Import DXF/DWG

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
AndrzejK
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:12

Import DXF/DWG

Post autor: AndrzejK »

Mam problem z importem plików DWG, DXF od projektanta.
Wyskakuje mi komunikat: "Unsupported new DWG version ID: "AC1024"
Próbowałem przekonwertować plik do starszej wersji, ale nic to nie daje. Jest na to jakiś sposób?
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Import DXF/DWG

Post autor: Jakub Kwinta »

Trzeba otworzyć taki plik choćby w draft sight i zobaczyć czy nie ma jakiś cudów w postaci bloków i innych ciekawostek.
Niepotrzebne rzeczy trzeba wywalić i zostawić tylko to co potrzebne. Projektanci mają różne ciekawe pomysły jak nam ułatwić życie.
Czasem lepiej przerysować interesujące nas pojedyncze obiekty na nowej warstwie a resztę usunąć.
AndrzejK
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:12

Re: Import DXF/DWG

Post autor: AndrzejK »

No podziałało, wywaliłem co się dało i wczytało :). Dzięki
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXF/DWG

Post autor: Jurek B. »

AndrzejK pisze: 12 sie 2018, 21:06 Mam problem z importem plików DWG, DXF od projektanta.
Wyskakuje mi komunikat: "Unsupported new DWG version ID: "AC1024"
Próbowałem przekonwertować plik do starszej wersji, ale nic to nie daje. Jest na to jakiś sposób?
Co do tego DWG jeszcze, to na 100% pomoże konwersja do formatu DWG 2004, najlepiej przy pomocy DWG TrueView, albo zapis do DXF, wtedy już nie ma znaczenia wersja DXF - może też być najnowsza.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXF/DWG

Post autor: marcinn »

Czy w oknie importu dxf/dwg można byłoby dołożyć zaznaczenie przypisania stylu dla każdej warstwy z osobna? Aktualnie można przypisać tylko hurtowo styl warstwy cgeo lub zawarty w dxf. Chciałbym, żeby można było to zdefiniować dla każdej warstwy z osobna. Mam problem z importem kilku warstw, ponieważ np. zasuwy i komory podziemne są na jednej warstwie, a kolory w dxf są zgodne z sieciami. W takim przypadku te warstwy chciałbym zaimportować zgodnie ze stylem dxf, ale w obecnej formie nie mogę tego zrobić.
Ewentualnie dołożyć opcję wyboru dla każdej warstwy czy ma mieć kolor warstwy zgodny z cgeo lub obiektu z dxf.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXF/DWG

Post autor: marcinn »

marcinn pisze: 18 mar 2023, 15:03 Czy w oknie importu dxf/dwg można byłoby dołożyć zaznaczenie przypisania stylu dla każdej warstwy z osobna? Aktualnie można przypisać tylko hurtowo styl warstwy cgeo lub zawarty w dxf. Chciałbym, żeby można było to zdefiniować dla każdej warstwy z osobna. Mam problem z importem kilku warstw, ponieważ np. zasuwy i komory podziemne są na jednej warstwie, a kolory w dxf są zgodne z sieciami. W takim przypadku te warstwy chciałbym zaimportować zgodnie ze stylem dxf, ale w obecnej formie nie mogę tego zrobić.
Ewentualnie dołożyć opcję wyboru dla każdej warstwy czy ma mieć kolor warstwy zgodny z cgeo lub obiektu z dxf.
Jest szansa coś w tym kierunku zrobić?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXF/DWG

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 27 mar 2023, 13:36
marcinn pisze: 18 mar 2023, 15:03 Czy w oknie importu dxf/dwg można byłoby dołożyć zaznaczenie przypisania stylu dla każdej warstwy z osobna? Aktualnie można przypisać tylko hurtowo styl warstwy cgeo lub zawarty w dxf. Chciałbym, żeby można było to zdefiniować dla każdej warstwy z osobna. Mam problem z importem kilku warstw, ponieważ np. zasuwy i komory podziemne są na jednej warstwie, a kolory w dxf są zgodne z sieciami. W takim przypadku te warstwy chciałbym zaimportować zgodnie ze stylem dxf, ale w obecnej formie nie mogę tego zrobić.
Ewentualnie dołożyć opcję wyboru dla każdej warstwy czy ma mieć kolor warstwy zgodny z cgeo lub obiektu z dxf.
Jest szansa coś w tym kierunku zrobić?
Być może tak, ale jeszcze nie analizowaliśmy tej propozycji z programistami. Na razie mają do realizacji dużo wcześniej zadanych prac. Może uda się w kwietniu zająć tym tematem.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXF/DWG

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 27 mar 2023, 19:33 Być może tak, ale jeszcze nie analizowaliśmy tej propozycji z programistami. Na razie mają do realizacji dużo wcześniej zadanych prac. Może uda się w kwietniu zająć tym tematem.
Chciałem podpytać czy może już coś wiadomo? Zależałoby mi tej funkcjonalności
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXF/DWG

Post autor: marcinn »

Czy w oknie importu w zakładce Typy linii, można dodać pod PPM opcję "Pomiń"? Chciałbym, żeby nie wszystkie typy linii mi się importowały do rysunku, a niestety brakuje takiej opcji. W zakładce bloki/symbole jest taka możliwość
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Import DXF/DWG

Post autor: jergeo »

Dlaczego kiedy importuję DXF do tabeli z szablonem 2021 to linie energetyczne nie mają wąsów, ale jeżeli importuję DXF do tabeli z kodowaniem 1998 to symbole są poprawne?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXF/DWG

Post autor: Jurek B. »

jergeo pisze: 18 paź 2023, 10:54 Dlaczego kiedy importuję DXF do tabeli z szablonem 2021 to linie energetyczne nie mają wąsów, ale jeżeli importuję DXF do tabeli z kodowaniem 1998 to symbole są poprawne?
Zapewne są nazwane kodami K1'1998, których nie ma w zestawie kodów 2021. Można to skonfigurować w oknie importu. Tu jest film i opis tej czynności:
https://www.youtube.com/watch?v=LIMaWhmyw3w
https://softline.geo.pl/wiki/index.php? ... orem_linii
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXF/DWG

Post autor: marcinn »

Czy byłaby szansa na wprowadzenie opcji zapisu i przywracania ustawień jak na załączonym obrazku? Kiedyś chyba była już taka prośba.
Fajnie gdyby dało się zapisać i wczytywać ustawione przez nas schematy. Wtedy w folderze cgeo mogłyby powstawać nowe pliki importDXF_nazwa, gdzie nazwa byłaby zgodna z nazwą ustawienia zapisaną w cgeo. Myślę, że chyba nie byłoby to trudne do wykonania, bo aktualnie ostatnie ustawienia importu są zapisywane w pliku. Trzeba byłoby tylko zrobić zapis nowych plików i ich wczytywanie. Ostatnio taka opcja była dołożona do kopiowania punktów z tabeli do schowka windows
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (30.44 KiB) Przejrzano 940 razy
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Import DXF/DWG

Post autor: szneqz »

mam problem po imporcie pliku DXF z GeoInfo dla obiektów typu zasuwa lub zawór (importuje jako obiekty to gwarantuje odwzorowanie mapy) po zmianie koloru na czarny wypełnienie obiektów powierzchniowego pozostaje w kolorze np. dla zasuwy wodociągowej niebieskie - zmiana koloru w legendzie dla wszystkich warstw na czarny nic nie daje wypełnienia pozostają w kolorze da się to jakoś zmienić?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXF/DWG

Post autor: Jurek B. »

szneqz pisze: 24 mar 2024, 18:56 mam problem po imporcie pliku DXF z GeoInfo dla obiektów typu zasuwa lub zawór (importuje jako obiekty to gwarantuje odwzorowanie mapy) po zmianie koloru na czarny wypełnienie obiektów powierzchniowego pozostaje w kolorze np. dla zasuwy wodociągowej niebieskie - zmiana koloru w legendzie dla wszystkich warstw na czarny nic nie daje wypełnienia pozostają w kolorze da się to jakoś zmienić?
Być może wystarczy włączyć funkcję pomijania przesłonięć w oknie parametrów importu DXF: "Pomijaj pozostałe przesłaniania".
Jeśli to coś innego, najlepiej kontaktować się z naszym serwisem tel. ewentualnie wysłać taki DXF - podpowiemy konkretniej.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ