Usunięta tabela

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Usunięta tabela

Post autor: Bartol »

Dzień dobry,

z projektu za szybko usunąłem jedną tabelę. W 'Koszu" Win10 znalazłem i przywróciłem folder z mapą do tej tabeli, niestety nie widzę tam poszczególnych plików samej tabeli. Utracone zostało to bezpowrotnie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usunięta tabela

Post autor: Jurek B. »

musi Pan jeszcze z kosza przywrócić pliki o nazwie mapy i rozszerzeniach .db, px, xgo... itd.
Pozdrawiam Jurek B.
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Re: Usunięta tabela

Post autor: Bartol »

Niestety w 'Koszu' nie widać tych pozostałych plików dotyczących tabeli :( W folderze projektu znalazłem taki katalog 'backup' a w nim znajdują się poszczególne katalogi nazywające się nazwami tabel. Można z tego jakoś odzyskać może tą tabelę?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usunięta tabela

Post autor: Jurek B. »

Tak - stamtąd można też odzyskać te pliki o których pisałem.
Pozdrawiam Jurek B.
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Re: Usunięta tabela

Post autor: Bartol »

A jak to technicznie otworzyć? Plik o nazwie tabeli ma rozszerzenie 'db'.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: Wojtek P. »

Proszę założyć nowy projekt z tabelą to zobaczy Pan jaka jest struktura plików. Może Pan tez na serwis wysłać spakowane pliki to zobaczę co da się zrobić
-To serve and protect-
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Re: Usunięta tabela

Post autor: Bartol »

Tak - znam strukturę plików. Dziwi mnie bardzo że plików składających się na tabelę nie widać w kuble. Znajdował się tylko folder z mapą tej tabeli który przywróciłem. Prześlę folder 'backup' z tego projektu.
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Re: Usunięta tabela

Post autor: Bartol »

Temat zamknięty - dziękuję za pomoc :)
mario15629
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2016, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: mario15629 »

Witam, przypadkowo usunąłem niewłaściwą tabelę, ale z powyższej rozmowy nie za bardzo wiem jak ją przywrócić do projektu... Przed zamknięciem CGeo przywróciłem pliki z kosza do folderu cgeo i skopiowałem folder projektu. Uruchomiłem ponownie CGeo ale tabela nie wróciła. Bardzo prosze o pomoc w jej przywróceniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: Wojtek P. »

Trzeba bardzo uważać przy usuwaniu tabel w projekcie, gdyż po zamknięciu programu usuwane są one bezpowrotnie. W C-GEO jest nawet komunikat czy na pewno chcemy tego dokonać. Tu niemniej warto pamiętać o autozapisie i kopii bezpieczeństwa
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Usunięta tabela

Post autor: FaFaL »

Jeśli pliki tabeli są na dysku to przynajmniej punkty można odczytać za pomocą wtyczki: viewtopic.php?f=512&t=10122
Pozdrawiam Rafał Kocierz
mario15629
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2016, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: mario15629 »

Chciałem naprawić bazę II stopniem i zamiast tego kliknąłem usuń przy obu wiem, że pokazuje się komunikat i z rozpędu kliknąłem tak... Seria niefortunnych zdarzeń. Ale przed zamknięciem programu przywróciłem wszystkie pliki z kosza o nazwie tej tabeli i skopiowałem folder projektu. Dzwoniłem dzisiaj na wsparcie i podesłałem spakowany folder więc teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na pozytywną odpowiedź...
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: Wojtek P. »

Naprawa się udała. :) Ale gdyby nie było katalogu "backup" - tam są przechowywane pliki baz danych z autozapisu to tabeli by nie było ...
-To serve and protect-
mario15629
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2016, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: mario15629 »

Dzięki przeogromne !!! :D Najlepsze wsparcie !!! :D Jak tu się teraz odwdzięczyć ?? :mrgreen: :mrgreen: :?: :?:
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usunięta tabela

Post autor: Wojtek P. »

Wolniej pracować :wink:
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ