Zacznę od pochwały, nowy model rysowania linii dla mapy obiektowej jest genialny. Rysunki generowane w ten sposób chyba nigdy nie były tak przejrzyste i po prostu ładne.
Z drugiej strony nie zawsze pracujemy na obiektach. Z ośrodków i od projektantów dostajemy DXF'y o najdziwniejszych warstwach i porządkowanie tego aby mapy były wyświetlane prawidłowo to mnóstwo straconego czasu o czym wspominałem w wcześniej w wątku o aktualizacji 8.12.08.23 z dnia 2019-08-23, dlatego proszę o opcję powrotu starego wyświetlania linii.
Przy okazji chciałbym poprosić o zwiększenie maksymalnej ilości znaków w słownikach TERYT w polu Nazwa powiatu, gdyż aktualnie limit to 30 znaków, a pełna nazwa wymagana w moim PODGiK'u liczy sobie 34... Niby nic, ale dopisywanie tych 4 literek jest irytujące.
Z góry dzięki!
___________
Pozdrawiam
Ao
Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
Propo Terytu to jeśli masz z tym problem w szablonach, to zbuduj to tak: [$TERYT$NumerObrebu] i będziesz miał pełny teryt 34 znakowy.Aoschin pisze: ↑31 sie 2019, 10:17 Zacznę od pochwały, nowy model rysowania linii dla mapy obiektowej jest genialny. Rysunki generowane w ten sposób chyba nigdy nie były tak przejrzyste i po prostu ładne.
Z drugiej strony nie zawsze pracujemy na obiektach. Z ośrodków i od projektantów dostajemy DXF'y o najdziwniejszych warstwach i porządkowanie tego aby mapy były wyświetlane prawidłowo to mnóstwo straconego czasu o czym wspominałem w wcześniej w wątku o aktualizacji 8.12.08.23 z dnia 2019-08-23, dlatego proszę o opcję powrotu starego wyświetlania linii.
Przy okazji chciałbym poprosić o zwiększenie maksymalnej ilości znaków w słownikach TERYT w polu Nazwa powiatu, gdyż aktualnie limit to 30 znaków, a pełna nazwa wymagana w moim PODGiK'u liczy sobie 34... Niby nic, ale dopisywanie tych 4 literek jest irytujące.
Z góry dzięki!
___________
Pozdrawiam
Ao
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
MarekOtt, chodzi o nazwę powiatu, która to jest uzupełniana automatycznie przez zmienną [$pPowiat] z bazy znajdującej się w Opcje->Parametry Programu, zakładka Słownik TERYT.
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
A jaki powiat ma dłuższą nazwę? bo w takim razie powinniśmy poprawić to także w naszej bazie TERYT by u wszystkich było ok.
Co do opcji wyłączania nieprzezroczystych linii przerywanych - to prawdopodobnie dodamy ją dzisiaj lub jutro.
Co do opcji wyłączania nieprzezroczystych linii przerywanych - to prawdopodobnie dodamy ją dzisiaj lub jutro.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
Tu link do pliku ze zwiększoną długością nazwy powiatu do 34 znaków - proszę rozpakować plik do C-GEO\BIN.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
W wersji testowej jest już opcja w menu Opcje-Parametry programu-Mapa - Nieprzezroczyste linie przerywane. Jeśli się ją wyłączy - wtedy linie przerywane będą wyświetlane po "staremu" - czyli bez ukrywania linii będących niżej w hierarchii warstw:Z drugiej strony nie zawsze pracujemy na obiektach. Z ośrodków i od projektantów dostajemy DXF'y o najdziwniejszych warstwach i porządkowanie tego aby mapy były wyświetlane prawidłowo to mnóstwo straconego czasu o czym wspominałem w wcześniej w wątku o aktualizacji 8.12.08.23 z dnia 2019-08-23, dlatego proszę o opcję powrotu starego wyświetlania linii.
Rys.1 - nieprzezroczyste, Rys.2 - przezroczyste linie przerywane.
- Załączniki
-
- 2.PNG (6.46 KiB) Przejrzano 6175 razy
-
- 1.PNG (6.96 KiB) Przejrzano 6175 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
Dziękuję bardzo za szybką reakcję.
Chodzi o powiat "m. kalisz", w PODGiK'u życzą sobie "Kalisz - miasto na prawach powiatu"
Przy okazji można też poprawić w jednostkach ewidencyjnych 300708_5 "OPATÓWEK" na OPATÓWEK - OBSZAR WIEJSKI", dodatkowo pojawia się tam błąd "300708_2" zamiast "300708_5" oraz błędne Id. obr., choćby "Borów" - jest "300708_5.0002" powinno być "300708_5.0001". Reszty nie sprawdzałem, ale trzeba by skontrolować te numery. Błąd zapewne wynikł z rozdzielenia Opatówka na dwie jednostki ewidencyjne bo "OPATÓWEK" także ma "300708_2" zamiast "300708_4"
Z góry dzięki!
___________
Pozdrawiam
Ao
Chodzi o powiat "m. kalisz", w PODGiK'u życzą sobie "Kalisz - miasto na prawach powiatu"
Przy okazji można też poprawić w jednostkach ewidencyjnych 300708_5 "OPATÓWEK" na OPATÓWEK - OBSZAR WIEJSKI", dodatkowo pojawia się tam błąd "300708_2" zamiast "300708_5" oraz błędne Id. obr., choćby "Borów" - jest "300708_5.0002" powinno być "300708_5.0001". Reszty nie sprawdzałem, ale trzeba by skontrolować te numery. Błąd zapewne wynikł z rozdzielenia Opatówka na dwie jednostki ewidencyjne bo "OPATÓWEK" także ma "300708_2" zamiast "300708_4"
Z góry dzięki!
___________
Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Opcja wyłączenia/powrotu do starego modelu rysowania i przesłaniania się linii
Super, dzięki za dokładne informacje - poprawimy i udostępnimy w najbliższej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.