Taras i nawis w GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Trolu87
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:23

Taras i nawis w GML

Post autor: Trolu87 »

Witam, mam problem. Przekazuje do PZGiK plik GML w którym ujawniam budynek w budowie oraz związane z tym budynkiem taras oraz nawis i pojawia się problem z walidacją ponieważ taras i nawis mogą tylko być powiązane z budynkami wybudowanymi i u mnie walidacja z błędami ponieważ brak budynku z którym można powiązać te elementy. W PZGiK również błędy i nie chcą przyjąć pliku. Proszę o informację czy jest jakiś sposób żeby to obejść?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Asia T. »

Witam,
mówimy o walidacji w C-GEO, czy o walidacji walidatorem od GUGiK, ZSiN Kontrole?
Trolu87
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:23

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Trolu87 »

Jedno i drugie pokazuje błędy.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Asia T. »

To proszę podesłać plik GML, który został wysłany do ośrodka i kopię projektu, z którego robi Pan eksport na at[malpa]xgeo.pl
Trolu87
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:23

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Trolu87 »

Wysłane
Trolu87
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:23

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Trolu87 »

Nie będę zakładał nowego tematu. Pytanie odnośnie bazy EGiB. Czy jeżeli nie mam wykupionego modułu SWDE/GML to nie mogę poprawnie zaktualizować mapy obiektowej o podział? Problem jest w tym, że po wniesieniu podziału na mapę brak jakichkolwiek relacji między punktami granicznymi, działkami, konturami użytków, obrębami itp.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Asia T. »

Trolu87 pisze: 02 lip 2019, 13:04 Nie będę zakładał nowego tematu. Pytanie odnośnie bazy EGiB. Czy jeżeli nie mam wykupionego modułu SWDE/GML to nie mogę poprawnie zaktualizować mapy obiektowej o podział? Problem jest w tym, że po wniesieniu podziału na mapę brak jakichkolwiek relacji między punktami granicznymi, działkami, konturami użytków, obrębami itp.
Moduł SWDE/GML nie jest potrzebny do aktualizacji mapy zasadniczej o podział. Jak zwykle najprościej będzie podesłać kopię projektu i plik GML na at[malpa]xgeo.pl
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Taras i nawis w GML

Post autor: Asia T. »

Trolu87 pisze: 01 lip 2019, 10:03 Witam, mam problem. Przekazuje do PZGiK plik GML w którym ujawniam budynek w budowie oraz związane z tym budynkiem taras oraz nawis i pojawia się problem z walidacją ponieważ taras i nawis mogą tylko być powiązane z budynkami wybudowanymi i u mnie walidacja z błędami ponieważ brak budynku z którym można powiązać te elementy. W PZGiK również błędy i nie chcą przyjąć pliku. Proszę o informację czy jest jakiś sposób żeby to obejść?
Poprawka wiązania do pobrania w wersji testowej programu C-GEO.
ODPOWIEDZ