SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

Witam
Panie Grzesiu wielkie dzięki o to chodziło. :)
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było dodać wsparcie modułu SWDE dla adresowania w platformie envelo ?

Szablon wygenerowany przez platformę w załączniku.

Jakby co służę też pomocą.
Załączniki
ksiazka_adresowa_envelo.zip
(351 Bajtów) Pobrany 148 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Mamy juz cos takiego jak tworzenie xls-a dla e-nadawcy - mozę to ten sam format?
enadawca.png
enadawca.png (10.66 KiB) Przejrzano 8970 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Mamy juz cos takiego jak tworzenie xls-a dla e-nadawcy - mozę to ten sam format?
enadawca.png
Próbowałem.. i niestety nie .. nie wczytuje, można za to pobrać szablon jak ma wyglądać format do wczytania jako plik csv
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

ok, przygotuje csv. Co wrzucac do "envelo ID"?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:ok, przygotuje csv. Co wrzucac do "envelo ID"?
Na tą chwile jeszcze nie wiem, muszę to sprawdzić przy następnie korespondencji , niech na razie leci L.p.

W załączniku grafika z wyjaśnieniami która pojawiająca się przy imporcie.

BTW. separator możemy wybrać, standardowo przecinek, średnik, hash, tabulator.
Załączniki
import.JPG
import.JPG (72.51 KiB) Przejrzano 8924 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Czy była by możliwość wprowadzenia w menu adresowania statusu doręczenia zawiadomienia, który po uruchomieniu synchronizacji z serwerem poczty-polskiej informował by o statusie przesyłki / listu.

Aktualnie całą korespondencję prowadzę przez narzędzie SWDE i muszę przyznać że pracuje się na tym wyśmienicie i znacznie przyśpieszyło prace związane z nadawaniem poczty. Po otrzymaniu numeru nadania przesyłki (w moim przypadku korzystam z envelo - polecam ;) ) wpisuję go do odpowiedniej kolumny. Teraz by sprawdzić status przesyłki, kopiuję numer nadawczy i wklejam na stronie poczty i tak każdy z osobna, co przy masówce jest trochę uciążliwe.

Zauważyłem że są niezależne programy na androida, które po wpisaniu numeru nadawczego wyświetlają status przesyłki. Może dało by rade to wprowadzić do SWDE - modułu adresowania. Było by znakomicie gdyby tak po uruchomieniu sprawdzenia statusów, z automatu na liście adresatów pojawił by się status wszystkich przesyłek / listów.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Zauważyłem że numer nadawczy wpisany w ostatniej kolumnie adresata w menu adresowanie SWDE, nie jest wpisywany w odpowiedniej kolumnie przy generowaniu książki nadawczej.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

W przyszlym tygodniu popatrze na te statusy, numer nadania juz dodany - do podmiany w bin
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Dodałem do testów opcję odczytu statusów przesyłek:
adr1.png
adr1.png (13.53 KiB) Przejrzano 8420 razy
Żeby zmieścic nową kolumnę trochę przeorganizowałem tabelkę w oknie adresowania:
adr2.png
adr2.png (36.49 KiB) Przejrzano 8420 razy
Jeśli jakies typy odczytanych statusów są nieistotne to prosiłbym o listę kodów (to co w []) - dorobię usuwanie tych zbędnych statusów.

Plik do podmiany w bin
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Przepraszam ale jestem na urlopie do 4.09 dlatego przetestuje jak wrócę do firmy.

>{}
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: 666aniolow »

Witam,
Może koledzy pomogą?
W zawiadomieniu np. o wznowieniu granic gdzie właścicielem działki jest małżeństwo chciałbym aby w treści zawiadomienia była pełna informacja o tym. Niestety w polach z bazą danych mam ograniczone pole do "Nazwisko imię / nazwa" (gdzie pojawia się tylko jeden współmałżonek). Czy oprócz pola z pełną informacją o działkach sąsiednich można dodać pełną informację o działce przedmiotowej?
Załączniki
1.png
1.png (17.75 KiB) Przejrzano 8312 razy
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

666aniolow pisze:Witam,
Może koledzy pomogą?
W zawiadomieniu np. o wznowieniu granic gdzie właścicielem działki jest małżeństwo chciałbym aby w treści zawiadomienia była pełna informacja o tym. Niestety w polach z bazą danych mam ograniczone pole do "Nazwisko imię / nazwa" (gdzie pojawia się tylko jeden współmałżonek). Czy oprócz pola z pełną informacją o działkach sąsiednich można dodać pełną informację o działce przedmiotowej?
Witam
W ostatniej wersji testowej SWDE faktycznie nie generuje małżeństw (współwłaścicieli nie będących małżeństwem już tak), ale można temu zaradzić należy ponownie wpisać ten sam nr działki i po komunikacie że osoba już istnieje itd. kliknąć "nie" wówczas drugi współmałżonek , będzie dopisany. Po wygenerowaniu pisma (zawiadomienia) będą wpisani oboje małżonkowie w żądanym wierszu. Pewnie informatycy poprawią to w wersji docelowej.

Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

666aniolow pisze:Witam,
Może koledzy pomogą?
W zawiadomieniu np. o wznowieniu granic gdzie właścicielem działki jest małżeństwo chciałbym aby w treści zawiadomienia była pełna informacja o tym. Niestety w polach z bazą danych mam ograniczone pole do "Nazwisko imię / nazwa" (gdzie pojawia się tylko jeden współmałżonek). Czy oprócz pola z pełną informacją o działkach sąsiednich można dodać pełną informację o działce przedmiotowej?
Rozumiem ze chodzi o pisma z menu Adresowanie?
W tej opcji jest problem jeśli małżonkowie mają rózne adresy bo wtedy tworzone są 2 rekordy. A dla programu każdy rekord to jakby oddzielna działka przedmiotowa.
Tego rodzaju dokument należałoby generować z tej opcji:
swde.png
swde.png (2.51 KiB) Przejrzano 8247 razy
Wtedy aktualnie wybrana działka jest "działką przedmiotową" i nie ma wątpliwości kto jest jej właścicielem.
Tylko w tej opcji nie ma niektórych pól np działki sąsiednie - zobaczę co się da zrobić.
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

grzes pisze:
666aniolow pisze:Witam,
Może koledzy pomogą?
W zawiadomieniu np. o wznowieniu granic gdzie właścicielem działki jest małżeństwo chciałbym aby w treści zawiadomienia była pełna informacja o tym. Niestety w polach z bazą danych mam ograniczone pole do "Nazwisko imię / nazwa" (gdzie pojawia się tylko jeden współmałżonek). Czy oprócz pola z pełną informacją o działkach sąsiednich można dodać pełną informację o działce przedmiotowej?
Rozumiem ze chodzi o pisma z menu Adresowanie?
W tej opcji jest problem jeśli małżonkowie mają rózne adresy bo wtedy tworzone są 2 rekordy. A dla programu każdy rekord to jakby oddzielna działka przedmiotowa.
Tego rodzaju dokument należałoby generować z tej opcji:
swde.png
Wtedy aktualnie wybrana działka jest "działką przedmiotową" i nie ma wątpliwości kto jest jej właścicielem.
Tylko w tej opcji nie ma niektórych pól np działki sąsiednie - zobaczę co się da zrobić.
Witam
Panie Grzegorzu niezależnie czy małżonkowie mają ten sam adres czy różny to i tak tworzy się jeden rekord z pierwszym "na liście" współwłaścicielem np. wygeneruje się rekord z Anną Kowalską a Jana Kowalskiego już nie generuje. Trzeba wykonać czynności które opisałem dwa posty wyżej. Tak dzieje się z poziomu "Adresowanie" (po zmianie układu tabeli w ostatniej wersji testowej) wcześniej było ok. Funkcja "łącz małżeństwa......" jest włączona, co ciekawe przy wyłączonej funkcji "łącz małżeństwa......" wyświetlają się w dwóch rekordach (mają ten sam adres) a po wygenerowaniu pisma oboje małż. są wykazani razem:
"Dz nr 33/1 będąca współwłasnością Kowalski Jan, 21, 00-000 B; Kowalska Anna, 21, 00-000 B; Nr jedn. rej. 041.......G00; KW 1234 (SR w .......)
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Tam jest problem z wyswietlaniem w tabelce - drugi wspołmałżonek jest oddzielony znakiem Enter i jest pod pierwszym. Zmienie zeby osoba byla wyswietlana w 2 linijkach tak jak to było wczesniej,
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

grzes pisze:Tam jest problem z wyswietlaniem w tabelce - drugi wspołmałżonek jest oddzielony znakiem Enter i jest pod pierwszym. Zmienie zeby osoba byla wyswietlana w 2 linijkach tak jak to było wczesniej,
Ok :)
KZibi
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Dodałem do testów opcję odczytu statusów przesyłek:
adr1.png
Żeby zmieścic nową kolumnę trochę przeorganizowałem tabelkę w oknie adresowania:
adr2.png
Jeśli jakies typy odczytanych statusów są nieistotne to prosiłbym o listę kodów (to co w []) - dorobię usuwanie tych zbędnych statusów.

Plik do podmiany w bin
Wygląda na to że działa wszystko prawidłowo, z jedną uwagą, można by było dodać możliwość odczytania numery przesyłki z 00 w nawiasach (00)75....., czyli:
(00)759007731934450110 = 00759007731934450110

Bierze się to stąd, że envelo tak eksportuje numer nadania i tak wstawiamy go do tabeli nadawczej, gdyby działało też z nawiasami nie musielibyśmy edytować każdego numeru w celu usunięcia nawiasów.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Dziękuję za test - bedziemy sprawdzac numer i ew. usuwać nawiasy przy zapytaniu do PP - poprawka będzie w dzisiejszej aktualizacji
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Dziękuję za test - bedziemy sprawdzac numer i ew. usuwać nawiasy przy zapytaniu do PP - poprawka będzie w dzisiejszej aktualizacji
Pewnie nie jasno się wyraziłem, chodziło mi o to że wszystko jedno czy nr zostanie wpisany tak (00)759007731934450110 czy tak 00759007731934450110, to status przesyłki zostanie odczytany :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:
grzes pisze:Dziękuję za test - bedziemy sprawdzac numer i ew. usuwać nawiasy przy zapytaniu do PP - poprawka będzie w dzisiejszej aktualizacji
Pewnie nie jasno się wyraziłem, chodziło mi o to że wszystko jedno czy nr zostanie wpisany tak (00)759007731934450110 czy tak 00759007731934450110, to status przesyłki zostanie odczytany :)
To pewnie ja nie jasno odpisalem - bedzie dokladnie jak Pan pisze - do zapytania o status pojdą same cyfry, niezaleznie co sie wpisze
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Mały błąd.

W ustawieniach adresowania, mamy możliwość wyłączenia "Oznaczenia nadawcy". Problem jest taki że wyłączenie działa tylko na kopertach, nie działa na zwrotkach (żółtych).
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: MarekOtt »

Od jakiegoś czasu nie działa sprawdzanie statusów doręczenia. Po uruchomieniu opcji odczytu, wyskakuje error.

Myślałem że to chwilowe, jednak problem nie znika, stąd pewnie jakaś zmiana na serwerach poczty polskiej, powodująca ten problem.

Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (32.86 KiB) Przejrzano 7354 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

a moglbym prosić o podesłanie na grzes małpa xgeo.pl istniejących numerów żebym mogl potestowac? Losowe (nieistniejące w bazie poczty) przechodzą weryfikację bez timeout-u
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Albo inaczej, na początek proszę podmienić plik w katalogu BIN i sprawdzić czy coś pomogło.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ