porównanie współrzędnych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

porównanie współrzędnych

Post autor: maciekwu »

bardzo dobrą funkcją jest porównanie współrzędnych punktów. Przydała by się możliwość wykonywania jakiś czynności z poziomu tabeli porównania współrzędnych. Np gdy porównuje do zaznaczonych aby można było rozróżnić, które punkty są zaznaczone w tabeli. Dobrze byłoby także móc dokonywać z poziomu tabeli porównania punktów kasowania punktów z tabeli mapy, pojedynczo lub przez zaznaczenie. Po stwierdzeniu, które punkty mają duplikaty chciałbym usunąć punkty o tych samych współrzędnych ale móc zdecydować czy te, które są w tabeli zaznaczone czy te, które nie były zaznaczone. Dałoby to możliwość łatwego porządkowania punktów
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

A czy opcje umieszczone na dole po rozwinięciu "Do bazy" nie pomogą. Tam możesz zaznaczać punkty które mają np. więcej niż 0,15 (wartość do ustawienia).

Możesz zaznaczyć punkty w tabeli roboczej, z narzędzia porównania współrzędnych, później usunąć te które chcesz juz w samej tabeli roboczej, to według mnie załatwię sprawę, chyba że źle zrozumiałem Twój problem.

Do usuwania duplikatów też jest narzędzie, a jeśli ono nie pomaga, można selekcjonować poprzez sortowanie, sortowanie w grupach itp.

Może napisz na przykładzie co chcesz osiągnąć, będzie łatwiej pomóc.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: maciekwu »

konkretne zadanie, mam w tabeli zaznaczone punkty, które porównuję z pozostałymi. Te które zostały wybrane w wyniku porównania mają otrzymać wyróżniający atrybut, a te zaznaczone, z którymi porównywałem mają zostać skasowane z tabeli.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

maciekwu pisze: 30 lis 2018, 13:01 konkretne zadanie, mam w tabeli zaznaczone punkty, które porównuję z pozostałymi. Te które zostały wybrane w wyniku porównania mają otrzymać wyróżniający atrybut, a te zaznaczone, z którymi porównywałem mają zostać skasowane z tabeli.

No to działasz tak ...

1.) Zaznaczasz punkty które mają zostać przemielone przez porównywarkę (czyli kontrola punktów położone blisko siebie).

2.) Po porównaniu przerzucasz wszystkie pary do porównania współrzędnych.

3.) Usuwasz zaznaczone punkty z tabeli roboczej - te z puli które porównywałeś

4.) W porównywarce ustalasz kryterium oznaczenia, dla przykładu np. oznacz wszystkie pary punktów których różnica przekracza 0,15

5.) Z menu do bazy, wybierasz to co Cię interesuje, tam masz wszystkie możliwe konfiguracje (zielone kol. 1, czerwone kol.1, zielone kol. 2, czerwone kol. 2)

6.) Efekt jest taki, ze masz w tabeli roboczej tylko te "wyselekcjonowane" punkty (z kol.1 lub kol.2), pozostałe wcześniej usunąłeś...

Jedynym minusem, jest to że masz tylko jedno kryterium selekcji i jest nią odchyłka liniowa "dl", co akurat nie jest dziwne, bo sama w sobie porównywarka po to została stwierdzona.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: maciekwu »

Jest jeden problem. W tabeli roboczej jest bardzo dużo innych punktów, które nie znalazły się w porównywarce. W jaki sposób będą oznaczone te punkty z porównywarki, którym chcę nadać ten szczególny atrybut?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

maciekwu pisze: 30 lis 2018, 15:03 Jest jeden problem. W tabeli roboczej jest bardzo dużo innych punktów, które nie znalazły się w porównywarce. W jaki sposób będą oznaczone te punkty z porównywarki, którym chcę nadać ten szczególny atrybut?
Nie bardzo wiem o jakie punkty teraz chodzi, czy te w tabeli roboczej, czy te w porównaniu, czy te po przegraniu z porównywania do tabeli roboczej itp.

Generalnie ja też polecam działać na nazwach punktów poprzez dodawanie przedrostkow które fajnie uwzgledniane są w sortowaniu i które w programie łatwo i szybko się dodaje i łatwo odejmuje.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: maciekwu »

To po kolei:
-tabela robocza zawiera 10000 pkt
-550 pkt w tabeli roboczej jest zaznaczonych (leżą na osobnej warstwie)
-chcę odnaleźć w nie zaznaczonych punkty o tych samych współrzędnych co zaznaczone
-w wyniku porównania powstaje tabela porównania zawierająca punkty zaznaczone oraz odpowiadające im punkty z tych nie zaznaczonych
-tym odpowiadającym potrzebuję wprowadzić w tabeli roboczej dodatkowy atrybut
i tu problem: jak to zrobić?
z poziomu tabeli porównania nie bardzo wiem jak je oznaczyć w tabeli roboczej. To rozwiązywało by problem gdyż po oznaczeniu można przesiać po warstwie. Ale może jest jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

maciekwu pisze: 01 gru 2018, 11:17 To po kolei:
-tabela robocza zawiera 10000 pkt
-550 pkt w tabeli roboczej jest zaznaczonych (leżą na osobnej warstwie)
-chcę odnaleźć w nie zaznaczonych punkty o tych samych współrzędnych co zaznaczone
-w wyniku porównania powstaje tabela porównania zawierająca punkty zaznaczone oraz odpowiadające im punkty z tych nie zaznaczonych
-tym odpowiadającym potrzebuję wprowadzić w tabeli roboczej dodatkowy atrybut
i tu problem: jak to zrobić?
z poziomu tabeli porównania nie bardzo wiem jak je oznaczyć w tabeli roboczej. To rozwiązywało by problem gdyż po oznaczeniu można przesiać po warstwie. Ale może jest jakiś inny sposób?
Racja .. tu mamy problem, dlatego że jest opcja w programie która pozwala zaznaczyć w tabeli roboczej punkty czerwone, ale nie ma możliwości zaznaczenia punktów wyskakujących na zielono, a to by załatwiło Pana problem w 100%. Można by było wtedy ustalić przedział że program pokazuje punkty na zielone których różnica współrzędnych nie przekracza 0.00. Po oznaczeniu tych punktów zielonym, wystarczyło by je zaznaczyć w tabeli, a następnie tylko usunąć / bądź dodać dodatkowy atrybut o którym Pan wspomniał.

Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (72.14 KiB) Przejrzano 10152 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej dodaliśmy tą możliwość - czyli zaznaczenie w tabeli punktów oznaczonych na zielono w module Porównanie współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 06 gru 2018, 11:59 W wersji testowej dodaliśmy tą możliwość - czyli zaznaczenie w tabeli punktów oznaczonych na zielono w module Porównanie współrzędnych.
Więc Panie Maćku, sprawa załatwiona ;)
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
1. Do tabeli założonej ze zmodyfikowanego szablonu geoinfo 16_3_0_17_3_0 (dodana kol. ID_PKT) wgrywam plik giv, który to nie przenosi identyfikatora punktu granicznego.
2. Te identyfikatory pozyskuje z pliku swde, po czym do przedmiotowej tabeli wgrywam je z pliku txt.
3. Wykonuję porównanie współrzędnych, a w obliczeniach w kol. ID PKT wstawia się tylko nr pkt. gran. zamiast jego identyfikatora
4. Dodam tylko, że jeśli wgrywam plik swde, który przenosi id pkt. gran. i wstawiany jest on do kol. ID_PKT w czasie takiego importu, to w porównaniu współrzędnych w kol ID PKT występuje już identyfikator punktu granicznego.
Czy można zmodyfikować tak te obliczenia, aby niezależnie od sposobu pozyskania informacji o ID_PKT (wpis ręczny, plik txt, czy plik swde/gml), do kol. w porównaniu współrzędnych wstawiany był by identyfikator punktu granicznego, pozyskiwany zkol. OD_PKT, z tabeli.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (265.95 KiB) Przejrzano 8870 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Czy można dodać opcje zaznaczenia wszystkich porównywanych punktów w tabeli roboczej.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (63.77 KiB) Przejrzano 8522 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: porównanie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, w wersji testowej jest dodana możliwość zaznaczenia punktów z 1 lub 2 tabelki modułu porównania.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ