GeoOrganizer - lista zmian w programie

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: ariel0-0 »

Rzeczywiście. Dane dodatkowe załatwiły sprawę :) Dzięki za sugestię. Zastanawiałem się jak dodać pola do głównego okna i właśnie znalazłem możliwość w danych dodatkowych.
Czy była by możliwość zmieniać treść w takiej kolumnie z danych dodatkowych, jeśli pole jest listą, poprzez menu kontekstowe, jak w przypadku statusu?
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze: Czy była by możliwość zmieniać treść w takiej kolumnie z danych dodatkowych, jeśli pole jest listą, poprzez menu kontekstowe, jak w przypadku statusu?
Dodane w setupie testowym.
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Zibi123 »

Szybkie pytanko. Gdzie można pobrać aktualizację do GeoOrganizera. Opisujecie tutaj jakieś zmiany, jakieś dodatki, jakieś nowe zakładki ... Niestety mam wersję z początku tego roku, licencję na pobieranie aktualizacji i tyle. Czy nie można było by dorobić pobierania aktualizacji tak jak to jest w C-Geo? Ukazuje się nowa aktualizacja, program informuje o ukazaniu się nowej aktualizacji i mmam możliwość pobrania... Czyżby to było na zasadzie tylko wersji testowych?
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Szybkie pytanko. Gdzie można pobrać aktualizację do GeoOrganizera. Opisujecie tutaj jakieś zmiany, jakieś dodatki, jakieś nowe zakładki ... Niestety mam wersję z początku tego roku, licencję na pobieranie aktualizacji i tyle. Czy nie można było by dorobić pobierania aktualizacji tak jak to jest w C-Geo? Ukazuje się nowa aktualizacja, program informuje o ukazaniu się nowej aktualizacji i mmam możliwość pobrania... Czyżby to było na zasadzie tylko wersji testowych?
Na ten moment zmiany sa w wersji testowej - co jakis czas jest publikowany oficjalny update np: http://softline.geo.pl/57-geoorganizer-aktualizacja
pozdrawiam
grzes
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: SmartGeoPL »

Czy aktualizacja będzie miała nowe wnioski EGiB?
Zmiany w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa z 13 września 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Zbysiu »

Ostatnia aktualizacja umożliwia skorzystanie z „Otwórz stronę portalu powiatowego''.
Tak się zastanawiam, czy dało by się pójść dalej i zintegrować GO z np. iKERGiem. Zgłaszając pracę w iKERGu muszę wybrać dane, które później (lub wcześniej) i tak wklepuję do GO, a wystarczyło by żebym to robił raz w iKERGu (lub innym), zaimportował do GO i uzupełnił resztę. Domyślam się, że może być problem z różnymi producentami i własnościami, ale może się mylę?
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: k_batura »

Zbysiu, temat zgłaszałem do Softline i do Systhermu już w zeszłym roku....ale chyba temat umarł.....
Może pan Jurek coś zdradzi ;)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

Podjęliśmy wtedy pierwsze rozmowy, ale utknęły, spróbuję teraz je odnowić i może coś się ruszy w dobrym kierunku, ale nie obiecuję bo nie wszystko od nas zależy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: ariel0-0 »

Będę bardzo wdzięczny za aktualizację TERYT-u. Przykład: Miasto Gdynia - stary podział na obręby.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

W testowej instalacji GeoOrganizera dodaliśmy możliwość aktualizacji bazy TERYT - w oknie wyboru lokalizacji - nie jestem tylko pewien czy sama baza jest w pełni aktualna.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: ariel0-0 »

Baza jest OK. W C-geo było dobrze a w GO była stara wersja bazy. Dziękuję za zmianę.
Have a nice day
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: janek »

Czy aktualna wersja uwzględnia zmiany cennika?
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

janek pisze: 08 lut 2019, 06:02 Czy aktualna wersja uwzględnia zmiany cennika?
Janek B.
Jeżeli coś było zmieniane w cennikach ostatnio to nie uwzględnia.
pozdrawiam
grzes
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: janek »

Panie Grzegorzu, jak co roku
Ogłoszenie obowiązujących od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłat za udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
M.P.2018.1053
OBWIESZCZENIE MINISTRA INWESTYCJI I ROZWOJU z dnia 22 października 2018 r.
w sprawie ogłoszenia obowiązujących od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłat za udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

Dzięki za sygnał. Stawki zostały uaktualnione.
Nowy setup
pozdrawiam
grzes
SmartGeoPL
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 17 lis 2015, 16:38

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: SmartGeoPL »

Jurek B. pisze: 04 lut 2019, 13:19 W testowej instalacji GeoOrganizera dodaliśmy możliwość aktualizacji bazy TERYT - w oknie wyboru lokalizacji - nie jestem tylko pewien czy sama baza jest w pełni aktualna.
Wydaje się że baza TERYT jest nieaktualna (po kliknięciu aktualizacji również).
Np.: obr. Matysówka, powinien być włączony do m. Rzeszów
obr. Zielona Góra, powinien być przeniesiony do gm. Andrespol (łódzkie)
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

Czy planujecie Państwo dodanie możliwości tworzenia wykazów zmian danych ewidencyjnych dot. budynków na podstawie importu SWDE/GML?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

Tak, ale to w module danych EGiB SWDE/GML - może uda się wiosną.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Tomasz.W »

Ostatnia aktualizacja 29.01.2021, Win10 usuwa mi pobrany plik bo widzi w nim trojana, czy to jest bezpieczny plik?
Obrazek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

Polecam w razie wątpliwości wysłać plik na strone virus total. Tu jest raport dla ostatniego setupu:
https://www.virustotal.com/gui/file/187 ... /detection
Jeden chiński program oznaczył jako zagrożenie ale prawdopodbnie jest to tzw false positive. Coś algorytmom przypasowało. 2 inne systemy: "Not-a-virus:RemoteAdmin.Win32.Conne.cf" ostrzegają prawdopodobnie przed naszym systemem pomocy zdalnej informując że program zawiera kod do połączeń zdalnych.
Pozostałe programy antyvirusowe (w tym microsoftu) nie widzą zagrożenia.
pozdrawiam
grzes
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Tomasz.W »

grzes pisze: 01 lut 2021, 10:41 Pozostałe programy antyvirusowe (w tym microsoftu) nie widzą zagrożenia.
No właśnie antywirus od MS (w Win10 Home) mi go wykrył, ale skoro jest bezpieczny to instaluje.
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

mi po instalacji nowej wersji wysypał się szablon wydruku strony tytułowej :( da się to jakoś przywrócić?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

exigeo pisze: 01 lut 2021, 13:33 mi po instalacji nowej wersji wysypał się szablon wydruku strony tytułowej :( da się to jakoś przywrócić?
Znalazłem bug-a - nie jestem pewien czy to to, ale na pewno wejście do edycji strony tytułowej z opcji słownika szablonów psuło szablon. Prosiłbym o potwierdzenie czy tak mogło być w tym przypadku.
Poprawiłem i wrzucilem już poprawiony setup. Tylko odzyskać tego szablonu juz nie ma jak - chyba że ma Pan kopie bazy to możemy sprobować wyciągnąć.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

Potwierdziło się to co napisał Grześ - proszę pobrać ponownie instalację GeoOrganizera i go zainstalować. Nowa wersja już nie psuje wzorca strony tytułowej. Utracony wzorzec niestety trzeba utworzyć na nowo, ewentualnie odzyskując z treści wcześniej przygotowanych operatów, albo przesłać nam wcześniej zapisaną kopię bazy.
Pozdrawiam Jurek B.
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

tak właśnie było, po wejściu z poziomu edycji szablonów psuł się szablon strony tytułowej.
Po zainstalowaniu najnowszej wersji z przed chwili już jest ok.

Czy jest opcja aby w jakiś podobny sposób dostosować wygląd spisu treści?
ODPOWIEDZ