Problem z wysokościami w GESUT
Problem z wysokościami w GESUT
Witam.
Mam problem ze wstawieniem wysokości np na zaworze. Wykonując wszystko zgodnie z poradnikiem na wiki (http://www.softline.geo.pl/wiki/index.p ... _i_relacje) punkt z @ w tabeli ma prawidłowy kod. Natomiast ramka z automatu się wypełnia (zapewne dzięki połączeniu) jednak ma wpisany kod SUBP_01_08 czyli komory podziemnej i brak jest miejsca na wpisanie rzędnych.
To samo się dzieje przy próbie dodania rzędnych do włazów zachaczając na punkcie załamania linii.
Mam problem ze wstawieniem wysokości np na zaworze. Wykonując wszystko zgodnie z poradnikiem na wiki (http://www.softline.geo.pl/wiki/index.p ... _i_relacje) punkt z @ w tabeli ma prawidłowy kod. Natomiast ramka z automatu się wypełnia (zapewne dzięki połączeniu) jednak ma wpisany kod SUBP_01_08 czyli komory podziemnej i brak jest miejsca na wpisanie rzędnych.
To samo się dzieje przy próbie dodania rzędnych do włazów zachaczając na punkcie załamania linii.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Myślę, że trudno będzie pomóc przez forum - prosimy o kontakt telefoniczny z naszym serwisem, połączymy się z Panem zdalnie i postaramy się rozwiązać problem.MarMar pisze: ↑18 cze 2019, 12:26 Witam.
Mam problem ze wstawieniem wysokości np na zaworze. Wykonując wszystko zgodnie z poradnikiem na wiki (http://www.softline.geo.pl/wiki/index.p ... _i_relacje) punkt z @ w tabeli ma prawidłowy kod. Natomiast ramka z automatu się wypełnia (zapewne dzięki połączeniu) jednak ma wpisany kod SUBP_01_08 czyli komory podziemnej i brak jest miejsca na wpisanie rzędnych.
To samo się dzieje przy próbie dodania rzędnych do włazów zachaczając na punkcie załamania linii.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Ok. Szukałem i znalazłem. Wszystkie kody, które są odpowiedzialne za wysokości w GESUT są przypisane do warstwy GES_BudowlaPodziemna. Szablon orginalny bez zmian.
Pozdrawiam
Mariusz.
Pozdrawiam
Mariusz.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana uszkodzenie szablonu przy zakladaniu tabeli - proszę spróbować założyć ponownie tabelę z szablonu i sprawdzić przypisanie kodów do warstw. Jeśli to nie pomoże zachęcamy do kontaktu z serwisem.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Nie chcę zakładać miliona tematów, więc napiszę jeszcze tu.
Kolejny problem, wstawiam rzędną naturalnej wysokości na pikietę. Przy robieniu GML-a na warstwie BDZ_PunkOOkreslonejWysokosci, C-Geo nie widzi żadnych zmian i traktuje warstwę jako taką, która nie posiada obiektów. Po eksporcie plik GML jest pusty.
Kolejny problem, wstawiam rzędną naturalnej wysokości na pikietę. Przy robieniu GML-a na warstwie BDZ_PunkOOkreslonejWysokosci, C-Geo nie widzi żadnych zmian i traktuje warstwę jako taką, która nie posiada obiektów. Po eksporcie plik GML jest pusty.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Myślę, że jednak najlepiej byłoby skorzystać z pomocy w naszym serwisie, ale teraz może być już późno, więc może lepiej już jutro rano po godz. 8.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Już dzwoniłem, jutro zadzwonię ponownie.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Miałem podobnie, dzwoniłem - pobierz jeszcze raz najnowszą aktualizację, podobno coś w niej wcześniej było nie tak. U mnie pomogło.
Pozdrawiam
Re: Problem z wysokościami w GESUT
Wszystko działa, dzięki.
Zmyliło mnie, bo program pobierałem 17.06, a aktualny był na dzień 12.06. Aktualizacja była również z 12.06, więc byłem pewny, że mam ostatnią wersję.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Mariusz