GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: geobiuro »

Witam

Czy można prosić o możliwość samodzielnego tworzenia grup formularzy, a może już jest taka mozliwość ? ja jej nie widzę.


Z poważaniem
AM
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formular

Post autor: grzes »

Grupy sa na razie na sztywno - jak ma Pan jekies uniwersalne propozycje to posze napisac - dodam je.
pozdrawiam
grzes
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formular

Post autor: geobiuro »

Witam.

Taką potrzebę zauważyłej gdy zaczołem kompletować szablony a ich mnogość zaczyna być kłpotliwa w ich wyszukiwaniu, tak nawiasem mówiąc to coś nie bardzo chcą się ustawiać alfabetcznie.
Tak więc istniejące grupy uzupełnim bym o grupę:
- Operat: mógłby zawierać np.: sprawozdania, zawartość operatu, okładkę, metrykę mapy itp
- EGiB + Kw: mógłby zawierać np.: wykazy zmian gruntów, wykazy zmian budynków, arkusze budynków, wnioski zmian do egib, protokoły badań KW
- Wnioski + podania: mógłby zawierać np.: inne niż do PODGiK czyli do Wójta, Burmistrza, Prezydenta np. w sprawie podziału nieruchomości gruntowej
- Oświadczenia + Informacje + Opinie: mógłby zawierać np.: Opinia geodety dotycząca sporu granicznego, informacja o zgodności usytuoawnia obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki i nne

Zapraszam może inne propozycje, zmiany.


Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formular

Post autor: tomek_79 »

Popieram pomysł możliwości grupowania formularzy.
Można by je grupować wg ODGiK, szczególnie przydatne w woj. śląskim, gdzie każdy ODGiK ma nieco inne wymagania odnośnie przekazywanej dokumentacji, a zapisanie odpowiedniego szablonu operatu dla danego miasta znacząco uporządkowałoby obecny chaos, zaś grupowanie ułatwiałoby odnalezienie potrzebnego szablonu, nie mówiąc już o udostępnieniu go szerszemu gronu użytkowników.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formular

Post autor: geobiuro »

Witam

Z powyższego wynika, żę tylko samodzielne tworzenie grup i podgrup formularzy może w całości zaspokoić potrzeby w zakresie tworzenia dokumentacji geodezyjnej.
Może warto się nad tym zastanowić !?


Z poważaniem
AM
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formular

Post autor: tomek_79 »

może ... 8)
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: SmartGeoPL »

Witam,

chciałabym odświeżyć wątek samodzielnego tworzenia grup formularzy. Myślę, że to pozwoliłoby każdemu użytkownikowi tak pogrupować tworzone dokumenty, jak jest dla niego najwygodniejsze - wg ODGiK, wg rodzaju prac (prawne, syt.-wys.) albo w inny dowolnie wybrany sposób. Popieram wcześniejsze głosy w tym zakresie i chciałabym zapytać, czy jest przewidywana taka aktualizacja oprogramowania?

Pozdrawiam,
Magda
SmartGeo
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Jeśli chodzi o nazwy grup w szablonach druków to to już działa (chyba) od dawna. Można "z palca" wpisać w polu grupa co się chce.
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

A ja prosiłbym o dodanie bazy kodów pocztowych. Adresując pisma, zawiadomienia itp. przydałaby się możliwość szybkiego wyszukania kodu pocztowego miejscowości.
Jeśli możliwe, to również dodałbym możliwość edycji formularzy przed ich wydrukiem (z możliwością zapisu po poprawkach). Czasami potrzeba jest coś usunąć lub dodać a tu ciach i nie można bez wychodzenia i obróbki w innym programie ...
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze: Jeśli możliwe, to również dodałbym możliwość edycji formularzy przed ich wydrukiem (z możliwością zapisu po poprawkach). Czasami potrzeba jest coś usunąć lub dodać a tu ciach i nie można bez wychodzenia i obróbki w innym programie ...
Proszę o dokładniejsze wyjaśnienia. Ikonka "Podgląd" pozwala na edycję wygenerowanych pism (tych tworzonych w programie).
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

A np. proszę o podpowiedź jak usunąć w formularzu "Zgłoszenie roboty" właśnie na podglądzie, w kolumnie "Informacja dodatkowa mająca na wysokość ..." wpisy przed wydrukiem. Czasami ODGiK wprowadza własne dane liczbowe i dlatego chciałbym pozostawić to okienko puste. Podczas wydruku kopert i zwrotek też chciałbym (bez ponownego generowania) dokonać korekty nawet kosmetycznej. A tu ciach. Trzeba wracać do bazy dokonać odpowiednich poprawek, ponownie wygenerować i dopiero drukować ...
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

a no tak - pisze Pan w wątku dotyczącym szablonów pism - wiec załozylem ze o te formularze chodzi - zobaczę co sie da zrobic
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Obejrzałem zgloszenie - nic tu nie zrobimy. To co jest w podgladzie oddaje dokladnie to co w bazie. I nie ma jak w prosty sposób zrobic zmiany w bazie po edycji na podglądzie. Jest przycisk edycji danych zgloszenia - tam nalezy zmiany wprowadzac.
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

Czyli ... ? Trzeba czekać czy nic się nie da zrobić?
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Czyli ... ? Trzeba czekać czy nic się nie da zrobić?
Raz ze sie nie da, dwa ze nie widze sensu - tyle samo roboty przy edycji w bazie co i na podgladzie - z tym ze w bazie wygodniej
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

No to kiepsko. Bo nawet WordPad nie potrafi wczytać w całości wygenerowanego pliku odt. Skoro to coś może być odczytywane w OpenOffice (którego nie posiadam i nie chcę ...) to może można było by dorobić możliwość otwierania i obróbki takich formularzy w postaci rtf'a?

Ciężko podzielić w bazie dane firmy do kolejnych linii na wydruku kiedy firma ma oddział w innej miejscowości lub jeszcze filie a zleceniodawca życzy sobie żeby wszystko było na wydruku (włącznie z adresem siedziby, oddziału czy filii). Natomiast problem mam też w jaki sposób wprowadzić na wydruku termin płatności określony w umowie jako "30 dni od daty otrzymania rachunku". Wysyłam fakturę pocztą i ... Program wybiera jedynie konkretną datę. Dlatego potrzebuję niestety ingerować w dane na wydruku po wygenerowaniu wydruku.
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

Czy jest możliwość aktualizacji GeoOrganizera poprzez program tak jak jest to robione w C-Geo? Jest aktualizacja - pojawia się informacja i ściągam ...? :D
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:No to kiepsko. Bo nawet WordPad nie potrafi wczytać w całości wygenerowanego pliku odt. Skoro to coś może być odczytywane w OpenOffice (którego nie posiadam i nie chcę ...) to może można było by dorobić możliwość otwierania i obróbki takich formularzy w postaci rtf'a?
W opcji podglądu jest eksport do rtf-a
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Czy jest możliwość aktualizacji GeoOrganizera poprzez program tak jak jest to robione w C-Geo? Jest aktualizacja - pojawia się informacja i ściągam ...? :D
Możliwość jest tylko czasu brakuje :(
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

Czy z organizerem to coś się dzieje? Jakaś aktualizacja na przyszły rok? Czy jest sens wykupowania przedłużenia aktualizacji na przyszły rok? Jak edytować np. rachunek (zauważyłem taką ikonkę do edycji faktury, ale opcja nie działa).
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Jurek B. »

Zibi123 pisze:Czy z organizerem to coś się dzieje? Jakaś aktualizacja na przyszły rok? Czy jest sens wykupowania przedłużenia aktualizacji na przyszły rok? Jak edytować np. rachunek (zauważyłem taką ikonkę do edycji faktury, ale opcja nie działa).
U mnie po kliknięciu przycisku edycji faktury pojawia takie okno jak niżej widać - czy tego nie ma u Pana?
Czy pobrał Pan aktualną (testową) instalację programu?
http://organizer.geo.pl/setup_test.exe
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (198.38 KiB) Przejrzano 7366 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

Owszem, przy edycji wzoru faktury i owszem ... też tak mam, ale gdy zamiast konkretnej daty np. w polu termin płatności zleceniodawca życzy sobie żeby na fakturze było napisane "Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania faktury ..."? Chciałbym zmienić opis z dany na napis "Termin płatności: 30 dni" bez wchodzenia w parametry i do edycji wzoru faktury. Chciałbym mieć możliwość korekty druku tuż przed samym wydrukiem. Proszę i info co oznacza ta ikona umieszczona właście w oknie tuż po wygenerowaniu dokumentu a przed wydrukiem. Swoją drogą to wersja którą właśnie ściągnąłem dla sprawdzenia czy jest coś nowego w programie powoduje brak umieszczenia opisów ... jak na rys. nr 2. Wersja testowa którą ściągnąłem w sierpniu zawierała chociaż pełen opis opcji... obecnie oprócz zmiany grafiki i braku większości opisów nie widzę jakiejś różnicy ... A robić coś na czuja ...
Załączniki
srt.2.jpg
srt.2.jpg (19.62 KiB) Przejrzano 7356 razy
srt.1.jpg
srt.1.jpg (13.16 KiB) Przejrzano 7356 razy
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

Swoją drogą to prosiłbym również o podanie (pomimo że jest to wersja testowa) jakiejś wersji tego programu lub chociaż z jakiego miesiąca pochodzi. Ciężko będzie się póżniej połapać w której wersji co działało a co nie. Ta ikonka którą zaznaczyłem na rys. 1 poprzednio była w pełni widoczna teraz pozostał po niej tylko cień ... :lol:
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Zibi123 »

I jeszcze jedno. Eksport formularza do Open Dokument Tekst (ODT) powoduje wyświetlenie mi dziwnego komunikatu i otworzenie w jakim kolwiek edytorze tekstu pustej strony. Może chociaż jakiegoś RTFa którego można by otworzyć ...
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer: Lista formularzy _ tworzenie grup formularzy

Post autor: Jurek B. »

Jeśli chodzi o te ikonki pod listą pozycji na fakturze, to u mnie są one widoczne, a te dwa pola po prawej na dole zawierają podsumowanie wartości pozycji na fakturze - pojawią się tam liczby gdy będą dane:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (28.13 KiB) Przejrzano 7317 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ