Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Jest jakiś problem z mimośrodami ponieważ udało się Panu tak pomierzyć, że baza do wcięcia ma długość równą zero
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Jest jakiś problem z mimośrodami ponieważ udało się Panu tak pomierzyć, że baza do wcięcia ma długość równą zero
ok, to wiem gdzie szukać błędu w notatniku :)

edit: udało się... ogólnie jednak w terenie nie było żadnego błędu, coś chyba program wywala, bo rejestrator w html też prawidłowo wykonał raport.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

To proszę podesłać, sprawdzimy :-)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

w sumie przesłałem to wczesniej na grzes at xgeo.pl, a przechwila na Pana maila z gmaila
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: hasan »

Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.
Czy można dodać filtrowanie dla kolumn mX, mY, mH ?

pozdrawiam
Mariusz
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: mypal »

Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

mypal pisze:Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.
Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.
Czy można dodać filtrowanie dla kolumn mX, mY, mH ?
Uwagi z obu postów uwzględniliśmy w testowej wersji, do wyszukiwania numerów dodano nowe pole na pasku ikon.
Pozdrawiam Jurek B.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: hasan »

Jurek B. pisze:
Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.
Czy można dodać filtrowanie dla kolumn mX, mY, mH ?
Uwagi z obu postów uwzględniliśmy w testowej wersji, do wyszukiwania numerów dodano nowe pole na pasku ikon.
Dzięki, jak zawsze błyskawicznie :D .
Zastanawiam się jeszcze na dodaniem filtrów dla: L.epok, L.sat., PDOP. Będzie można łatwo sprawdzić jakość zarejestrowanych obserwacji.

pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

Zastanawiam się jeszcze na dodaniem filtrów dla: L.epok, L.sat., PDOP. Będzie można łatwo sprawdzić jakość zarejestrowanych obserwacji.
Jest w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Na aktualnej wersji testowej, przy wczytywaniu pliku z Trimbla, PDOP = 0,00 dla wszystkich punktów.

EDIT: Sprawdziłem jeszcze i wgrałem aktualną oficjalną wersję i tam wszystko jest OK, a więc problem występuje tylko na wersji testowej.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Ok, będziemy sprawdzać, przepraszam za problem
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Na aktualnej wersji testowej, przy wczytywaniu pliku z Trimbla, PDOP = 0,00 dla wszystkich punktów.

EDIT: Sprawdziłem jeszcze i wgrałem aktualną oficjalną wersję i tam wszystko jest OK, a więc problem występuje tylko na wersji testowej.
A proszę pobrać aktualną wersję testową i sprawdzić - powinno być już ok.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

W mimośrodach ortogonalnych, przydała by się opcja wpisania kontrolnej czołówki pomiędzy punktami nawiązania (początek prostej i koniec) oraz jej ewentualnej rozbicia bieżącą obliczanego punktu.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Czy była by możliwość, by przy imporcie do istniejącego już zadania (dogrywanie), można było wybrać date od której mają być importowane obserwacje.

Przykład:
Otwieram nowy dziennik. Importuje dane z pliku JXL w moim przypadku. Dokonuję korekty numeracji, wyrzucam niepotrzebne pikiety itp. Na końcu zapisuje zadanie. Po dwóch dniach ponownie byłem coś mierzyć w tym obiekcie, a wiec ponownie uruchamiam wcześniej zapisane zadanie, a następnie chcę wgrać nowo pomierzone pikiety. Niestety pierwsze co to muszę usunąć obserwację wcześniej już zedytowane itp.
Wiem że może ktoś napisać, że mogę przecież założyć nowy obiekt w odbiorniku GNSS i wtedy dogrywam tylko te nowe obserwacje, jednak to nie wchodzi w grę bo często podczas drugiego dnia pomiaru potrzebuję też dane z dnia pierwszego.

Dlatego przydała by się opcja przy imporcie w której byłą by możliwość zaznaczenia "po dniu" dogrywanych obserwacji, oczywiście z możliwości wybrania jednym kliknięciem "wszystkie" :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
mypal pisze:Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.
Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.
Czy można dodać filtrowanie dla kolumn mX, mY, mH ?
Uwagi z obu postów uwzględniliśmy w testowej wersji, do wyszukiwania numerów dodano nowe pole na pasku ikon.
Chyba coś nie tak jest w wyszukiwaniu punktów.

Po wpisaniu g2 i zatwierdzeniu enterem, odszukuje punkt g208, a chyba powinien g2, który także jest w dzienniku (tylko trochę niżej).

link:
http://youtu.be/Xg8nLM4CVTA?hd=1


BTW. Dziwnie też działa opcja "odznacz wszystkie" (czerwony). Po jego kliknięciu, przeskakują obserwacje o kilka wieży niżej, powoduje to małą dezorientację.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Dzień dobry,
faktycznie ,,złapałem'' moduł na takim działaniu jak opisane - wyszukuje pierwszy punkt od góry zawierający podaną frazę. U mnie to przykładowo przy wyszukiwaniu S2 znalazł najpierw S20, a S2 było poniżej. Zobaczymy o co chodzi.
Jacek
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Problem został już rozwiązany - proszę pobrać wersję testową C-Geo. Teraz Szukaj punktu wyszukuje ściśle według wzorca, a dopiero jak nie znajdzie, to napisy zawierające wyszukiwaną frazę. Przykładowo gdy szukamy S2, to najpierw znajdzie S2, a nie S20.
Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Wreszcie udało mi się powtórzyć błąd który od jakiegoś czasu pojawia się w dzienniku.

Przy dogrywaniu obserwacji z innego pliku, kolejność obserwacji dogrywana nieuporządkowana.

Załączony film przedstawia problem.

http://youtu.be/0gDrMubjLZs?hd=1
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Bardzo PILNE.

Zauważyłem, że moduł błędnie przyjmuje współrzędne punktu do obliczeń mimośrodowych.

W przypadku gdy pomierzymy dwa razy punkt PS1 i otrzymamy współrzędne z pomiaru pierwszego i drugiego kolejno X=0,00 Y=0,00 oraz X=0,04 Y=0,00, program liczy średnią tego punktu X=0,02 i Y=0,00 jednak do obliczeń mimośrodowych wybiera współrzędną punkt pierwszego czyli X=0,00 i Y=0,00. Oczywiście powinien brać współrzędne uśrednione. Bardzo proszę o szybką naprawę.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

To nie jest takie proste, na początku jak moduł powstawał przyjęto założenie, będziemy liczyć tak jak to robią kontrolery. Czyli na podstawie konkretnego pomiaru pojedynczej pikiety. Nie przewidzieliśmy, że ośrodki zaczną wymagać zakładania osnowy pomiarowej dla potrzeb pomiaru mimośrodowego. Postaram się dziś popatrzyć czy uda się na szybko coś z tym zrobić (zmienić to założenie).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:To nie jest takie proste, na początku jak moduł powstawał przyjęto założenie, będziemy liczyć tak jak to robią kontrolery. Czyli na podstawie konkretnego pomiaru pojedynczej pikiety. Nie przewidzieliśmy, że ośrodki zaczną wymagać zakładania osnowy pomiarowej dla potrzeb pomiaru mimośrodowego. Postaram się dziś popatrzyć czy uda się na szybko coś z tym zrobić (zmienić to założenie).
W naszym oprogramowaniu Trimble Access, w przypadku podwujnego pomiaru, a następnie jego uśrednienia, zawsze brana jest współrzędna uśredniona (sprawdzałem przed chwilą).

Panie Rafale, a może wystarczy zrobić tak, by w mimośrodzie współrzędne punktów nawiązania były pobierane z tabeli współrzędnych dziennika RTK. Tam przecież są już współrzędne ostateczne (uśrednione w przypadku wielokrotności pomiaru punku), które po eksporcie wędrują do tabeli roboczej.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: herrtur »

Przepraszam,że trochę z innej beczki,ale czy można pobrać wersję Modułu "RTK/RTN" do testowania (np.7 dni) ? Na stronie Softline nie znalazłem takiej opcji. Chciałbym zobaczyć jak to działa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

herrtur pisze:Przepraszam,że trochę z innej beczki,ale czy można pobrać wersję Modułu "RTK/RTN" do testowania (np.7 dni) ? Na stronie Softline nie znalazłem takiej opcji. Chciałbym zobaczyć jak to działa.
Pozdrawiam.
Tak, można, trzeba napisać na biuro@geo.pl - wtedy odeślemy plik licencji czasowej z tym modułem.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Po zaznaczeniu punktów, chciałbym zmienić hurtowo KOD punktów. Zmiana na kod wybrany z listy działa prawidłowo, niestety w przypadku chęci usunięcia kodów dla zaznaczonych pikiet i pozostawieniu pola "zmień kod punktu" pustym, kody się nie usuwają, zostają aktualne.

Przy okazji można naprawić.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Dzień dobry,
to usuwanie kodów dla zaznaczonych punktów, poprzez zmień kod punktu, już jest zrobione, można sprawdzić w wersji testowej.
Jacek
ODPOWIEDZ