etykietowanie - geoinfo
geoinfo - wypełnienie skarp
Dzień Dobry.
Chciałem poruszyć temat wypełnień skarp. Jaka jest zasada definiowania obiektu przy eksporcie. Zauważyłem, że kierunek wypełnienia w c-geo (lewa strona) nie zawsze odpowiada kierunkowi w geoinfo (prawa strona).
Kierunek tworzenia obiektu skarp w c-geo.
1. Pierwsza linia od lewej do prawej jako góra skarpy, druga jako dół, i też takie wypełnieni
2. Pierwsza linia od prawej do lewej jako góra skarpy, druga jako dół, i też takie wypełnieni
3. Pierwsza linia od lewej do prawej jako góra skarpy, druga jako dół, i odwrotne wypełnienie
4. Pierwsza linia od prawej do lewej jako góra skarpy, druga jako dół, i odwrotne wypełnienie
Chciałem poruszyć temat wypełnień skarp. Jaka jest zasada definiowania obiektu przy eksporcie. Zauważyłem, że kierunek wypełnienia w c-geo (lewa strona) nie zawsze odpowiada kierunkowi w geoinfo (prawa strona).
Kierunek tworzenia obiektu skarp w c-geo.
1. Pierwsza linia od lewej do prawej jako góra skarpy, druga jako dół, i też takie wypełnieni
2. Pierwsza linia od prawej do lewej jako góra skarpy, druga jako dół, i też takie wypełnieni
3. Pierwsza linia od lewej do prawej jako góra skarpy, druga jako dół, i odwrotne wypełnienie
4. Pierwsza linia od prawej do lewej jako góra skarpy, druga jako dół, i odwrotne wypełnienie
- Załączniki
-
- 1.png (16.99 KiB) Przejrzano 5763 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: geoinfo - wypełnienie skarp
Prześledzę temat dokładnie w poniedziałek razem z programistą i napiszę, jakie są zależności przy rysowaniu skarp.
Re: etykietowanie - geoinfo
Wszystkie poprawki pojawią się w kolejnym tygodniu oraz w następnej aktualizacji.
geoinfo - import giv - kody punktów granicznych
Przy imporcie pliku giv (gi1532 i gi1630) zauważyłem, że błędnie nadawane są kody dla obiektów znaków granicznych przy stabilizacji
- 2-niestabilizowany - nadawany jest kod geppgx_1 zamiast geppgx_2
- 5-znak podziemny - nadawany jest kod geppgx zamiast geppgx_5 (jeśli trzymamy się tych dodatkowych kodów w c-geo*_1-*_5)
- dla 2-niestabilizowany kolor powinien być zielony 0,128,0, a nie czarny
- 2-niestabilizowany - nadawany jest kod geppgx_1 zamiast geppgx_2
- 5-znak podziemny - nadawany jest kod geppgx zamiast geppgx_5 (jeśli trzymamy się tych dodatkowych kodów w c-geo*_1-*_5)
- dla 2-niestabilizowany kolor powinien być zielony 0,128,0, a nie czarny
- Załączniki
-
- 1.png (21.27 KiB) Przejrzano 5839 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: geoinfo - import giv - kody punktów granicznych
Proszę przy imporcie wyłączyć opcję "Nadawaj kod _1 dla punktów granicznych" i powinno być już dobrze. W kolejnej aktualizacji ukryjemy tę opcję (opcja działała dobrze dla starszych wersji Geoinfo, czyli tych sprzed kodów 14 - u nas sprzed szablonu v-vi.)
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (14.48 KiB) Przejrzano 5794 razy
Re: geoinfo - import giv - kody punktów granicznych
Mam tę opcję włączoną.
Może jest to po prostu spowodowane tym, że w v-vi są cztery rodzaje sposobu stabilizacji, a dla 15.3.2 i 16.3.0 jest ich pięć i coś się pomieszało przy przypisaniu kodów.
Może jest to po prostu spowodowane tym, że w v-vi są cztery rodzaje sposobu stabilizacji, a dla 15.3.2 i 16.3.0 jest ich pięć i coś się pomieszało przy przypisaniu kodów.
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: geoinfo - import giv - kody punktów granicznych
Opcja ma być wyłączona.
Re: geoinfo - import giv - kody punktów granicznych
Ok, przy wyłączonej działa.
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
geoinfo 16_3_0 - nowe kody włazów
Dzień Dobry.
Mogę prosić o dodanie dodatkowych kodów dla włazów wszystkich sieci GUPxWZ,
GUPxWZ_1 – właz kwadratowy,
GUPxWZ_2 – właz prostokątny
tak jak jest w przypadku studzienek. W obecnej sytuacji program nie rozpoznaje włazów kwadratowych i prostokątnych, i wszystkie klasyfikuje jako okrągłe.
Dobrze by było, aby przy imporcie pliku program sam przyporządkował odpowiedni kod na podstawie atrybutu KSU-kształt urządzenia, tak jak przy okazji studzienek .
W geoinfo są jeszcze takie wartości KSU jak owalny, inny, ale te należy przypisać do włazów okrągłych.
Mogę prosić o dodanie dodatkowych kodów dla włazów wszystkich sieci GUPxWZ,
GUPxWZ_1 – właz kwadratowy,
GUPxWZ_2 – właz prostokątny
tak jak jest w przypadku studzienek. W obecnej sytuacji program nie rozpoznaje włazów kwadratowych i prostokątnych, i wszystkie klasyfikuje jako okrągłe.
Dobrze by było, aby przy imporcie pliku program sam przyporządkował odpowiedni kod na podstawie atrybutu KSU-kształt urządzenia, tak jak przy okazji studzienek .
W geoinfo są jeszcze takie wartości KSU jak owalny, inny, ale te należy przypisać do włazów okrągłych.
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
geoinfo 16_3_0 - słupy
Dzień Dobry
Zauważyłem kilka błędów przy obiektach słupów
1. Brak kodów słupów
GUPISL_2 – maszt telekomunikacyjny
GUPISL_8 – wieża telekomunikacyjna
2. Dodatkowo dla kodów *_4, *_6, *_10 przypisany jest zły symbol. Obecnie jest symb. nr 138, a powinien być 137. Dotyczy się także szablonu 15_3_2
3. Przy imporcie pliku giv błędnie przypisuje się obiekt turbina wiatrowa, który otrzymuje kod GUPISL, gdzie powinien być GUPISL_7. Dla tego kodu również brakuje symbolu - nr 164
góra rys c geo, dół geoinfo.
Zauważyłem kilka błędów przy obiektach słupów
1. Brak kodów słupów
GUPISL_2 – maszt telekomunikacyjny
GUPISL_8 – wieża telekomunikacyjna
2. Dodatkowo dla kodów *_4, *_6, *_10 przypisany jest zły symbol. Obecnie jest symb. nr 138, a powinien być 137. Dotyczy się także szablonu 15_3_2
3. Przy imporcie pliku giv błędnie przypisuje się obiekt turbina wiatrowa, który otrzymuje kod GUPISL, gdzie powinien być GUPISL_7. Dla tego kodu również brakuje symbolu - nr 164
góra rys c geo, dół geoinfo.
- Załączniki
-
- 1.png (4 KiB) Przejrzano 5733 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: geoinfo 16_3_0 - słupy
Witam, bardzo proszę o przesyłanie tych uwag bezpośrednio do koleżanki Asi - na jej e-mail, bo tu na forum już zrobiło się za dużo odrębnych wątków do jednego tematu w rzeczywistości i obawiam się, że coś nam umknie przy wprowadzaniu. Tak więc, niech Pan zbierze swoje dotychczasowe uwagi prześle je na at@...
Pozdrawiam Jurek B.
Re: geoinfo 16_3_0 - słupy
Wysłane.
Rzeczywiście, trochę ostatnio się tego zebrało
Rzeczywiście, trochę ostatnio się tego zebrało
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: etykietowanie - geoinfo
Dzień Dobry.
Zauważyłem, że dla słupów łączonych i kratowych kółka na końcu lini w 1000 mają 1mm, a powinno być 0.7mm, 500 jast ok. Natomiast słup (punkt) w 500 ma 0.9mm, w 1000 jest ok.
Zauważyłem, że dla słupów łączonych i kratowych kółka na końcu lini w 1000 mają 1mm, a powinno być 0.7mm, 500 jast ok. Natomiast słup (punkt) w 500 ma 0.9mm, w 1000 jest ok.
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: etykietowanie - geoinfo
Witam
W Pliki z załącznika należy wypakować i zamienić pliki w katalogu C-GEO/BIN
Następnie wystarczy w "edytorze mapy obiektowej" ponownie wczytać właściwy zestaw (opcje, ustawienia-definicja obiektów-otwórz plik z definicją obiektów)
Odnośnie punktu (słupa) jest to kod w edytorze symboli numer 29 i wydaje mi się że jest prawidłowy
W Pliki z załącznika należy wypakować i zamienić pliki w katalogu C-GEO/BIN
Następnie wystarczy w "edytorze mapy obiektowej" ponownie wczytać właściwy zestaw (opcje, ustawienia-definicja obiektów-otwórz plik z definicją obiektów)
Odnośnie punktu (słupa) jest to kod w edytorze symboli numer 29 i wydaje mi się że jest prawidłowy
- Załączniki
-
- Geoinfo.zip
- (647.73 KiB) Pobrany 67 razy
-To serve and protect-
Re: etykietowanie - geoinfo
symb 29 w skali 1:500 ma 0.9 mm. Nałożyłem na siebie dwa symbole - słup łączony i słup. Albo poprawić 29 (tylko nie wiem czy nie jest on poprawnym symbolem w innym kodzie lub szablonie), albo stworzyć nowy.
- Załączniki
-
- Bez tytułu.png (2.23 KiB) Przejrzano 5536 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: etykietowanie - geoinfo
Pliki rozpakować i zastąpić te w katalogu BIN (poprawiony symbol 29 dla skali 1:500)
- Załączniki
-
- SR.zip
- (56.97 KiB) Pobrany 62 razy
-To serve and protect-
geoinfo 15_3_2 - etykieta budynku
Wstawiłem etykiety w oknie legendy. W kodowaniu 15_3_2 nie wstawia się rodzaj budynku, tylko liczba kondygnacji. Jak zmieniłem w oknie edytora mapy obiektowej definicje na 16.3.0 to rodzaj budynku jest poprawny, ale część etykiet jest w kolorze czerwonym, a część biała.
- Załączniki
-
- Bez tytułu.png (18.84 KiB) Przejrzano 5483 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: geoinfo 15_3_2 - etykieta budynku
Przekażę koleżance żeby zajęła się tym po powrocie z urlopu, ale zmiany w edytorach map obiektowych dla tych różnych wersji GeoInfo będą pewnie dopiero pod koniec września, gdy zrobimy to co Pan dotąd zgłaszał.piotr j. pisze:Wstawiłem etykiety w oknie legendy. W kodowaniu 15_3_2 nie wstawia się rodzaj budynku, tylko liczba kondygnacji. Jak zmieniłem w oknie edytora mapy obiektowej definicje na 16.3.0 to rodzaj budynku jest poprawny, ale część etykiet jest w kolorze czerwonym, a część biała.
Dlatego też zalecam by jednak pisał Pan bezpośrednio na ten e-mail który podałem wcześniej, wtedy będzie to w jednym miejscu zbierane.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: geoinfo 15_3_2 - etykieta budynku
W plikach DOB proszę o zmianę w kodzie BUDYNKI-GESBZO domyślny tekstpiotr j. pisze:Wstawiłem etykiety w oknie legendy. W kodowaniu 15_3_2 nie wstawia się rodzaj budynku, tylko liczba kondygnacji. Jak zmieniłem w oknie edytora mapy obiektowej definicje na 16.3.0 to rodzaj budynku jest poprawny, ale część etykiet jest w kolorze czerwonym, a część biała.
w 1630
z !Input.FUZ_n+Input.LKB na !Input.KLB_n+Input.LKB
w 1532
z !Input.FSB_n+Input.LKB na !Input.KLB_n+Input.LKB
Kolor linii i tekstu proszę zmienić na czarny/biały, a nie czerwony. Wtedy etykietowanie budynków powinno być już poprawne
Pozdrawiam.
piotr j.
piotr j.
Re: etykietowanie - geoinfo
W Pliki z załącznika należy wypakować i zamienić pliki w katalogu C-GEO/BIN
Następnie wystarczy w "edytorze mapy obiektowej" ponownie wczytać właściwy zestaw (opcje, ustawienia-definicja obiektów-otwórz plik z definicją obiektów)
Następnie wystarczy w "edytorze mapy obiektowej" ponownie wczytać właściwy zestaw (opcje, ustawienia-definicja obiektów-otwórz plik z definicją obiektów)
- Załączniki
-
- Geoinfo.zip
- (435.08 KiB) Pobrany 61 razy
-To serve and protect-