Export DWG/DXF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

Inne linie trzymają swój styl, jedynie problem mam ze skarpami nieumocnionymi. To nie są linie z importu i mają domyślny styl warstwy.
nie zmieniałem stylu wizualizacji, jest włączony tryb prezentacyjny, jeśli o to chodzi. Późno już, może dlatego nie wychodzi :)
Załączniki
skarpy.JPG
skarpy.JPG (97.5 KiB) Przejrzano 14095 razy
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Jeśli to się u Pana powtarza, to może proszę zrobić nową mapę tylko z tą skarpą, wysłać do DXF, jak będzie źle to kopię mapy i ten DXF wysłać do mnie - sprawdzę.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

Dziękuję za zaangażowanie :)
Coś musi być w tej mapie. Skarpa przeniesiona do innej mapy eksportuje się poprawnie.
Have a nice day
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

Jest problem z eksportem mapy obróconej.

Przy włączonych kolorach RGB na rysunku nic nie widać w DraftSight, TrueView zacina przy ladowaniu pliku.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Niestety nie mam DraftSight, a w TrueView import jest poprawny także dla mapy skręconej, tym bardziej, że nie ma znaczenie jaki skręt mapy jest ustawiony w C-GEO, do DXF jest wysyłana i tak mapa nieskręcona.
Chyba potrzebne byłoby przesłanie przykładowej mapy do naszego serwisu, że sprawdzić ten konkretny przypadek.

PS. Proszę pobrać na wszelki wypadek ponownie plik testowy cgeo8.exe.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

posłałem pliki na serwis
Have a nice day
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Wojtek P. »

Problem jest innego rodzaju. Ma Pan w zakładce podczas eksportu zaznaczone "tylko zawartość okna mapy". To co widać na ekranie nie idzie do eksportu bo eksportowana jest mapa nieskręcona. Jeżeli wyłączy Pan obrót mapy to będzie widać że obszar zniknie z pola widzenia. Więc albo podczas eksportu ustawić "wszystkie obiekty" albo wyłączyć obrót mapy.

Edit: Jak jest włączone RGB to faktycznie w Draft Sight coś nie wyświetla obszaru , ale w DWG TRUE VIEW wygląda że jest ok...
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Export DWG/DXF

Post autor: MarekOtt »

Co może być powodem, takiego błędnego wyświetlania mapy, po wczytaniu do AutoCada ?

To starsza wersja programu CAD, ale exportowałem też dla ver 2000. Przed eksportem przyciąłem mapę do wskazanego obszaru i wydaje mi się że to mogło rozsypać projekt w CAD.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (193.62 KiB) Przejrzano 13651 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Chyba najlepiej byłoby przesłać nam ten projekt przed eksportem, wtedy coś można by doradzić.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Gdzieś już kiedyś się chyba pojawiła ta prośba, ale nie wiem jaki był skutek- chodzi mi o to czy, można wprowadzić funkcję podczas eksportu dxf/dwg typu "eskportuj obiekty wewnątrz zaznaczonego obszaru" ? Chciałbym pominąć funkcję "docinania", ponieważ jeżeli zapomniałbym cofnąć docinania to wtedy mam po mapie. Poza tym jeżeli mam w jednym projekcie kilka obszarów to jest to tym bardziej kłopotliwe, bo długo trwa docinanie i przywracanie. Więc wydaje mi się, że wszystkim użytkownikom taka funkcja byłaby na rękę.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Wojtek P. »

A to nie to:?
Prawy klawisz myszy na mapie i "zaznacz w tabeli/do eksportu" (tam jest też możliwość: wnętrze zaznaczonego obiektu)
A potem podczas eksportu zaznaczyć "tylko obiekty zaznaczone"

A jeżeli musi Pan dociąć to nie ma innej możliwości. Program fizycznie obcina obiekty do zadanego obszaru. Opcja zaznaczenia tego nie robi
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Wojtek P. pisze:A to nie to:?
Prawy klawisz myszy na mapie i "zaznacz w tabeli/do eksportu" (tam jest też możliwość: wnętrze zaznaczonego obiektu)
A potem podczas eksportu zaznaczyć "tylko obiekty zaznaczone"

A jeżeli musi Pan dociąć to nie ma innej możliwości. Program fizycznie obcina obiekty do zadanego obszaru. Opcja zaznaczenia tego nie robi
Opcja z prawym klikiem nie spisuje się. Chodzi dokładnie o to, żeby wyeksportować obszar wewnątrz obiektu zamkniętego, który narysuję. Na dzień dzisiejszy jest to możliwe jedynie poprzez wcześniejsze użycie przycięcia mapy. Ale nie udałoby się tego jakoś tak rozwiązać, żeby program podczas eksportu docinał sobie ten obszar?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Wojtek P. »

Według mnie najbezpieczniej i szybko jest zrobić tak (bez przycinania istniejącej mapy):
1. Wybrać obiekt i klawisz F8
2. Eksport do innej mapy - zaznaczyć "tylko obiekty zaznaczone"
3. W nowej mapie "przycięcie mapy - pozostaw treść mapy wewnątrz zadanego obszaru"
Nie ingerujemy w strukturę istniejących obiektów a mamy przygotowaną całość do eksportu do DXF
Wiadomo , lepiej by było od razu przyciąć i wyeksportować. Ale mapa to nie rysunek tylko mapa obiektowa z bazami danych itp. Więc trzeba czasem pójść naokoło. Ale zaznaczam że można pójść na wprost i przyciąć mapę a po eksporcie do DXF użyć ikonkę "cofnij" :)
P.s. Przy okazji przypominam o podstawowych funkcjach jak kopia projektu i autozapis bo trzeba dbać o swoją pracę ;)
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Tylko strasznie dużo zachodu, żeby w taki sposób zrobić dxf- kopiowanie, zakładanie nowej mapy i w efekcie końcowym i tak przycinanie. Jak mamy jedną mapę raz za czas to można się tak bawić. Gorzej jak robi się tego sporo. A mapą obiektową i tak bym się tu niespecjalnie przejmować bo po eksporcie do dxf mapy tylko mapę wektorową. Generalnie przycinanie i potem eksport się sprawdza, tylko jest ten minus, że jeżeli coś pójdzie nie tak i nie cofniemy potem przycinania to mapy nie odzyskamy. No i problem jest też gdy na jednej mapie opracowujemy kilka obszarów- wtedy przycinanie trwa długo, a jak zapomnimy cofnąć to cała praca na tych kilku obszarach na marne. Narzędzie jest dobre, ale wg mnie trochę "ryzykowne". Dlatego super gdyby tą funkcję wrzucić jakoś do automatu eksportu.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Wojtek P. »

Ma Pan we wszystkim rację, ale póki co jest jest tak jak jest i nie wiem czy coś się z tym względzie zmieni... :(
Z drugiej strony może Pan wczytać mapę np z kopii bezpieczeństwa i tam robić co się Panu już podoba bez strachu :)
Nie wszystkie rzeczy są takie proste jak się czasem może wydawać ....
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Program źle eksportuje linie narysowane łukiem. Na zdjęciu zaznaczone linie są przerywane w cgeo (te obiekty są rysowane łukiem) po eksporcie łuki są ciągłe a linie rysowane łamanymi są ok.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (101.7 KiB) Przejrzano 13372 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

U mnie zarówno łuki jak i krzywe rysowane liniami przerywanymi są ok po eksporcie do DXF - przydałby się Pana projekt i DXF z niego wygenerowany bym mógł pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Sprawdziłem na nowej tabeli i mam taki sam efekt - nie działają łuki, krzywe i okręgi. Pliki wysyłałem.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (8 KiB) Przejrzano 13334 razy
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 14:17 przez marioo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Problem jest ze stylem linii dla łuków, gdy mają one styl domyślny dla warstwy. Programista sprawdzi dlaczego tak jest i poprawi. Natomiast na razie można poradzić sobie z tym przez zastosowanie tej opcji z Legendy:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (23.82 KiB) Przejrzano 13336 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Teraz jest już ok, dziękuję.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Po eksporcie mapy do dxf odnośniki w opisach dwuwierszowych rysowane są błędnie, czyli na górze opisu.
Załączniki
w dxf, otwarte programem TrueView
w dxf, otwarte programem TrueView
Przechwytywanie1.PNG (65.75 KiB) Przejrzano 13047 razy
w cgeo
w cgeo
Przechwytywanie.PNG (32.85 KiB) Przejrzano 13047 razy
Pozdrawiam
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Asia T. »

Witam, proszę podesłać kopię projektu na at[mapla]xgeo.pl.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Asia T. »

Proszę zmienić justyfikację napisów z lewy-dolny na prawy-górny. Napisy nie są związane z odnośnikami, więc trzeba ustawić odpowiednią justyfikację.
Załączniki
pkt_wstawienia.PNG
pkt_wstawienia.PNG (29.79 KiB) Przejrzano 13033 razy
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Faktycznie jeden opis jest z importu i odnośnik w nim jest niezwiązany z opisem bo są to tylko kreski, ale drugi jest już przeze mnie edytowany i jest wygenerowany odnośnik taki jak w Cgeo i przynajmniej ten powinien wyjść dobrze. Mam na tej mapie dwa takie opisy, więc ręcznie to poprawię ale chyba problem jest nadal, bo przecież opisy takie można wstawić z różną justyfikacją i jeżeli na Cgeo jest ok, to trudno jest potem sprawdzać całego dxfa szukając błędnych odnośników. Prosiłbym o taką poprawkę żeby odnośnik wyświetlał się prawidłowo bez względu na justyfikację w cgeo.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marioo »

Granica konturu po eksporcie do dxf rysowana jest jako linia "kreska - kropka - kreska"...

/Na forum nie mogę dodać 2 załączników. Po wciśnięciu wyślij wstawia tylko jeden obrazek, muszę potem edytować żeby dodać drugi./
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (4.13 KiB) Przejrzano 12891 razy
Przechwytywanie1.PNG
Przechwytywanie1.PNG (13.29 KiB) Przejrzano 12892 razy
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ