Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Rino
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2017, 14:23

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Rino »

MarekOtt pisze: 10 maja 2019, 12:14 Z tego co pamiętam, w pliku Trimbla przesyłana była informacja "NetworkFix". To była chyba najbardziej uniwersalne sformułowanie.
W moim JXL-u jest:
4.PNG
4.PNG (1.44 KiB) Przejrzano 26956 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

OD jakiegoś czasu, ponownie nie działa funkcja "Znajdź położenie pomiaru". Po kliknięciu program na chwilę przycicha, po czym nic się nie uzupełnia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

Ta funkcja jest realizowana poprzez usługi lokalizacji z Geoportalu. Nie dla każdego powiatu są one aktywne - np. dla powiatu wieruszowskiego - działają, a dla Gdańska - nie, więc to raczej nie jest kwestia programu a dostawcy usług lokalizacyjnych. Można to sprawdzić np. na mapie C-GEO - kliknąć na punkt z obliczeń RTK - prawy klawisz myszki - Informacja - jeśli tam się nie pokaże - to nie będzie i w dzienniku RTK.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 16 maja 2019, 21:18 Ta funkcja jest realizowana poprzez usługi lokalizacji z Geoportalu. Nie dla każdego powiatu są one aktywne - np. dla powiatu wieruszowskiego - działają, a dla Gdańska - nie, więc to raczej nie jest kwestia programu a dostawcy usług lokalizacyjnych. Można to sprawdzić np. na mapie C-GEO - kliknąć na punkt z obliczeń RTK - prawy klawisz myszki - Informacja - jeśli tam się nie pokaże - to nie będzie i w dzienniku RTK.
Aha .. to teraz rozumiem. Myślałem że tą lokalizacja pobiera z GoogleMaps.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: drelson »

Witam, mam taki problem ( i nie problem, bo oczywiście w wordzie można szybko poprawić ale fajnie byłoby nie zaprzątać sobie tym głowy) - po wgraniu obserwacji do modułu plik RW5 godzina pomiaru cofa mi się o jakieś (chyba bo nie pamiętam) 10h do tyłu + data pomiaru cofa się o 19 lat. Wszystko zaczeło się od "cofnięcia zegarów w satelitach". Zastanawiam się tylko czy jest coś co można zrobić w module aby to poprawić ? Czy raczej jest to wina oprogramowania na odbiorniku ? W serwisie powiedzieli mi że nic nie da się z tym zrobić. Nie jest to dużej wagi problem bo jak pisałem można to poprawiać ale generalnie to czuję jakbym miał wechikuł czasu :D czasami siadając po paru dniach do obliczania po prostu nie pamiętam o której h wykonywany był pomiar. Mogą przez to powstać czasem pewne nieścisłości. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Dzień dobry,
a czy program jest aktualny ? Kojarzę, że po tej dacie ,,zmiany czasu w satelitach'' podczas importu danych w niektórych formatach zdarzały się problemy z prawidłowym wyświetlaniem, jednak poprawiliśmy to. Sprawdziłem teraz na przykładowych plikach rw5 i uzyskałem prawidłowe daty oraz godziny pomiaru. Jeśli C-Geo jest aktualne i jednak coś jest nie tak, to proszę przysłać taki przykładowy plik rw5 pocztą na adres jm małpa xgeo.pl
Jacek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Najlepiej będzie podesłać nam plik i wtedy na spokojnie sprawdzimy i ewentualnie wprowadzimy zmiany w programie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Wojtek »

Potwierdzam nieścisłości w zapisywanych godzinach pomiaru (u mnie ok 2/3 h do tyłu). Nie chciałem zawracać tym głowy serwisowi, ale skoro temat został poruszony to też mogę podesłać RW5 do sprawdzenia.
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: drelson »

Program aktualny. Wysłałem na wymieniony mail pliki rw5.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: drelson »

Kolejną przydatną opcją byłaby możliwość wstawiania z modułu do tabeli punktów pomocniczych przy pomiarze mimośrodowym. np. wstaw do tabeli pkt pomocnicze 1a i 1b. Także oficjalna prośba o dodanie tej możliwości :D
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

drelson pisze: 28 cze 2019, 12:15 Kolejną przydatną opcją byłaby możliwość wstawiania z modułu do tabeli punktów pomocniczych przy pomiarze mimośrodowym. np. wstaw do tabeli pkt pomocnicze 1a i 1b. Także oficjalna prośba o dodanie tej możliwości :D
z pojedynczego mimośrodu? czy wszystkie?
pozdrawiam
grzes
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: drelson »

grzes pisze: 28 cze 2019, 14:06 z pojedynczego mimośrodu? czy wszystkie?
Może te pkt pomocnicze dla których w zakładce współrzędne są zaznaczone pkt ? Czasami się chce dla wszystkich, czasem dla dwóch, a czasem dla jednego :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Czy jest możliwość, by przy tworzeniu raportu dziennika, nie wstawiała się tabelka mimośrodów, gdy tych mimośrodów nie ma ?

Teraz jest tak, że niezależnie czy mimośrody są czy nie, przy włączonych mimośrodach, drukuje się tabela z mimośrodami.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Czy w takim razie skoro mimośrodów akurat nie ma, to nie można wyłączyć tej sekcji raportu ?
Jacek
mimo.png
mimo.png (13.81 KiB) Przejrzano 25897 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Oczywiście że można, problem w tym, że człowiek zauważy to dopiero na wydruku :).. z kolei jak człowiek wyłączy, a powinny być mimośrody, to zauważy do dopiero inspektor w ośrodku : "że czegoś tu brakuje... " :D
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Zauważyłem że w dzienniku pojawiła się nowa opcja:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (71.66 KiB) Przejrzano 24521 razy
Czy ta funkcja powinna już działać ? Pytam, dlatego że u mnie przy imporcie RAW z Filed Geniusa , ta funkcja nie działa. Niezależnie od ustawień, godzina pomiaru wczytana jest -2h względem aktualnego czasu w Polsce.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Według założeń funkcja ta koryguje wydruk. Czyli w formularzu jest czas GMT, a dzięki tej funkcji na wydruku będzie czas lokalny
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 11 lip 2019, 16:15 Według założeń funkcja ta koryguje wydruk. Czyli w formularzu jest czas GMT, a dzięki tej funkcji na wydruku będzie czas lokalny
Nie wiem czy to dobre założenie.

Opracowuje wyniki w dzienniku, a następnie raport jest inny niż to co widzę w dzienniku.

Generalnie to taki niby błachy problem, jednak u nas często wytykany przy jakiś sprawach prawnych. Np. zawiadomienia przy sprawach granicznych, niby zawiadomiłem strony na 10:00, a pomiar mam wykonany o 8:20 itp., a faktycznie był o 10:20. Robi się zamieszanie.

Moja propozycja jest taka by w pierwszej karcie "Dane ogólnie" wydawała się sensowna, by na tej karcie dodać "stała dodawania" do godziny. Po ustawieniu automatycznie wyświetlana zostanie godzina z uwzględnieniem tej stałej. Wtedy pracuje się na godzinach takich jakie będą widoczne w raporcie. Myślę że będzie dużo mniej zamieszania. Pomijam już fakt, że znowu, ktoś wykona raport, a zapomnij że ma włączona funkcję w raporcie i co innego wydrukuje a co innego chciał by się wydrukowało .. a zauważy to dopiero kontrola w ośrodku ;)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 02 lip 2019, 13:56 Czy jest możliwość, by przy tworzeniu raportu dziennika, nie wstawiała się tabelka mimośrodów, gdy tych mimośrodów nie ma ?

Teraz jest tak, że niezależnie czy mimośrody są czy nie, przy włączonych mimośrodach, drukuje się tabela z mimośrodami.
a na pewno sie wstawia? Cos nie mogę tego uzyskać, a w kodzie widzę ze jest drukowana tylko gdy sa jakies dane. Na pewno na zakładce "Mimośrody" jest pusto?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

grzes pisze: 26 lip 2019, 09:19
MarekOtt pisze: 02 lip 2019, 13:56 Czy jest możliwość, by przy tworzeniu raportu dziennika, nie wstawiała się tabelka mimośrodów, gdy tych mimośrodów nie ma ?

Teraz jest tak, że niezależnie czy mimośrody są czy nie, przy włączonych mimośrodach, drukuje się tabela z mimośrodami.
a na pewno sie wstawia? Cos nie mogę tego uzyskać, a w kodzie widzę ze jest drukowana tylko gdy sa jakies dane. Na pewno na zakładce "Mimośrody" jest pusto?
według mnie też jest tak, że jak nie mam danych to nic się nie drukuje.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 11 lip 2019, 22:05
Moja propozycja jest taka by w pierwszej karcie "Dane ogólnie" wydawała się sensowna, by na tej karcie dodać "stała dodawania" do godziny. Po ustawieniu automatycznie wyświetlana zostanie godzina z uwzględnieniem tej stałej.
dodane w wersji testowej
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 26 lip 2019, 09:19
MarekOtt pisze: 02 lip 2019, 13:56 Czy jest możliwość, by przy tworzeniu raportu dziennika, nie wstawiała się tabelka mimośrodów, gdy tych mimośrodów nie ma ?

Teraz jest tak, że niezależnie czy mimośrody są czy nie, przy włączonych mimośrodach, drukuje się tabela z mimośrodami.
a na pewno sie wstawia? Cos nie mogę tego uzyskać, a w kodzie widzę ze jest drukowana tylko gdy sa jakies dane. Na pewno na zakładce "Mimośrody" jest pusto?

Mi wstawia się tak:
11Przechwytywanie.JPG
11Przechwytywanie.JPG (163.41 KiB) Przejrzano 23941 razy


Ale zauważyłem, że taki raport wyskakuje gdy w dzienniku mamy tak:
1Przechwytywanie.JPG
1Przechwytywanie.JPG (44.81 KiB) Przejrzano 23941 razy
Więc w sumie, teraz wiem że muszę pilnować tego by nie było dodanego nawet pustego wiersza w mimośrodach. Musze jednak przypilnować, kiedy taki pusty wiersz w mimośrodach się tworzy, bo rzecz jasna, sam tego nie robię ;).

Dziękuję za dodanie "stałej dodawania" do godziny pomiaru. Teraz działa to idealnie !.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Jednak pojawił się problem przy edycji godziny pomiaru.

Gdy mam ustawioną stałą dodawania +2h, to przy edycji pojawia się problem. Np. wpisując 14, po kliknięciu "enter" wskakuje 16.

Może warto by było zrobić tak, by ta stała dodawania uwzględniona była tylko przy imporcie. Teraz wygląda na to, że stała uwzględniana jes na bieżąco, co powoduje właśnie ten problem.

Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

Jakos mam opory przed modyfikowaniem źródłowych danych, stąd na razie wszystko modyfikowane jest "w locie" w momencie wyświetlania/drukowania.
Póki co trzeba wprowadzać -2h. Pomyślimy co z tym dalej.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 30 lip 2019, 15:56 Jakos mam opory przed modyfikowaniem źródłowych danych, stąd na razie wszystko modyfikowane jest "w locie" w momencie wyświetlania/drukowania.
Póki co trzeba wprowadzać -2h. Pomyślimy co z tym dalej.
Ale przecież to tylko wczytanie ze źródłowego pliku (obserwacji), i nie modyfikujemy samych obserwacji wyjściowych. Dziennik wykorzystywany jest głownie do tego, by te obserwacje "obrabiać". Dlatego nie ma obawy, że ktoś coś straci, uszkodzi itp. Opcję będzie można włączyć/wyłączyć, więc kto tego nie będzie potrzebował, nie będzie z tego korzystał.

Np. Trimble w pliku *.jxl uwzględnia zmianę czasu i nie ma problemu z edycją, FieldGenius w pliki *.raw czasu nie uwzględnia, stąd potrzeba korekty tych danych. Przy aktualnej wersji wpisywania godziny pomiaru, a następnie jego korekty, to małe ułatwienie, wręcz wprowadza zamieszanie.
ODPOWIEDZ