Raport RTK/RTN

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
AndrzejK
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:12

Raport RTK/RTN

Post autor: AndrzejK »

Witam,
Jak należny wyeksportować pomiar GPS z Leica Viva aby raport odczytał prawidłowo wszystkie dane?
Próbowałem formularz Leica RTK-RTN ale brakuje punktów z wcięć liniowych.
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Tak, nasz formularz nie obsługuje mimośrodów, dlatego w Vivie chyba najlepiej będzie wygenerować sobie raport TXT z pomiaru (chyba wszystkie odbiorniki z polskiej dystrybucji posiadają wgrany moduł generowania raportów do ODGiK), a następnie ten raport zaimportować do programu. W Vivach format LandXML nie zawierał mimośrodów więc ten format też nic nie pomoże (dopiero w nowych Captivaitach mimośrody już są).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
geodeta85
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2019, 19:06

Re: Raport RTK/RTN

Post autor: geodeta85 »

witam mam podobny problem z odbiornikiem Sokkia GRX-1- oprogramowanie SSF, w jakim formacie wyeksportować obserwacje celem stworzenia dziennika pomiarowego? z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

witam mam podobny problem z odbiornikiem Sokkia GRX-1- oprogramowanie SSF, w jakim formacie wyeksportować obserwacje celem stworzenia dziennika pomiarowego? z góry dziękuję za odpowiedź
Zacznijmy od tego aby Pan nam podesłał plik z projektem. Może źle kojarzę, ale SSF był kopią TopSurva, a tam wchodzi się w Roboty i jest funkcja Zapisz kopię roboty jako ... (coś takiego, dokładnie nie pamiętam)....
Taki plik można spróbować wczytać przez import Topcona, a jeśli się nie wczytuje to trzeba podesłać (np. na serwis).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
geodeta85
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2019, 19:06

Re: Raport RTK/RTN

Post autor: geodeta85 »

ok częściowo rozwiązałem problem. W pliku JOB zapisuje się plik tsj. dzięki któremu możliwe jest stworzenie raportu zarówno w C-geo jak i programiku Raporty ASG. Teraz taki czysto techniczny problem związany z przesyłem pliku. Dotychczas robię to po kablu, czy istnieje możliwość "wyeksportowania" pliku np. na pendriva? w oprogramowaniu SST jest funkcja Eksport ale odnosi się ona bardziej do zapisu w innym formacie. Możliwe, że opcja ta kryje się pod funkcją zapisz kopie roboty- niestety nie mogę jej znaleźć. Co prawda nie jest to pytanie dotyczące C-geo, ale liczę,że znajdzie się tu ktoś pracujący na Sokki. Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

W SSF nie widzę takiej opcji, ale przecież zawsze można skorzystać z funkcji Windows Mobile, wystarczy wejść do managera plików, skopiować potrzebny plik tsj z katalogu JOB a następnie podłączyć pendrive'a i tam wkleić plik.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ