Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Rino
_
_

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Rino » piątek, 10 maja 2019, 12:47

MarekOtt pisze:
piątek, 10 maja 2019, 12:14
Z tego co pamiętam, w pliku Trimbla przesyłana była informacja "NetworkFix". To była chyba najbardziej uniwersalne sformułowanie.
W moim JXL-u jest:
4.PNG
4.PNG (1.44 KiB) Przejrzano 2769 razy

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » czwartek, 16 maja 2019, 10:37

OD jakiegoś czasu, ponownie nie działa funkcja "Znajdź położenie pomiaru". Po kliknięciu program na chwilę przycicha, po czym nic się nie uzupełnia.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. » czwartek, 16 maja 2019, 21:18

Ta funkcja jest realizowana poprzez usługi lokalizacji z Geoportalu. Nie dla każdego powiatu są one aktywne - np. dla powiatu wieruszowskiego - działają, a dla Gdańska - nie, więc to raczej nie jest kwestia programu a dostawcy usług lokalizacyjnych. Można to sprawdzić np. na mapie C-GEO - kliknąć na punkt z obliczeń RTK - prawy klawisz myszki - Informacja - jeśli tam się nie pokaże - to nie będzie i w dzienniku RTK.
Pozdrawiam Jurek B.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » piątek, 17 maja 2019, 10:51

Jurek B. pisze:
czwartek, 16 maja 2019, 21:18
Ta funkcja jest realizowana poprzez usługi lokalizacji z Geoportalu. Nie dla każdego powiatu są one aktywne - np. dla powiatu wieruszowskiego - działają, a dla Gdańska - nie, więc to raczej nie jest kwestia programu a dostawcy usług lokalizacyjnych. Można to sprawdzić np. na mapie C-GEO - kliknąć na punkt z obliczeń RTK - prawy klawisz myszki - Informacja - jeśli tam się nie pokaże - to nie będzie i w dzienniku RTK.
Aha .. to teraz rozumiem. Myślałem że tą lokalizacja pobiera z GoogleMaps.

drelson
__
__

Post autor: drelson » piątek, 21 czerwca 2019, 20:02

Witam, mam taki problem ( i nie problem, bo oczywiście w wordzie można szybko poprawić ale fajnie byłoby nie zaprzątać sobie tym głowy) - po wgraniu obserwacji do modułu plik RW5 godzina pomiaru cofa mi się o jakieś (chyba bo nie pamiętam) 10h do tyłu + data pomiaru cofa się o 19 lat. Wszystko zaczeło się od "cofnięcia zegarów w satelitach". Zastanawiam się tylko czy jest coś co można zrobić w module aby to poprawić ? Czy raczej jest to wina oprogramowania na odbiorniku ? W serwisie powiedzieli mi że nic nie da się z tym zrobić. Nie jest to dużej wagi problem bo jak pisałem można to poprawiać ale generalnie to czuję jakbym miał wechikuł czasu :D czasami siadając po paru dniach do obliczania po prostu nie pamiętam o której h wykonywany był pomiar. Mogą przez to powstać czasem pewne nieścisłości. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.

Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Kontakt:

Post autor: logis » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 10:36

Dzień dobry,
a czy program jest aktualny ? Kojarzę, że po tej dacie ,,zmiany czasu w satelitach'' podczas importu danych w niektórych formatach zdarzały się problemy z prawidłowym wyświetlaniem, jednak poprawiliśmy to. Sprawdziłem teraz na przykładowych plikach rw5 i uzyskałem prawidłowe daty oraz godziny pomiaru. Jeśli C-Geo jest aktualne i jednak coś jest nie tak, to proszę przysłać taki przykładowy plik rw5 pocztą na adres jm małpa xgeo.pl
Jacek

Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: FaFaL » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:16

Najlepiej będzie podesłać nam plik i wtedy na spokojnie sprawdzimy i ewentualnie wprowadzimy zmiany w programie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz

Awatar użytkownika
Wojtek
____
____

Post autor: Wojtek » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 13:44

Potwierdzam nieścisłości w zapisywanych godzinach pomiaru (u mnie ok 2/3 h do tyłu). Nie chciałem zawracać tym głowy serwisowi, ale skoro temat został poruszony to też mogę podesłać RW5 do sprawdzenia.
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.

drelson
__
__

Post autor: drelson » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:03

Program aktualny. Wysłałem na wymieniony mail pliki rw5.

drelson
__
__

Post autor: drelson » piątek, 28 czerwca 2019, 12:15

Kolejną przydatną opcją byłaby możliwość wstawiania z modułu do tabeli punktów pomocniczych przy pomiarze mimośrodowym. np. wstaw do tabeli pkt pomocnicze 1a i 1b. Także oficjalna prośba o dodanie tej możliwości :D

Awatar użytkownika
grzes
Team
Team

Post autor: grzes » piątek, 28 czerwca 2019, 14:06

drelson pisze:
piątek, 28 czerwca 2019, 12:15
Kolejną przydatną opcją byłaby możliwość wstawiania z modułu do tabeli punktów pomocniczych przy pomiarze mimośrodowym. np. wstaw do tabeli pkt pomocnicze 1a i 1b. Także oficjalna prośba o dodanie tej możliwości :D
z pojedynczego mimośrodu? czy wszystkie?
pozdrawiam
grzes

drelson
__
__

Post autor: drelson » piątek, 28 czerwca 2019, 16:07

grzes pisze:
piątek, 28 czerwca 2019, 14:06
z pojedynczego mimośrodu? czy wszystkie?
Może te pkt pomocnicze dla których w zakładce współrzędne są zaznaczone pkt ? Czasami się chce dla wszystkich, czasem dla dwóch, a czasem dla jednego :)

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » wtorek, 2 lipca 2019, 13:56

Czy jest możliwość, by przy tworzeniu raportu dziennika, nie wstawiała się tabelka mimośrodów, gdy tych mimośrodów nie ma ?

Teraz jest tak, że niezależnie czy mimośrody są czy nie, przy włączonych mimośrodach, drukuje się tabela z mimośrodami.

Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Kontakt:

Post autor: logis » środa, 3 lipca 2019, 08:44

Czy w takim razie skoro mimośrodów akurat nie ma, to nie można wyłączyć tej sekcji raportu ?
Jacek
mimo.png
mimo.png (13.81 KiB) Przejrzano 1710 razy

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » środa, 3 lipca 2019, 08:51

Oczywiście że można, problem w tym, że człowiek zauważy to dopiero na wydruku :).. z kolei jak człowiek wyłączy, a powinny być mimośrody, to zauważy do dopiero inspektor w ośrodku : "że czegoś tu brakuje... " :D

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » czwartek, 11 lipca 2019, 14:33

Zauważyłem że w dzienniku pojawiła się nowa opcja:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (71.66 KiB) Przejrzano 333 razy
Czy ta funkcja powinna już działać ? Pytam, dlatego że u mnie przy imporcie RAW z Filed Geniusa , ta funkcja nie działa. Niezależnie od ustawień, godzina pomiaru wczytana jest -2h względem aktualnego czasu w Polsce.

Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: FaFaL » czwartek, 11 lipca 2019, 16:15

Według założeń funkcja ta koryguje wydruk. Czyli w formularzu jest czas GMT, a dzięki tej funkcji na wydruku będzie czas lokalny
Pozdrawiam Rafał Kocierz

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » czwartek, 11 lipca 2019, 22:05

FaFaL pisze:
czwartek, 11 lipca 2019, 16:15
Według założeń funkcja ta koryguje wydruk. Czyli w formularzu jest czas GMT, a dzięki tej funkcji na wydruku będzie czas lokalny
Nie wiem czy to dobre założenie.

Opracowuje wyniki w dzienniku, a następnie raport jest inny niż to co widzę w dzienniku.

Generalnie to taki niby błachy problem, jednak u nas często wytykany przy jakiś sprawach prawnych. Np. zawiadomienia przy sprawach granicznych, niby zawiadomiłem strony na 10:00, a pomiar mam wykonany o 8:20 itp., a faktycznie był o 10:20. Robi się zamieszanie.

Moja propozycja jest taka by w pierwszej karcie "Dane ogólnie" wydawała się sensowna, by na tej karcie dodać "stała dodawania" do godziny. Po ustawieniu automatycznie wyświetlana zostanie godzina z uwzględnieniem tej stałej. Wtedy pracuje się na godzinach takich jakie będą widoczne w raporcie. Myślę że będzie dużo mniej zamieszania. Pomijam już fakt, że znowu, ktoś wykona raport, a zapomnij że ma włączona funkcję w raporcie i co innego wydrukuje a co innego chciał by się wydrukowało .. a zauważy to dopiero kontrola w ośrodku ;)

ODPOWIEDZ