Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Dzień dobry, zainspirowani świeżo uruchomioną przez GUGiK usługą WMS zwracającą wysokość ( PL-KRON86-NH) dla podanych współrzędnych XY na podstawie danych NMT kraju, dodaliśmy w wersji testowej C-GEO taką funkcjonalność na mapie - ikonka Wstaw punkt - gdzie można zaznaczyć "Pobierz wysokość H z NMT".
Czy takie dane mogą być Wam przydatne?
Czy takie dane mogą być Wam przydatne?
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (24.64 KiB) Przejrzano 9187 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Fajna sprawa, ale - różnica wysokości między pomiarem RTN a wstawioną wysokością z NMT różni się o 0,5m. Jakie może być zastosowanie takiego pomysłu ?
Druga opcja wstaw H jako opis przy punkcie - mimo zaznaczenia dokładności 3 miejsca po przecinku wysokość wstawia rzeczywiście 3 miejsca ale 2 ostatnie to zera.
Przykład wys. którą chce wstawić 100,123 z zaznaczeniem dokładności 3 miejsca, ustawienia programu H1, na mapie wstawia się jako opis 100,100
Druga opcja wstaw H jako opis przy punkcie - mimo zaznaczenia dokładności 3 miejsca po przecinku wysokość wstawia rzeczywiście 3 miejsca ale 2 ostatnie to zera.
Przykład wys. którą chce wstawić 100,123 z zaznaczeniem dokładności 3 miejsca, ustawienia programu H1, na mapie wstawia się jako opis 100,100
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Może wysokość z RTN jest u Pana w Kronsztadt 60? U mnie na danych z PODGiK, różnice są max. 5 cm.
Zapewne ma Pan włączoną opcję zaokrąglania wysokości do 1 miejsca - w opcjach mapy:Druga opcja wstaw H jako opis przy punkcie - mimo zaznaczenia dokładności 3 miejsca po przecinku wysokość wstawia rzeczywiście 3 miejsca ale 2 ostatnie to zera.
Przykład wys. którą chce wstawić 100,123 z zaznaczeniem dokładności 3 miejsca, ustawienia programu H1, na mapie wstawia się jako opis 100,100
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (27.51 KiB) Przejrzano 9166 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Ad.1 Mam KRON86 - muszę to sprawdzić czemu tak jest bo dosyć duża różnica.
Ad. 2 Tak mam tak ustawione - myślałem że ta opcja działa obok ustawień tamtych, niezależnie.
Dziękuję za odpowiedzi.
Ad. 2 Tak mam tak ustawione - myślałem że ta opcja działa obok ustawień tamtych, niezależnie.
Dziękuję za odpowiedzi.
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Z tą dokładnością modelu 3D to trzeba sprawdzić parę metrów obok, NMT robi się z sklasyfikowanej chmury punktów i może akurat w tym miejscu chmura została źle sklasyfikowana i jakaś zieleń jest oznaczona jako ziemia. Dodatkowo NMT jest zgeneralizowany do siatki o określonym skoku, więc będzie problem z rowami itp. Uwzględnić należy również dokładność samego skanowania lotniczego.
Podsumowując, na terenach o jednostajnym nachyleniu dokładność powinna do decymetra się zgadzać (na terenach wiejskich może być więcej).
Podsumowując, na terenach o jednostajnym nachyleniu dokładność powinna do decymetra się zgadzać (na terenach wiejskich może być więcej).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Czy aktualnie jest jakiś problem z pobieraniem wysokości z NMT ? Praktycznie w każdym regionie mojego powiatu, program wstawia 0.00.
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Tak, złożyłem już o to zapytanie do serwisu Geoportalu, coś przestało im działać i zwracają zawsze zero. Także gdy użyje się przykładów opisanych na ich www: https://services.gugik.gov.pl/nmt/
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Wysokość punktu na mapie C-GEO z NMT
Panie Jurku .. już działa ..Jurek B. pisze: ↑20 lut 2020, 22:58 Tak, złożyłem już o to zapytanie do serwisu Geoportalu, coś przestało im działać i zwracają zawsze zero. Także gdy użyje się przykładów opisanych na ich www: https://services.gugik.gov.pl/nmt/