Nowa praca geodezyjna

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Nowa praca geodezyjna

Post autor: k_batura »

Witam
Chciałbym, aby w czasie dodawania nowej pracy geodezyjnej, GO tworzył odpowiedni katalog na moim dysku sieciowym zgodnie z położeniem działki wg schematu: ścieżka_sieciowa/powiat/Gmina/Obręb/działka-zleceniodawca.
To co...? Pomożecie?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: grzes »

Raczej nie do zrobienia. Znaki specjalne niedopuszczalne w nazwach katalogow np '/' w numerze działki, brak jakiejs informacji itp.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: k_batura »

Panie Grzesiu, to nie nazwa katalogu a ścieżka!
...ścieżka_sieciowa\powiat\Gmina\Obręb\działka-zleceniodawca
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: grzes »

To ja chyba nie rozumiem o co chodzi (czym sie rozni sciezka od katalogu?):
GO tworzył odpowiedni katalog
- tak czy siak wyglada mi to na dość "egzotyczny" pomysł.
Proszę może opisać cel, jaki efekt i do czego służący chcemy uzyskać. Może wspólnie coś wymyślimy.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: k_batura »

OK, już rozumiem dlaczego się nie rozumiemy :)
Błędnie przyjąłem że moje podejście do wykorzystania GO jest raczej standardowe

Już to kiedyś zgłaszałem ale mój pomysł nie zachwycił... więc pojawiło się rozwiązanie pośrednie: możliwość zdefiniowania ścieżki do katalogu z dokumentami.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (69.71 KiB) Przejrzano 15961 razy
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: k_batura »

klikam sobie na scieżkę i otwiera się katalog ze wszystkimi dokumentami z danej pracy.

A gdyby pominąć ten krok i sprawić aby to GO wyświetlał zawartość togo katalogu? Wszystkie potrzebne dokumenty w jednym miejscu....poza tym mogłyby się tam również zapisywać pozostałe dokumenty utworzone w GO. Oszczędziłoby to bazę danych - chodzi o rozmiar...

Dlatego tak ważna jest dla mnie ta "ścieżka"....za każdym razem kiedy tworzę nową pracę geodezyjną to muszę wykonać szereg powtarzających się czynności.... gdyby GO zakładał odpowiedni katalog byłoby tego trochę mniej!
Dzięki
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: Jurek B. »

Ok, ale nadal pozostaje problem nazewnictwa tej ścieżki (katalogu) - jeśli miałaby ona zawierać numer działki to cały temat odpada - działka typu 12/2 to standard, a więc powstanie katalog ..../12 i z dodatkowym podkatalogiem /2
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: piotr j. »

Jeśli to nie kłopot, "/" można zastąpić "-" myślnikiem lub "_" podkreślnikiem.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: grzes »

W tej chwili dokumenty dalaczane moga byc przechowywane poza bazą (Narzedzia->Położenie plików dokumentów i skanów). Nie dotyczy to dokumentów generowanych z poziomu GO - one i tak maja format nieczytelny przez zewnetrzne programy.
Co do nazw katalogow to jedyne rozwiazanie jakie widzę to nazywanie katalogu ID (wewnetrznym programu) pracy. Czyli kolejną liczbą całkowitą. To jedyna informacja która na pewno jest w pracy.
I wlasciwie na tym etapie kiedy już są działające bazy to jedyna możliwość zeby w ten sposob przeorganizowac zapis dotyczy katalogu kopii zapasowych dla dołączanych dokumentow. Czyli byłoby to "/katalog_kopii_zapasowej/X" gdzie X to kolejny numer z ID-pracy (kolumne z ID mozna chyba wlaczyc w GO).
pozdrawiam
grzes
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: SmartGeoPL »

Przy zakładaniu nowej pracy korzystam "kopiowania danych pracy", najczęściej przy kolejnej pracy na tej samej działce.
Chciałbym mieć możliwość decydowania, które dane są kopiowane, a które powinny być "czyszczone".

Dla mnie zakładki: Koszty, Czas pracy, Historia, Notatki, mogłyby być puste po kopiowaniu w całości, ale dane dodatkowe tylko wybiórczo.
Może inni mają inną opinię, które dane "czyścić?"
Załączniki
kopiowanie.jpg
kopiowanie.jpg (14.53 KiB) Przejrzano 14498 razy
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: SmartGeoPL »

SmartGeoPL pisze: 31 lip 2019, 22:59 Przy zakładaniu nowej pracy korzystam "kopiowania danych pracy", najczęściej przy kolejnej pracy na tej samej działce.
Chciałbym mieć możliwość decydowania, które dane są kopiowane, a które powinny być "czyszczone".

Dla mnie zakładki: Koszty, Czas pracy, Historia, Notatki, mogłyby być puste po kopiowaniu w całości, ale dane dodatkowe tylko wybiórczo.
Może inni mają inną opinię, które dane "czyścić?"
Czy powyższy temat jest przewidziany do zmiany?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowa praca geodezyjna

Post autor: grzes »

wyrzuciłem z wklejania: koszty, czas pracy, historie i notatki:
setup_test
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ