Import dxfa

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Import dxfa

Post autor: MACIERZ »

Od pewnego czasu (na pewno kilka a może kilkanaście miesięcy) mam problem z importem pliku dxf. Po imporcie do cgeo brakuje kierunków linii napowietrznych. Muszę później je dorabiać na swojej mapie. Nie mam pojęcia z czego to wynika.
MM
Załączniki
mapy1.jpg
mapy1.jpg (245.82 KiB) Przejrzano 9775 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxfa

Post autor: Jurek B. »

Proszę przesłać tego do DXF doradzimy co musi Pan ustawić.
Pozdrawiam Jurek B.
geoekspres
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2005, 11:52

Re: Import dxfa

Post autor: geoekspres »

Poproszę rozwiązanie tego problemu opisać w tym wątku. Mam identyczny problem przy imporcie DXF z TurboMap.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import dxfa

Post autor: Asia T. »

Problem prawdopodobnie wynika ze złego przypisania symbolu kierunku sieci napowietrznej do kodu C-GEO - czyli trzeba by było podczas importu zajrzeć do zakładki Bloki/symbole , odnaleźć po lewej stronie kierunek sieci napowietrznej i zobaczyć, co znajduje się po prawej stronie - być może będzie to nazwa kodu, ale bez obrazka. W tej sytuacji należy kliknąć na nim i wybrać odpowiedni symbol z tabeli kodów C-GEO (przypisanie wykonujemy tylko raz - przy kolejnych importach program pamięta już to ustawienie) lub kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Importuj jako obiekty" - wtedy kierunki zaimportują się jako zbitki linii.

Więcej odnośnie tej opcji tutaj:
http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... em_symboli

oraz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=-kbqKwvSrRU
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import dxfa

Post autor: giekon »

Witam,
Podepnę się pod wątek z innym pytaniem :roll:

W "opisówce" GIVa otrzymanego z ośrodka mam takie dane:
;GEO-INFO 7 Mapa 17.3.1.0
;EKSPORT z układu 2000_18, operator KK2
;DATA: 2017-09-13, GODZ: 13:15:01
;FORMAT: GEO-INFO V

[OPCJE]
WersjaFormatu=1.00
System=GEO-INFO 2015
Skala=500
Układ=2000_18
Rodzaj=ALLCFG
DataEksportu=2017-09-13 13:15:01

Jakiego zestawu kodów najlepiej użyć przy wczytywaniu DXFa? Bo nie potrafię dopasować odpowiedniego :oops:
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import dxfa

Post autor: Asia T. »

Jeśli w nagłówku giv jest GEO-INFO 7 Mapa 17.3.1.0 to najepszy byłby Geoinfo 16.3.0 -17.3.0, który jest dostępny od aktualizacji z 4go września.
Jeśli nie ma Pan u siebie jeszcze tego zestawu to proszę spróbować z Geoinfo 16.3.0 - powinno udać się dopasować część kodów :)
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import dxfa

Post autor: giekon »

Ok, szablon importu DXF sobie zaktualizuję na nowo. Ale mam problem w takim zestawie kodów (Geoinfo 16.3.0 -17.3.0) z importem pliku SWDE, nie wskakują mi kody punktów granicznych, mam pustą kolumnę w tabeli... :?
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxfa

Post autor: Jurek B. »

giekon pisze:Ok, szablon importu DXF sobie zaktualizuję na nowo. Ale mam problem w takim zestawie kodów (Geoinfo 16.3.0 -17.3.0) z importem pliku SWDE, nie wskakują mi kody punktów granicznych, mam pustą kolumnę w tabeli... :?
Odradzam korzystanie z plików SWDE do importu danych ewidencyjnych - ten standard był dopuszczalny do stosowania do końca zeszłego roku. Brak w nim wielu atrybutów wymaganych w obecnych przepisach. Najbezpieczniej importować dane ewidencyjne z GML.
Natomiast w przypadku SWDE i zestawu kodów GeoInfo 17.3.0 - zapewne tam są kody punktów granicznych zmienione w stosunku do poprzednich zestawów. Może programista będzie mógł coś zmienić przy imporcie SWDE do tabeli współrzędnych z kodami z bieżącej wersji GeoInfo - sprawdzimy to.
Pozdrawiam Jurek B.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import dxfa

Post autor: giekon »

Byłbym wdzięczny gdyby z importem SWDE "było jak było" prędzej :D Wiem że obowiązującym według prawa formatem wymiany jest GML ale proszę to wytłumaczyć urzędnikom w Starostwie. Zdaniem kierownika GML będzie u nich hulał nie wiadomo kiedy o ile w ogóle za jego czasu (a dodam że teoretycznie ma jeszcze kilka/kilkanaście lat do emerytury) :roll: I po co nam aktualne programy skoro starsze też działają :D Ta że prawo i przepisy to jedno a życie to drugie... A żyć trzeba :lol:
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxfa

Post autor: Jurek B. »

Racja - trzeba się dostosować do takiego otoczenia - robimy - może się uda zmodyfikować import SWDE dla tego nowego zestawu kodów GI w najbliższych kilku dniach.
Pozdrawiam Jurek B.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import dxfa

Post autor: Asia T. »

Tutaj tylko taka porada na szybko, zanim dopracujemy wariant importu swde na kody geoinfo - zawsze można wczytać swde na kody Mapy Zasadniczej 2015 w osobnym projekcie i podczytać go jako mapę w tle do tej, w której pracuje Pan na kodach Geoinfo ;) rozwiązanie dookoła odrobinę, ale na ten moment jest ;)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxfa

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej C-GEO jest już nadawanie kodów punktom granicznym z SWDE dla zestawu kodów GI 17.3.0
Pozdrawiam Jurek B.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import dxfa

Post autor: giekon »

Dzień Dobry,
Wszystko działa, bardzo dziękuję za rozwiązanie problemu i przepraszam za zamieszanie :wink:
---
Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ