kolor opisów pkt

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

Witam, czy da się na stałe zmienić kolor opisów pikiet na inny niż domyślny czarny - teraz po zmianie po każdym ponownym uruchomieniu programu pojawiają się czarne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kolor opisów pkt

Post autor: Jurek B. »

Witam, u mnie po zmianie na inny kolor, pozostaje on także po restarcie programu. Może dobrze byłoby się skontaktować z naszym serwisem - sprawdzimy online.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

OK spróbuję.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

Nie wiem jak ale zaczęło działać - po restarcie w projekcie w którym zmieniłem kolor zostaje on taki jak zmieniłem.
Natomiast pytanie pierwsze może nie doprecyzowałem :) chodziło mi jeszcze o to czy można zmienić globalnie kolor pikiet dla wszystkich projektów tak aby nie zmieniać tego przy nowych projektach - dla każdego nowego założonego projektu chce mieć kolor czerwony pikiet.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

drelson pisze: 19 lip 2019, 08:41 Natomiast pytanie pierwsze może nie doprecyzowałem :) chodziło mi jeszcze o to czy można zmienić globalnie kolor pikiet dla wszystkich projektów tak aby nie zmieniać tego przy nowych projektach - dla każdego nowego założonego projektu chce mieć kolor czerwony pikiet.
Ponawiam prośbę/pytanie :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kolor opisów pkt

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 19 lut 2020, 09:03
drelson pisze: 19 lip 2019, 08:41 Natomiast pytanie pierwsze może nie doprecyzowałem :) chodziło mi jeszcze o to czy można zmienić globalnie kolor pikiet dla wszystkich projektów tak aby nie zmieniać tego przy nowych projektach - dla każdego nowego założonego projektu chce mieć kolor czerwony pikiet.
Ponawiam prośbę/pytanie :)
Czy chodzi o kod dla punktów o określonych kodach? Czy może o domyślny kolor dla każdego z punktu bez kodu na mapie?
Jeśli to drugie, to trzeba zmienić kolor warstwy zerowej na czerwony i utworzyć nowy szablon wybierany przy tworzeniu nowej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

O to drugie. Hm no tak, nie pomyślałem o tym - teraz wydaje się to takie oczywiste :) Dziękuję.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

A jednak za szybko - zmieniając kolor warstwy na czerwony ukazują mi się te "kropki" od pkt czerwone (to też spoko) ale mnie chodzi o kolor opisu punktu żeby był czerwony dla każdej nowo zakładanej tabeli/projektu. W tej chwili są czarne i mogę klikając w opcję opis punktu zmienić je ręcznie. A czy dałoby radę jakieś ustawienie globalne dorzucić żeby domyślne były np. czerwone ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: kolor opisów pkt

Post autor: FaFaL »

Jeśli punkty mają ustawiony kolor domyślny, a np. warstwie na której się znajdują ustawi się kolor czerwony to jeśli dobrze pamiętam jedynie kolor punktu zmieni się na czerwony, ale nie jego opis (będzie wciąż czarny). Dopiero ręczna zmiana w tabeli koloru punktu na czerwony (a nie domyślny warstwy) spowoduje zmianę koloru punktu i opisu na czerwony. Ja był głosował za tym, aby kolor opisu ustawiał się tak samo jak kolor punktu :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: kolor opisów pkt

Post autor: kasprol »

Też jestem za takim rozwiązaniem żeby kolor opisu zmieniał się w taki sam sposób jak kolor punktu.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: kolor opisów pkt

Post autor: KZibi »

drelson pisze: 19 lut 2020, 14:44 A jednak za szybko - zmieniając kolor warstwy na czerwony ukazują mi się te "kropki" od pkt czerwone (to też spoko) ale mnie chodzi o kolor opisu punktu żeby był czerwony dla każdej nowo zakładanej tabeli/projektu. W tej chwili są czarne i mogę klikając w opcję opis punktu zmienić je ręcznie. A czy dałoby radę jakieś ustawienie globalne dorzucić żeby domyślne były np. czerwone ?
Witam
To powinno załatwić temat, warunek opis na tej samej warstwie
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys1.png
Rys1.png (30.42 KiB) Przejrzano 5897 razy
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor opisów pkt

Post autor: drelson »

KZibi pisze: 20 lut 2020, 08:01
drelson pisze: 19 lut 2020, 14:44 A jednak za szybko - zmieniając kolor warstwy na czerwony ukazują mi się te "kropki" od pkt czerwone (to też spoko) ale mnie chodzi o kolor opisu punktu żeby był czerwony dla każdej nowo zakładanej tabeli/projektu. W tej chwili są czarne i mogę klikając w opcję opis punktu zmienić je ręcznie. A czy dałoby radę jakieś ustawienie globalne dorzucić żeby domyślne były np. czerwone ?
Witam
To powinno załatwić temat, warunek opis na tej samej warstwie
Pozdrawiam
KZibi
Dzięki - mam tą opcje zaznaczoną - wydaje mi się że nie do końca się rozumiemy :) chodzi mi o opis punktu czyli numer punktu, a nie opis punktu zrzucony na warstwę. Czyli nie opis jako tekst tylko opis jako numer po prostu :)
I przy każdym projekcie są czarne, żeby zmienić kolor trzeba wejść w opcję opis punktów - kolor opisu i ręcznie zmienić za każdym razem nowym projektem. A ja bym chciał mieć domyślne czerwone. Może wrzucę screeny żeby nie było nie domówień.
Załączniki
Bez nazwy2.png
Bez nazwy2.png (1.88 KiB) Przejrzano 5843 razy
Bez nazwy1.png
Bez nazwy1.png (13.1 KiB) Przejrzano 5843 razy
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (2.36 KiB) Przejrzano 5843 razy
ODPOWIEDZ