Niwelacja - usuwanie żabek

W tym dziale zamieszczamy informacje o nowych wtyczkach. Można tu uzyskać pomoc na temat działania wtyczek
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: walklim »

Dzień dobry,
po długim okresie pozostawania we wtyczkowym podziemiu wreszcie napisałem coś co można opublikować. Problem banalny ale jakże denerwujący. Przy pomiarze niwelatorem kodowym nie mogłem zmieniać numerów żabek na "0" lub "." czy po prostu na znak pusty - taki instrument że szkoda czasu na klikanie. Więc żabki zapisuję z numerami od 1 do 100 a repery z wyższymi. Wtyczka zastępuje numery na żabkach znakiem pustym i w efekcie nie mamy śmieci w dzienniku. http://pocketspog.republika.pl/zas/UsunZabki.zip

Pozdrawiam Waldek
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 20:01 przez walklim, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, cieszę się z powrotu do wtyczkowego towarzystwa, a co do żabek to przypomniała mi się taka gra sprzed chyba 15 lat - skaczące żabki albo coś w tym stylu :)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: MarekOtt »

walklim pisze:Dzień dobry,
po długim okresie pozostawania we wtyczkowym podziemiu wreszcie napisałem coś co można opublikować. Problem banalny ale jakże denerwujący. Przy pomiarze niwelatorem kodowym nie mogłem zmieniać numerów żabek na "0" lub "." czy po prostu na znak pusty - taki instrument że szkoda czasu na klikanie. Więc żabki zapisuję z numerami od 1 do 100 a repery z wyższymi. Wtyczka zastępuje numery na żabkach znakiem pustym i w efekcie nie mamy śmieci w dzienniku. http://pocketspog.republika.pl/zas/UsunZabki.zip

Pozdrawiam Waldek
Czy mógłbyś dodać jedną wydaje się małą rzecz, odjęcie /lub dodanie do wszystkich wartości odczytów zadanej wartości w [mm]. Byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: walklim »

do wszystkich odczytów ? w jakim celu. to nic nie zmieni.
Pozdrawiam Waldek Klimek
georodeo
__
__
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:36
Lokalizacja: WKS Śląsk Wrocław

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: georodeo »

Witam.
Przydałoby się w przypadku niwelacji z puntami pośrednimi gdy punkty pośrednie stawiamy w głębokich wykopach.
Wtyczka generuje wtedy duże odczyty zarówno na żabkach a szczególnie na punktach pośrednich. Można by to obejść odjęciem zadanej wartości na stanowisku (lub może lepszym rozwiązaniem byłoby zadanie odczytu maksymalnego).
Pzdr.
R.N.
Hej Śląsk
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: walklim »

pod starym linkiem jest uzupełniona wtyczka. chyba działa.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Niwelacja - usuwanie żabek

Post autor: MarekOtt »

walklim pisze:do wszystkich odczytów ? w jakim celu. to nic nie zmieni.
W celu poprawy wygenerowanych (trochę za wysoko) odczytów z wtyczki niwelacja ;).

EDIT: Odejmowanie działa elegancko. Dziękuję bardzo.
ODPOWIEDZ