Porównanie współrzędnych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: grzes »

w wersji testowej kolejna opcja "wykaz dwuwierszowy"
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: pabik1 »

Przy porównaniu współrzędnych punktów granicznych (z atrybutami), korzystając z opcji "zamień współrzędne 1 z 2" program poprawnie zamienia wsp. lecz bez przeniesienia atrybutów. Wydaje mi się że daaawniej działało bez problemu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

pabik1 pisze:Przy porównaniu współrzędnych punktów granicznych (z atrybutami), korzystając z opcji "zamień współrzędne 1 z 2" program poprawnie zamienia wsp. lecz bez przeniesienia atrybutów. Wydaje mi się że daaawniej działało bez problemu.
Ok, poprawione w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

W wykazie pionowym (notabene bardzo dobrze zrobionym), odchyłka liniowa powinna być oznaczona jako "Dl" czy też "dl", a nie "Dp". Taka mała poprawka. Warto by było też ustawić w tym wykazie wyrównywanie dla kolumn atrybutów wyrownanie do lewej, bo wtedy te atrybuty są prawidłowo wyświetlane.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (52.96 KiB) Przejrzano 13753 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Ok, w wersji testowej zmieniliśmy na Dl.
Pozdrawiam Jurek B.
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: chodys »

Witam

Dlaczego w raportach z porównania współrzędnych (wydruk z dodatkowymi atrybutami dla punktów granicznych) w kolumnie ze współrzędnymi "nowych" punktów granicznych jest dopisek "pomiar", skoro rozporządzenie o standardach mówi o zestawieniu zawierającym współrzędne punktów granicznych obliczonych?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Rozporządzenie swoją drogą, a prawo powiatowe swoją :) - taki druk obowiązuje w jednym z powiatów, skąd jakiś czas temu dostaliśmy go od lokalnego geodety. W dzisiejszej aktualizacji wprowadzimy zmianę w tym druku.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było dodać możliwość edycję nazwy (tytułu) zadania wyświetlaną w raporcie. Aktualnie jest "PORÓWNANIE WSPÓŁRZĘDNYCH". Doczepili mi się w ośrodku o inną nazwę przy porównaniu współrzędnych punktów granicznych, z kolei przy innych pracach lepiej zostawić tak jak jest, wiec możliwość własnego ustawienia była by OK.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Asia T. »

MarekOtt pisze: 27 sty 2020, 14:13 Czy można by było dodać możliwość edycję nazwy (tytułu) zadania wyświetlaną w raporcie. Aktualnie jest "PORÓWNANIE WSPÓŁRZĘDNYCH". Doczepili mi się w ośrodku o inną nazwę przy porównaniu współrzędnych punktów granicznych, z kolei przy innych pracach lepiej zostawić tak jak jest, wiec możliwość własnego ustawienia była by OK.
W tej chwili można włączyć drukowanie innego tytuły przy porównaniu współrzędnych dla punktów granicznych.
wykaz.PNG
wykaz.PNG (35.66 KiB) Przejrzano 11846 razy
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MACIERZ »

A ja uważam, że w pasku narzędziowym brakuje przycisku z gotowymi trzema szablonami na: 1)porównanie na osnowie kontrolnej, 2)porównanie i uśrednienie osnowy pomiarowej, 3)porównanie graniczników. Zaznacznie za każdym razem co ma być w raportci jest trochę kłopotliwe i często zdarza się mi zapomnieć przestawić co ma być zapisane w raporcie.
MM
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

trazja pisze: 27 sty 2020, 15:08
MarekOtt pisze: 27 sty 2020, 14:13 Czy można by było dodać możliwość edycję nazwy (tytułu) zadania wyświetlaną w raporcie. Aktualnie jest "PORÓWNANIE WSPÓŁRZĘDNYCH". Doczepili mi się w ośrodku o inną nazwę przy porównaniu współrzędnych punktów granicznych, z kolei przy innych pracach lepiej zostawić tak jak jest, wiec możliwość własnego ustawienia była by OK.
W tej chwili można włączyć drukowanie innego tytuły przy porównaniu współrzędnych dla punktów granicznych.wykaz.PNG
Niestety jednak to nie załatwia problemu. Bo to nie jest wykaz zmian, tylko tabela porównań współrzędnych punktów granicznych. Domyślam się jednak, że w niektórych ośrodkach wymagają inaczej, dlatego jeśli to nie problem, to prosiłbym o dodanie opcji manualnego wpisania tytułu zamiast nazwy "Porównanie współrzędnych"
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: drelson »

Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat :)

Czy można samemu edytować formularz wydruku ?
Chodzi mi o to że akurat u nas w ośrodku wymagają wydruku który jest tak jakby połączeniem "wydruk z dod atr dla pkt granicznych" i " wykaz zmian"
Nie potrzebuję niektórych kolumn za to inne są potrzebne. Generalnie jakby w "wykaz zmian" były kolumny z dx dy to już by było git. A w tej chwili jest tylko dl.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 17 lut 2020, 10:01 Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat :)

Czy można samemu edytować formularz wydruku ?
Chodzi mi o to że akurat u nas w ośrodku wymagają wydruku który jest tak jakby połączeniem "wydruk z dod atr dla pkt granicznych" i " wykaz zmian"
Nie potrzebuję niektórych kolumn za to inne są potrzebne. Generalnie jakby w "wykaz zmian" były kolumny z dx dy to już by było git. A w tej chwili jest tylko dl.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, proszę podesłać wymagany formularz - może jakiś jednak będzie pasował, a jak nie to dodamy.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: drelson »

Czy mogę prosić mail do Pana ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Można wysłać na ogólny - z Pomoc- O programie w C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: drelson »

Jurek B. pisze: 18 lut 2020, 10:55 Można wysłać na ogólny - z Pomoc- O programie w C-GEO.
Przesłane :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Ok, dziękuję, chyba jednak najprościej będzie dodać inny wariant WZDE z DX i DY - przesłałem do zrobienia.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: drelson »

Super, dzięki !
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej dodaliśmy możliwość włączenia dX i dY do raportu WZDE - proszę sprawdzić teraz.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: drelson »

Działa, ślicznie dziękuję.
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: jergeo »

Czy jest możliwość w CGEO wygenerowania wykazu zmian, który pobierał dane z EGiB i z pomiaru i po porównaniu wygeneruje dane do roboczej bazy w zależności czy przekracza odchyłkę.

W module "porównania współrzędnych" niestety mamy możliwość tylko uśredniania współrzędnych.

Załączam przykład tabeli wynikowej
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (84.93 KiB) Przejrzano 3097 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że podczas generowania porównania współrzędnych dla wykazu zmian dotyczących punktów granicznych nie są porównywane wartości SPD oraz ISD w końcowym raporcie (nie są oznaczone zmiany na czerwono). A czasami jak porównuje to błędnie- np. są te same wartości a w stanie nowym jest na czerwono. Można to poprawić? Współrzędne oraz STB koloruje prawidłowo na czerwono
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: pabik1 »

Z czego wynika konieczność sporządzania takich wykazów ?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Porównanie współrzędnych

Post autor: marcinn »

pabik1 pisze: 01 lip 2023, 08:34 Z czego wynika konieczność sporządzania takich wykazów ?
Można to podciągnąć pod paragraf z gniota jako dokumenty do aktualizacji egib. Zobacz sobie na wykazy dokumentów przy sporządzaniu map prawnych
ODPOWIEDZ