Nie działa podgląd Google

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
tomasw
__
__
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2016, 11:31

Nie działa podgląd Google

Post autor: tomasw »

Witam
Dlaczego od jakiś 2 tygodni nie działa Okno z mapami google, nie tylko u mnie ale i u znajomych??
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: FaFaL »

pewnie google coś zmieniało, ale autorzy to zauważyli i w aktualnej wersji testowej już działa - łącznie z StreetView na którym podświetlane są kliknięte punkty :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: grzes »

Dokładnie tak jest - w okolicach 14 sierpnia Google pozmieniało dość znacząco swoje API do obsługi map. W wersji testowej c-geo już działa choć na dniach będą jeszcze poprawki.
pozdrawiam
grzes
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: Polaris »

Czy podgląd w google jest ściśle powiązany z OpenMaps? Bo jeżeli G tak od czasu do czasu miesza w interfejsie stwarza takie problemy a OpenMaps i tak działa niezależnie to może wyodrębnić te podglądy np. osobnymi ikonami? Bo aktualnie jak się nie otwiera okno podglądu google (znaczy wiesza się) to i automatycznie nie ma możliwości kliknięcia w klawisz OpenMaps.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: grzes »

Niestety jest - do podglądu OpenStreetMap wykorzystujemy w tej chwili skrypty Google.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: MarekOtt »

Nie wiem czy jest to związane z zmianą tych usług, ale nie działa też ściągniecie "mapy orientacyjnej" (przez ikonkę WMS) gdy mamy ustawioną "mapę topograficzną"
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nie działa podgląd Google

Post autor: Jurek B. »

Chyba było coś z tą usługą Geoportalu bo nie działało, ale po ósmej zaczęło działać - przynajmniej u mnie.
P.S. Jednak znowu nie działa - zapewne jakieś prace wykonują teraz na tych serwisach w Geoportalu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ