Zoom pod kółkiem myszy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
bugii
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2019, 10:42

Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: bugii »

Mam propozycję dla twórców C-GEO, aby rozważyli dodanie trzeciej opcji powiększania i pomniejszania mapy za pomocą kółka myszy, aby nie zrażać przyzwyczajonych użytkowników do istniejących rozwiązań.
Chodzi mi o taki sposób pracy, w którym punkt terenowy, umieszczony pod kursorem myszy w trakcie zoom-in oraz zoom-out będzie zawsze pod nim zostawał. Jest to sposób powszechnie stosowany w przeważającej większości znanych mi programów CAD, GIS i serwisów internetowych. Obecnie w C-GEO jeśli kursor zostanie umieszczony w dowolnym punkcie poza środkiem ekranu, po ruchu kółkiem myszy - punkt ten automatycznie jest centrowany na środek ekranu. Podobnie z pomniejszaniem. Powoduje to konieczność każdorazowego szukania wybranego punku / miejsca po ekranie.
Chodzi o to, aby punkt o konkretnych współrzędnych zawsze znajdował się pod kursorem w trakcie powiększania i pomniejszania. Sądzę, że to rozwiązanie mogłoby zyskać aprobatę użytkowników.
Problem był już tutaj omawiany w 2005 i 2007 roku na tym forum.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: FaFaL »

Wystarczy w parametrach programu zaznaczyć odpowiedni przełącznik.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
bugii
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2019, 10:42

Re: Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: bugii »

Zanim napisałem, to sprawdziłem. Mam zaznaczone jak na obrazku, i działa tak, jak opisałem.
p1.JPG
p1.JPG (134.35 KiB) Przejrzano 5798 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: Wojtek P. »

Przekazane do informatyka. Będzie informacja w tym wątku
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: Jurek B. »

Mam propozycję dla twórców C-GEO, aby rozważyli dodanie trzeciej opcji powiększania i pomniejszania mapy za pomocą kółka myszy, aby nie zrażać przyzwyczajonych użytkowników do istniejących rozwiązań.
W wersji testowej w opcjach mapy, w sekcji Kółko myszki dodaliśmy trzecią opcję - "Powiększ w pozycji kursora"
Pozdrawiam Jurek B.
bugii
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2019, 10:42

Re: Zoom pod kółkiem myszy

Post autor: bugii »

Jurek B. pisze: 02 lip 2019, 21:07 W wersji testowej w opcjach mapy, w sekcji Kółko myszki dodaliśmy trzecią opcję - "Powiększ w pozycji kursora"
Panowie, właśnie o to mi chodziło! :D Funkcja działa perfekcyjnie.
Wykonaliście aktualizację w zaledwie 9 godzin :shock:
Klękajcie narody!
p2.JPG
p2.JPG (15.03 KiB) Przejrzano 5674 razy
ODPOWIEDZ