Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

bartolini pisze:Witam,
po ostatniej (chyba) aktualizacji podczas tworzenia pliku z parametrami kalibracji program nie pobiera współrzędnych punktu z tabeli roboczej do kolumny "Pomiar GPS", natomiast do kolumny "Osnowa" robi to bez problemu. Szczegóły na załączonych obrazkach.
Współrzędne do "Pomiar GPS" pobierane są z zakładki "Współrzędne" okna raportów RTK. Czyli wczesniej trzeba wykonać obliczenie żeby one się tam znalazły. Dodam zabezpieczenie ze stosownym komunikatem.
pozdrawiam
grzes
bartolini
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 02 gru 2015, 14:02

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartolini »

Hmm,czyli w takim rozwiązaniu nie jest możliwe stworzenie parametrów kalibracji "na sucho" bez wyjścia w teren, mimo iż posiadamy współrzędne punktów w różnych układach?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Coś dziwnego dzieje się także w tym okienku, szczególnie po wczytaniu zadania, dogrania zadania.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (98.19 KiB) Przejrzano 5826 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Coś dziwnego dzieje się także w tym okienku, szczególnie po wczytaniu zadania, dogrania zadania.
Mogę tylko podejrzewać ze tak jest zapisane w zadaniu. Przy niektórych instrumentach wartość tego pola jest odczytywana przy imporcie. Jeśli tak jest to przydałby się źrodłowy plik ktory to spowodował. Z jakiego instrumentu importowane są dane (sprawdzę co jest przy nim w kodzie)?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

bartolini pisze:Hmm,czyli w takim rozwiązaniu nie jest możliwe stworzenie parametrów kalibracji "na sucho" bez wyjścia w teren, mimo iż posiadamy współrzędne punktów w różnych układach?
OK, sprobuje zrobić tak zeby pobierało ze modułu RTK a jak nie znajdzie to z tabeli roboczej.

Edit:
W wersji testowej powinno już to działać
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze:Coś dziwnego dzieje się także w tym okienku, szczególnie po wczytaniu zadania, dogrania zadania.
Mogę tylko podejrzewać ze tak jest zapisane w zadaniu. Przy niektórych instrumentach wartość tego pola jest odczytywana przy imporcie. Jeśli tak jest to przydałby się źrodłowy plik ktory to spowodował. Z jakiego instrumentu importowane są dane (sprawdzę co jest przy nim w kodzie)?
Import z Trimbla, wróciłem do poprzednich wersji programu, i wszystko działa poprawnie.

Zauważyłem też, że moduł źle sortuje wykaz punktów bazowych, co z kolei wpływa na kolejność występowania punktów w raporcie. Fakt, zmieniałem trochę daty pomiarów, ale mimo wszystko program powinien sobie sam przesortować te bazy, tak by kolejność punktów bazowych była taka sama jak pikiety. Na załączonym screenie widać o co mi chodzi.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (168.07 KiB) Przejrzano 5805 razy
bartolini
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 02 gru 2015, 14:02

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartolini »

grzes pisze:
bartolini pisze:Hmm,czyli w takim rozwiązaniu nie jest możliwe stworzenie parametrów kalibracji "na sucho" bez wyjścia w teren, mimo iż posiadamy współrzędne punktów w różnych układach?
OK, sprobuje zrobić tak zeby pobierało ze modułu RTK a jak nie znajdzie to z tabeli roboczej.

Edit:
W wersji testowej powinno już to działać
Dzięki.
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

Witam, chciałbym przypomnieć o wykrywaniu kierunku bazy w pomiarach mimośrodowych.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

kasprol pisze:Witam, chciałbym przypomnieć o wykrywaniu kierunku bazy w pomiarach mimośrodowych.
Pamiętam, jak tylko uda się to zmieścić w dobie (-sen) to poprawię... mam nadzieję, że jutro.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Import z Trimbla, wróciłem do poprzednich wersji programu, i wszystko działa poprawnie.

Zauważyłem też, że moduł źle sortuje wykaz punktów bazowych, co z kolei wpływa na kolejność występowania punktów w raporcie. Fakt, zmieniałem trochę daty pomiarów, ale mimo wszystko program powinien sobie sam przesortować te bazy, tak by kolejność punktów bazowych była taka sama jak pikiety. Na załączonym screenie widać o co mi chodzi.
Z tymi krzakami to raczej przypadek ze w poprzedniej wersji jest ok - bo nic nie bylo zmieniane.
Sortowanie baz z automatu nie do zrobienia - moge jedynie zaproponowac do testów (w wersji testowej) opcję samodzielnego przeciągania (najłatwiej chwytać wiersz w pierwszej kolumnie przed "Zaz."):
drag_drop.gif
drag_drop.gif (42.06 KiB) Przejrzano 5774 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: Import z Trimbla, wróciłem do poprzednich wersji programu, i wszystko działa poprawnie.

Zauważyłem też, że moduł źle sortuje wykaz punktów bazowych, co z kolei wpływa na kolejność występowania punktów w raporcie. Fakt, zmieniałem trochę daty pomiarów, ale mimo wszystko program powinien sobie sam przesortować te bazy, tak by kolejność punktów bazowych była taka sama jak pikiety. Na załączonym screenie widać o co mi chodzi.
Z tymi krzakami to raczej przypadek ze w poprzedniej wersji jest ok - bo nic nie bylo zmieniane.
Sortowanie baz z automatu nie do zrobienia - moge jedynie zaproponowac do testów (w wersji testowej) opcję samodzielnego przeciągania (najłatwiej chwytać wiersz w pierwszej kolumnie przed "Zaz."):
drag_drop.gif
Oczywiście że może tak być, można by było jednak zachować zasadę przenoszenia taką jaka jest na pikietach w dzienniku RTN/RTK, było by intuicyjnie.

Aha i jeszcze pytanie, jest możliwość przenoszenia na raz np. 10 punktów, niestety zaznaczenie 10 punktów i przeciągnięcie ich do góry nie działa (przenosi tylko punkt w który się kliknęło). Dziś musiałem przenosić pojedynczo chyba z 20 punktów :P, a nie miałem czasu zapytać czy jest możliwości zrobienia tego szybciej.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Oczywiście że może tak być, można by było jednak zachować zasadę przenoszenia taką jaka jest na pikietach w dzienniku RTN/RTK, było by intuicyjnie.

Aha i jeszcze pytanie, jest możliwość przenoszenia na raz np. 10 punktów, niestety zaznaczenie 10 punktów i przeciągnięcie ich do góry nie działa (przenosi tylko punkt w który się kliknęło). Dziś musiałem przenosić pojedynczo chyba z 20 punktów :P, a nie miałem czasu zapytać czy jest możliwości zrobienia tego szybciej.
A na pikietach jest inna zasada? Jak dla mnie to jest tak samo.
Przenoszenia grupowego na razie nie ma.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: Oczywiście że może tak być, można by było jednak zachować zasadę przenoszenia taką jaka jest na pikietach w dzienniku RTN/RTK, było by intuicyjnie.

Aha i jeszcze pytanie, jest możliwość przenoszenia na raz np. 10 punktów, niestety zaznaczenie 10 punktów i przeciągnięcie ich do góry nie działa (przenosi tylko punkt w który się kliknęło). Dziś musiałem przenosić pojedynczo chyba z 20 punktów :P, a nie miałem czasu zapytać czy jest możliwości zrobienia tego szybciej.
A na pikietach jest inna zasada? Jak dla mnie to jest tak samo.
Przenoszenia grupowego na razie nie ma.

Na załączonym gifie, wygląda to tak, że najpierw jest kliknięcie i "ptaszek/trójkącik" na przesuwanej bazie, a następnie wskazanie miejsca gdzie ma być warstwa przeniesiona. Nie widać tego, że jest przytrzymany klawisz, a oznaczenie bezy trójkącikiem jest nieistotne ;).
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

FaFaL pisze:
kasprol pisze:Witam, chciałbym przypomnieć o wykrywaniu kierunku bazy w pomiarach mimośrodowych.
Pamiętam, jak tylko uda się to zmieścić w dobie (-sen) to poprawię... mam nadzieję, że jutro.
Witam, co w temacie?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

postaram się dziś to zrobić :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Poprawione (rozpoznawanie stron w JXL), w najbliższej wersji testowej powinno już być wszystko ok. Mam tylko jedno pytanie. Aktualnie my nie dodajemy wartości wysokości, ponieważ ja osobiście nie wierzę, że metodą offsetów ktoś by chciał liczyć wysokości. W dzienniku łatwo później wpisać zero w dh... Ale może właściciele Trimbli mają inne zdanie i chciałbym aby się wypowiedzieli.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Poprawione (rozpoznawanie stron w JXL), w najbliższej wersji testowej powinno już być wszystko ok. Mam tylko jedno pytanie. Aktualnie my nie dodajemy wartości wysokości, ponieważ ja osobiście nie wierzę, że metodą offsetów ktoś by chciał liczyć wysokości. W dzienniku łatwo później wpisać zero w dh... Ale może właściciele Trimbli mają inne zdanie i chciałbym aby się wypowiedzieli.
Zdecydowanie H w mimośrodach niepotrzebne, no i rzeczywiście mało realne by ktoś w ten sposób określał wysokość punktu.
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

Myślę, że bez wysokości jest lepiej.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:Poprawione (rozpoznawanie stron w JXL), w najbliższej wersji testowej ....
Wersja testowa juz jest na serwerze
pozdrawiam
grzes
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: maxim »

Witam,
Czy możliwe jest, aby punkty (współrzędne) w zakładce "Pomiary" nie zmieniały się automatycznie,
gdy wpisuję numer punktu, który aktualnie znajduje się w tabeli roboczej. We wcześniejszych wersjach
taka zamiana była możliwa tylko na życzenie pod prawym klawiszem myszki "Wczytaj współrzędne punktu z tabeli roboczej".
Komplikuje to porządkowanie pomiarów, gdy dany punkt był mierzony wielokrotnie i "kontroler" rejestrował pomiary pod różnymi numerami, a my w zakładce "Pomiary" nadajemy im jeden numer, by ostatecznie p obliczeniach otrzymać "średnią"
wyników.
Pozdrawiam
Michał
Pozdrawiam
maxim
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Myślę, że ciężko tu zadziałać aby wszyscy byli zadowoleni. Po zmianach numerów jeśli Pan przeliczy dziennik to współrzędne będą wynikały z pomiaru. Tylko proszę sobie ustawić zaznaczone opcje zgodnie z zrzutem ekranowym:
2016-09-30_080933.jpg
2016-09-30_080933.jpg (133.91 KiB) Przejrzano 5478 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: maxim »

Witam,
Myślę, że ciężko tu zadziałać aby wszyscy byli zadowoleni
Dziękuję :D Te ustawienia robią dużą różnicę w działaniu "Dziennika" z tabelą roboczą.
Pozdrawiam
Michał
Pozdrawiam
maxim
PRIORA
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2012, 09:54

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: PRIORA »

MarekOtt pisze:
FaFaL pisze:Poprawione (rozpoznawanie stron w JXL), w najbliższej wersji testowej powinno już być wszystko ok. Mam tylko jedno pytanie. Aktualnie my nie dodajemy wartości wysokości, ponieważ ja osobiście nie wierzę, że metodą offsetów ktoś by chciał liczyć wysokości. W dzienniku łatwo później wpisać zero w dh... Ale może właściciele Trimbli mają inne zdanie i chciałbym aby się wypowiedzieli.
Zdecydowanie H w mimośrodach niepotrzebne, no i rzeczywiście mało realne by ktoś w ten sposób określał wysokość punktu.
Możecie nie wierzyć w mało realne, ale często mierzę offsety z wysokościami.
Kwestia opracowania kiedyś koncepcji, odpowiedniego doposażenia oraz oczywiście nienaganna koordynacja ruchowa.
I z tym zdecydowaniem nie byłbym tak zdecydowany ;-)

PS
Zdarzyła mi się kiedyś nawet praktyczna prezentacja inspektorowi niedowiarkowi w podgik. Ale to już kwestia chcieć = móc
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

Po dzisiejszej aktualizacji nie mogę zaimportować danych w formacie Trimble JXL za każdym razem pojawia się komunikat.
Obrazek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

kasprol pisze:Po dzisiejszej aktualizacji nie mogę zaimportować danych w formacie Trimble JXL za każdym razem pojawia się komunikat.
Dziękujemy za zgłoszenie, szukamy powodu bo w środowisku testowym jest ok.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ