Pomiar statyczny - C-Geo

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

W ramach testów wersji testowej, przy importowaniu plików rinex ze stacji NadowskiNET i odbiornik Trimble R2 (plik T02 --> konwersja do Rinexu), po ostatnim pliku wyskakuje taki błąd.
Załączniki
error.JPG
error.JPG (92.21 KiB) Przejrzano 7813 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze:W ramach testów wersji testowej, przy importowaniu plików rinex ze stacji NadowskiNET i odbiornik Trimble R2 (plik T02 --> konwersja do Rinexu), po ostatnim pliku wyskakuje taki błąd.
A proszę uruchomić program jako administrator i spróbować wczytać te pliki Rinex. Czy jak ten ostatni plik wczyta się pojedynczo to też występuje błąd ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Uruchamiałem za każdym razem jako administrator.

Sprawdziłem jednak, że błąd pojawia się tylko wtedy gdy wczytuję więcej plików za jednym razem, przy pojedynczym wczytywaniu błąd się nie pojawia. Jednak tak czy siak, po uruchomieniu postprocesingu, po wypełnieniu się pełnego paska (jakoś po 40 minutach) pojawia się ten sam błąd. Mogę oczywiście podesłać pliki, ale tak jak pisałem to pliki ze stacji NadowskiNET interwału 4h.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze:Uruchamiałem za każdym razem jako administrator.

Sprawdziłem jednak, że błąd pojawia się tylko wtedy gdy wczytuję więcej plików za jednym razem, przy pojedynczym wczytywaniu błąd się nie pojawia. Jednak tak czy siak, po uruchomieniu postprocesingu, po wypełnieniu się pełnego paska (jakoś po 40 minutach) pojawia się ten sam błąd. Mogę oczywiście podesłać pliki, ale tak jak pisałem to pliki ze stacji NadowskiNET interwału 4h.
a proszę podesłać, zobaczymy czy u mnie też się pojawi. Ten błąd pojawia się gdy program nie uzyskuje prawa dostępu do plików na których działa. Widocznie system jeszcze nie wypuścił z łap pliku który program chce otworzyć itp. Pomyślę nad tym jak to zabezpieczyć.

Co do długiego obliczenia.... podejrzewam, że pliki są w interwale 1 sekundy ?? Taki interwał jest zbędny przy długich sesjach (30 minut i więcej), dlatego czasem lepiej wcześniej rozrzedzić pliki. W przyszłości mogę pomyśleć nad jakimś automatem do tego. Też nie ma sensu liczyć wektorów między stacjami... ale to wtedy gdy dodam narzędzia pozwalające na kasowanie lub odznaczenie wektorów zbędnych.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:
MarekOtt pisze:Uruchamiałem za każdym razem jako administrator.

Sprawdziłem jednak, że błąd pojawia się tylko wtedy gdy wczytuję więcej plików za jednym razem, przy pojedynczym wczytywaniu błąd się nie pojawia. Jednak tak czy siak, po uruchomieniu postprocesingu, po wypełnieniu się pełnego paska (jakoś po 40 minutach) pojawia się ten sam błąd. Mogę oczywiście podesłać pliki, ale tak jak pisałem to pliki ze stacji NadowskiNET interwału 4h.
a proszę podesłać, zobaczymy czy u mnie też się pojawi. Ten błąd pojawia się gdy program nie uzyskuje prawa dostępu do plików na których działa. Widocznie system jeszcze nie wypuścił z łap pliku który program chce otworzyć itp. Pomyślę nad tym jak to zabezpieczyć.

Co do długiego obliczenia.... podejrzewam, że pliki są w interwale 1 sekundy ?? Taki interwał jest zbędny przy długich sesjach (30 minut i więcej), dlatego czasem lepiej wcześniej rozrzedzić pliki. W przyszłości mogę pomyśleć nad jakimś automatem do tego. Też nie ma sensu liczyć wektorów między stacjami... ale to wtedy gdy dodam narzędzia pozwalające na kasowanie lub odznaczenie wektorów zbędnych.

Proszę link do obserwacji:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/51c ... e.zip?dl=0
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze:
Proszę link do obserwacji:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/51c ... e.zip?dl=0
Wielkie dzięki. Uzyskałem ten sam błąd, czyli problem przy ostatnim pliku. Muszę to lepiej przeanalizować, ale chyba zrobię inaczej niż jest. Aktualnie pliki Rinex kopiowane są do pliku projektu co powoduje jego puchniecie. Zrobie jednak tak, ze do projektu beda zapisywane jedynie linki do tych plików. Unikniemy wtedy niektórych problemów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: Zbysiu »

Da się to jakoś odświeżyć  ?
Da się to jakoś odświeżyć ?
ObliGEO_CalcGNSS.png (23.95 KiB) Przejrzano 7420 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

W przyszłym tygodniu postaram się popracować nad nową wersją, aktualnie proszę przestawić sobie zegarek w systemie na np. 20 czerwiec :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

Powoli to idzie, ale może ktoś by chciał przetestować kolejną wersję: https://www.dropbox.com/s/lmb3x7de9r65i ... S.exe?dl=0

Ogólnie zmiana jest taka, że wskazując pliki RINEX program zapamiętuje jedynie ścieżki do nich, wcześniej kopiował całe pliki do własnego projektu. Aktualnie po analizie wektorów (ustaleniu możliwych wektorów) można zbędne skasować (np. te między punktami nawiązania).
Dodano szkic stanowisk i wektorów na mapach googla.

Na razie jest wszystko na roboczo, a celem jest osiągnięcie pewnej funkcjonalności która by wszystkim odpowiadała. Np. czeka w kolejce możliwość zaznaczania wektorów (zarówno dla potrzeb obliczeń jak i eksportu do C-GEO). Edycja stanowisk z danymi GNSS, edycja bazy anten itp. Jak już zostanie osiągnięta wystarczająca funkcjonalność to wszystko przepiszę tak aby było wygodne i spójne :)

Jeśli komuś się jakieś pliki RINEX nie wczytują to proszę podsyłać, postaram się napisać coś aby nie było z nimi problemu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Wczytałem obserwacje, następnie usunąłem niepotrzebne wektory. Po kliknięciu postprocessing nic się nie dzieje. Czekałem w bezruchu 10 min i nic. Tak jakby nie działał przycisk postprocesing.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

hmmm, a to ciekawe. Czasem może długo trwać przygotowanie plików do obliczeń, ale nie aż tyle :/ proszę ewentualnie o jakiegoś linka do danych abym lepiej zobaczył co i jak (przycisk na pewno działa, chyba że czegoś brakuje a program nie zgłasza sprzeciwu).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:hmmm, a to ciekawe. Czasem może długo trwać przygotowanie plików do obliczeń, ale nie aż tyle :/ proszę ewentualnie o jakiegoś linka do danych abym lepiej zobaczył co i jak (przycisk na pewno działa, chyba że czegoś brakuje a program nie zgłasza sprzeciwu).

Coś ruszyło, po 10 minutach parę kropek przeskoczyło. Kurcze długo to trwa a mam tylko 4 wektory ..
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

Do zmiany parametrów anteny itp korzystam z procedur teqc, możliwe że to tyle trwa. Sprawdzę czy moje wcześniej zastosowane procedury są szybsze i ewentualnie podmienię. No chyba, że głównym powodem długiego startu są już obliczenia wektorów, to już mam pomysł na pewne przyspieszenie obliczeń. Największy zysk szybkości obliczeń będzie zmiana częstotliwości danych pomiarowych. W większości przypadków nie ma sensu aby robić długie sesje w interwale 1s. Ale ten interwał sprawdzimy, jak mój pierwszy pomysł nie wiele pomoże.
Wielkie dzięki za cierpliwość :)
aaa jeszcze jedno pytanie... Czy kolejne przeskoki paska postępu też są takie wolne (10 minut) ? Czy przypadkiem dane na punktach nawiązania nie są mocno dłuższe niż obserwacje na punkcie wyznaczanym ? (to już drugie pytanie)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Poszło elegancko.

Panie Rafale, co może być powodem, gdy pojawia się błąd odczytu geoidy w pana wtyczce ObliGEO.RinexImport. Dawno nie używałem tej wtyczki, teraz po wczytaniu wektorów po postprocesingu moduł wyrównania informuje mnie że zaden punkt nie ma wysokości i nie da się wyrównać, dlatego chciałem przy użyciu wspomnianej wtyczki zaimportować z rinexów, a tu taki error./
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

W katalogu wtyczki musi być również plik geoidy, raczej wtyczkę udostępniałem z tym plikiem :/
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Dla mnie szablon OK, wszystko policzyło, nawet wyrównało.

Oczywiście nie wiem jakich używał definicji anten, ale myślę że na tym etapie prac nad modułem nie jest to ważne.

Zastanawia mnie jednak co mogło być powodem tego, że po wczytaniu do wyrównania C-Geo pliku z postproccesingu, prosił o przybliżone współrzędne mimo że w tabeli one były (wcześniej użyłem Twojej wtyczki Importu z rinexa). Nie wiem czy sam moduł nie mógłby od razu exportować tych współrzędnych, bo przecież je ma po wczytaniu obserwacji.

Wiec tak jak napisałem silnik OK, oczywiście dużo tam jeszcze brakuje, dla mnie pierwsze co to jakieś narzędzie do kontroli samych obserwacji pod względem jakości obserwacji, szumów a przede wszystkim czasu obserwacji (szczególnie w przypadku stacji referencyjnych). Tutaj myślę że można coś powalczyć z narzędziem TEQC.

Jakby coś trzeba było wytestować, zawsze jestem chętny, gdyż bardzo mi zależy na tym module i ostro kibicuję w jego tworzeniu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

Pod tym samym linkiem co wcześniej jest nowsza wersja, która powinna działać znacznie szybciej. Proszę sprawdzić, w zakładce Raport dodawane są teraz informacje o czasie obliczeń itp... Na razie nie przyspieszyłem podmian anten itp które są zawsze wykonywane przy naciśnięciu przycisku obliczeń, to niestety czasem trwa (pomyślę czy da się to jakoś przyspieszyć).
Co do eksportu współrzędnych razem z wektorami to ostatecznie będzie, ale ponieważ trzeba pozyskać informację o układzie współrzędnych itp to nie miałem ochoty na razie się w to bawić.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Pod tym samym linkiem co wcześniej jest nowsza wersja, która powinna działać znacznie szybciej. Proszę sprawdzić, w zakładce Raport dodawane są teraz informacje o czasie obliczeń itp... Na razie nie przyspieszyłem podmian anten itp które są zawsze wykonywane przy naciśnięciu przycisku obliczeń, to niestety czasem trwa (pomyślę czy da się to jakoś przyspieszyć).
Co do eksportu współrzędnych razem z wektorami to ostatecznie będzie, ale ponieważ trzeba pozyskać informację o układzie współrzędnych itp to nie miałem ochoty na razie się w to bawić.

Taki błąd podczas postproccesingu
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (20.15 KiB) Przejrzano 7106 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze:Taki błąd podczas postproccesingu
Już podmieniłem instalkę aby zawierała brakujące biblioteki.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Dawno nie było informacji, jak tam temat się rozwija :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

a bo musiałem chwilowo zająć się programikiem do wyznaczenia strzałki zwisu i ogólnie przekroju przęsła linii napowietrznej, ale trzeba znów do tego wrócić... zwłaszcza że mam parę Rinexów na których program wywala mi błąd....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Jak coś, to jutro mamy cały dzień obserwacji. Zadanie określenie 3D 10 punktów. Na dwa odbiorniki metodą 1-2, 1-3, 1-4....4-1. Sesje około 30-35 min GNSS, więc będzie trochę materiałów na testy :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Czy prace nad wtyczką/modułem jeszcze trwają, czy raczej temat odpuszczony.

Wykonywałem wczoraj kolejne obserwacje i niestety ale coś poszło nie tak. Czy miałby ktoś możliwość sprawdzić u siebie i coś doradzić ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pomiar statyczny - C-Geo

Post autor: FaFaL »

proszę podesłać to sprawdzę, a do wtyczki trochę straciłem zapału bo muszę pewne elementy zaprojektować od nowa a do tego potrzebuję na spokojnie siąść :/
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ