Import dxf i warstw z Ewmapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
kasprol
____
____
Posty: 168
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: kasprol »

Przy Imporcie dxf i warstw z Ewmapy jest problem z poprawnym wyświetlaniem kierunków linii napowietrznych. Importują się jako linie ciągłe.
Załączam pliki które otrzymałem z ośrodka.
Załączniki
warstwy.zip
(190.34 KiB) Pobrany 93 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: Jurek B. »

Chyba coś źle wydali z Ewmapy tego DXF bo także AutoCAD nie jest w stanie wyświetlić tych linii en. napowietrznych.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (242.27 KiB) Przejrzano 4048 razy
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 168
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: kasprol »

zauważyłem również, że w Cgeo symbol chodnika importuje się jako linia ciągła a w Acad importuje się poprawnie jako linia przerywana.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: Jurek B. »

kasprol pisze:zauważyłem również, że w Cgeo symbol chodnika importuje się jako linia ciągła a w Acad importuje się poprawnie jako linia przerywana.
A to z kolei dlatego, że w Ewmapie wymyślił ktoś sobie nowy kod kartograficzny dla np. jezdni: 2_KTJZ01 - więc trzeba go odnaleźć na liście stylów linii w oknie importu DXF C-GEO i przypisać właściwy styl linii, i podobnie dla kodu krawężnika (2_KTCR02) - :
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (115.04 KiB) Przejrzano 4031 razy
Pozdrawiam Jurek B.
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: latajacekolano »

Witam.
Czy otrzymując dxfa z ewmapy ośrodkowej mogę zaimportować go w c-geo tak aby odnośniki i teksty tworzyły jedność i mógłbym je swobodnie przesuwać i edytować ? Czy dxf już jest tak porozbijany, że nie ma na to szans i najlepiej zamawiać pliki typowo z ewmapy? jeśli tak, to jakie ?
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import dxf i warstw z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

latajacekolano pisze: 20 lip 2020, 20:28 Witam.
Czy otrzymując dxfa z ewmapy ośrodkowej mogę zaimportować go w c-geo tak aby odnośniki i teksty tworzyły jedność i mógłbym je swobodnie przesuwać i edytować ? Czy dxf już jest tak porozbijany, że nie ma na to szans i najlepiej zamawiać pliki typowo z ewmapy? jeśli tak, to jakie ?
Niestety w pliku dxf jest to już rozbite i nie da rady połączyć ich z napisami, których dotyczą. Jeśli chodzi o import to niestety tylko plik gml zapewni spójność napis - odnośnik.
ODPOWIEDZ