Konta dostępowe

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Konta dostępowe

Post autor: k_batura »

Witam
Zastanawiam się nad wprowadzeniem Geo Organizera do pracy sieciowej... jednak brakuje mi możliwości ukrycia pewnych informacji przed pracownikami...
Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kont dostępowych do programu i nadanie im odpowiednich uprawnień.

Druga sprawa:
Czy jest szansa na wprowadzenie klienta do GO na androida? Często poza biurem przyjmuję zlecenie lub zmieniam różne dane...przydałoby się!
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Ad 1 Cos juz nawet zostało rozpoczęte - prosze przemyslec jakiego rodzaju uprawnienia będą przydatne i napisac np w tym wątku albo na maila
Ad 2 Z androidem jest klopot - pierwszy taki ze serwer programu musialby byc zainstalowany na komputerze posiadajacym zewnetrznie dostepne IP. Na razie nie ma planów na taką aplikację
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Konta dostępowe

Post autor: k_batura »

widzę to tak, że przy typie konta "PRACOWNIK" jest lista wszystkich możliwych okienek i zakładek w programie i sami wybieramy co jest aktywne a co nie... (tak jak przydzielanie kodów do warstw w C-Geo). Generalnie ograniczenie widoczności niektórych zakładek, np. Notatki (ja tam zapisuję "poufne" informacje :) )

ADMIN - wiadomo, wszystko
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Konta dostępowe

Post autor: Jakub Kwinta »

I pomyśleć , że do niedawna wystarczał zwykły notes...... dalej wystarcza :P
GrupaR
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:23

Re: Konta dostępowe

Post autor: GrupaR »

Panie Grzegorzu, chciałbym prosić o dodanie możliwości wyłączenia zakładki "koszty" przy nadawaniu uprawnień użytkowników, bo dość sumiennie uzupełniam tam moje rozliczenia z klientami i niekoniecznie chciałbym żeby mieli do nich dostęp pracownicy, a właśnie konfiguruje Geoorganizera do pracy w firmowej sieci.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

GrupaR pisze:Panie Grzegorzu, chciałbym prosić o dodanie możliwości wyłączenia zakładki "koszty" przy nadawaniu uprawnień użytkowników, bo dość sumiennie uzupełniam tam moje rozliczenia z klientami i niekoniecznie chciałbym żeby mieli do nich dostęp pracownicy, a właśnie konfiguruje Geoorganizera do pracy w firmowej sieci.
Dodane w setupie testowym
pozdrawiam
grzes
GrupaR
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:23

Re: Konta dostępowe

Post autor: GrupaR »

Dziękuje za express :D
GrupaR
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:23

Re: Konta dostępowe

Post autor: GrupaR »

No to jeszcze jedna prośba, przy kilku pracownikach i kilkudziesięciu prowadzonych robotach równolegle w głównym widoku przydałaby się kolumna powiedzmy "Użytkownik (powiązany z kontem użytkownika)" lub "Operator" wtedy w prosty sposób dany pracownik mógłby sobie przefiltrować roboty żeby widzieć przypisane tylko do niego prace, zobaczyć która jest u niego najdłużej i wymaga uwagi, ba szef mógłby w ten sposób czytelnie delegować zadania no i mamy Geomanagera :wink:
GrupaR
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:23

Re: Konta dostępowe

Post autor: GrupaR »

p.s. przypisywanie użytkowników do zadań powinno być możliwe tylko na koncie z odpowiednimi uprawnieniami (konta użytkowników\użytkownik\ uprawnienia), jeśli rzecz jasna informatycznie nie będzie stanowiło to problemu.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Czyli (żebym dobrze zrozumiał) dodajemy w danych pracy nowe pole (z możliwością edycji tylko jeśli ma się uprawnienia) "prowadzący pracę". I dodajemy możliwość włączenia wyświetlania kolumny z tym prowadzącym.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Konta dostępowe

Post autor: ariel0-0 »

Coś podobnego zrobiłem u siebie na zasadzie danych dodatkowych. Do tej pory nie zastanawiałem się nad ograniczeniem praw dostępu do takich danych. Widzę że jest już możliwość ograniczenia użytkownikom definiowania danych dodatkowych ale chyba nie dotyczy to modyfikacji już zdefiniowanych. Mam taki pomysł, jeżeli to możliwe do realizacji, aby każde pole użytkownika mogło mieć przypisane atrybuty "widoczne" i "edytowalne" dla każdego użytkownika, coś na zasadzie praw dostępu w Windows.
Dodam jeszcze, że dane dodatkowe można włączyć do wyświetlania w głównej tabeli. Jest nawet możliwość szybkiego wyboru ze zdefiniowanej listy i oczywiście sortowanie. Taka kolumna powinna być wówczas niedostępna dla użytkownika bez odpowiednich uprawnień.
Załączniki
danedodatkowe.PNG
danedodatkowe.PNG (9.18 KiB) Przejrzano 12032 razy
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Dobry pomysł, to można dodać niezaleznie od dalszych ustaleń.
Jest jeden mały minus: jesli "podwykonawcy" są również użytkownikami programu to trzeba ich drugi raz wpisać do listy w polu dodatkowym
pozdrawiam
grzes
GrupaR
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:23

Re: Konta dostępowe

Post autor: GrupaR »

grzes pisze:Czyli (żebym dobrze zrozumiał) dodajemy w danych pracy nowe pole (z możliwością edycji tylko jeśli ma się uprawnienia) "prowadzący pracę". I dodajemy możliwość włączenia wyświetlania kolumny z tym prowadzącym.
Generalnie oto mi chodziło, fakt że nie wiedziałem że można wrzucić sobie nową kolumnę zdefiniowaną w danych dodatkowych (dzięki za podpowiedź ariel0-0), choć nie wiem dlaczego ale nie działa u mnie dodawanie "słownika dla pola typu lista" w polu danych.
Może to przez moją mizerną wiedze informatyczną, ale jakoś pewniej czuł bym się ze zdefiniowanym tym polem już w programie. Zawsze mam obawę przed utratą takich indywidualnych pól i zapisanych tam danych przy jakiś reinstalkach czy upgradach. No i pozostaje kwestia tych praw dostępu.
Dobry pomysł ariela0-0 dotyczący atrybutów.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Słownik dla pola typu lista dziala jesli w polu Typ wybierzemy "Lista" lub "Lista edytowalna". Co do pozostałych propozycji to zajmę się tym w przyszłym tygodniu
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Niestety na razie bedzie z tym problem. Ze względow bezpieczeństwa zalogowany uzytkownik nie ma możliwości odczytania listy innych uzytkownikow (zabezpieczenie na poziomie bazy). A taka lista byłaby potrzebna do przydzielania prac czy nadawania uprawnien do pól uzytkownika. Pomyślę jak to rozwiązać ale nie da się tego zrobić szybko.
pozdrawiam
grzes
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: Konta dostępowe

Post autor: SmartGeoPL »

Bardzo przydatna jest historia zmian statusu. Czy można podobnie sprawdzać odpowiedzialność użytkowników za inne modyfikacje w pracach?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

W wolnej chwili - zobaczę co można zrobić
pozdrawiam
grzes
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: Konta dostępowe

Post autor: SmartGeoPL »

Czy udało się coś zrobić w kwestii kontroli użytkowników?

Mam problem, przy kilku użytkownikach jeśli ktoś coś skasował, zmienił, trudno dojść kiedy i kto to zrobił. Gdyby była historia zmian, była by też szansa na odtworzenie...

W tym wątku było też pytanie z 2015 r. o wersję na Androida, czy w 2018 r. jest szansa na taką aplikację?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Konta dostępowe

Post autor: grzes »

Ad1. Pełna historia zmian z możliwością cofania zmian to jednak spore wyzwanie - na razie nie widzę szans. Może dodatkowe uprawnienia? Np takie: wprowadzania zmian tylko w pracach założonych przez siebie.
Ad2. Wersji na androida na pewno nie będzie - za mała grupa użytkowników żeby to miało sens.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Konta dostępowe

Post autor: k_batura »

Proszę o uniemożliwienie wyświetlania kolumny do której użytkownik nie ma prawa... W podglądzie pracy nie ma odpowiedniej zakładki lecz jest możliwość jej wyświetlania w oknie głównym programu!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Konta dostępowe

Post autor: Jurek B. »

Ok, to dotyczyło jednego pola - Notatki - w pliku instalacyjnym jest już to poprawione.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ