Aktualizacja z 30.12.2019

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Andyjas
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2019, 15:06

Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: Andyjas »

Panowie ,zgrupowaliście użytki przy rozliczaniu , ale w raportach jest jeden użytek w działce z tą samą powierzchnią co działka( załącznik ).Wróciłem do wersji z 29.11.2019 i wszystko tam jest . OK. Moja życzliwa uwaga. Zajmujecie się Panowie "wodotryskami" i pierdołami , wprowadzając błędy do nowszych wersji ( chyba z pośpiechu ) a to nie ma prawa występować w oficjalnych wersjach . W wer. testowych bawcie się na całego.Przez to ludzie tracą czas , nerwy i pieniądze.Pozdrawiam w nowym roku.
Załączniki
trzeci.png
trzeci.png (36.19 KiB) Przejrzano 7106 razy
drugi.png
drugi.png (14.13 KiB) Przejrzano 7106 razy
pierwszy.png
pierwszy.png (36.31 KiB) Przejrzano 7106 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: Jurek B. »

Chyba nie załączył się załącznik - bez danych, których Pan użył, raczej nie znajdziemy przyczyny rozbieżności.
Przed wprowadzeniem zmian w aktualizacji dostępna jest przez co najmniej miesiąc wersja testowa. Testy prowadzimy sami na różnych zestawach danych, a także użytkownicy, którzy o zmiany wnioskują. Gdy nikt nie ma wątpliwości co do poprawności zmian, są one udostępniane w oficjalnych aktualizacjach. Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem na kilku zestawach danych z różnych obrębów rozliczenie użytków i nie miałem rozbieżności pokazanych przez Pana.
Dlatego niezbędne jest przesłanie do nas Pana kopii projektu - wtedy będzie można pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: maciekwu »

od wprowadzenia tej zmiany policzyłem około 2000 działek i nie miałem takich przypadków. Swoją drogą nazywanie sumowania klasoużytków "wodotryskami" skłania mnie do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę. Geodezja rozwinęła się jak widzę tak bardzo, że już nie ogarniam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: grzes »

Andyjas pisze: 04 sty 2020, 10:53 Panowie ,zgrupowaliście użytki przy rozliczaniu...
Coś mi sie wydaje że nie korzysta Pan z pól OFU, OZU i OZK w bazie danych. Oznaczenie użytku jest w jednym polu - dobrze myślę?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: Jurek B. »

Zrobiłem taki test jak zasugerował Grześ - czyli usunąłem z tabeli EGB_Klasouzytek wartości atrybutów: OFU, OZU, OZK, pozostawiłem jedynie nazwy użytków.
W oficjalnej aktualizacji, program w raporcie faktycznie scala takie klasoużytki do jednego dla każdej działki.
Jeśli jednak atrybuty OFU, OZU, OZK są poprawnie wprowadzone - program działa poprawnie.
W wersji testowej wprowadziliśmy zabezpieczenie na taki przypadek - można pobrać i powinno już to działać - jeśli faktycznie jest u Pana tak jak przypuszcza Grześ.
Oczywiście klasoużytki bez OFU, OZU, OZK są nieprawidłowe - nie powinno się pomijać tych atrybutów, a wprowadzać ich oznaczenia w polu "Numer_uzytku" - to pole wyłącznie informacyjne.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: janek »

Coś jest nie tak.
W rozliczeniu jest ok, ale raport jest nieprawidłowy.
I nie ma tu do rzeczy żadne scalanie bo np. w rozliczeniu jest R/RIVa a w raporcie klasoużytku nie ma
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: grzes »

janek pisze: 05 sty 2020, 10:10 Coś jest nie tak.
W rozliczeniu jest ok, ale raport jest nieprawidłowy.
I nie ma tu do rzeczy żadne scalanie bo np. w rozliczeniu jest R/RIVa a w raporcie klasoużytku nie ma
Janek B.
Jeśli można to poprosiłbym o kopię tego projektu na grzes małpa geo.pl
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: Zibi123 »

Ja chcę dorzucić dwie rzeczy. Pobrałem dane z PODGiK w zakresie m.in. opisu punktów granicznych (ZRD, BPP itp.). Atrybuty ZRD od 1, do 9 są zaczytywane i jest wszystko OK. Natomiast co należy zmienić (który słownik lub ustawienie?) aby były czytane atrybuty od 11 do 19 ...

Zrodlo,11,"1-geodezyjne pomiary terenowe poprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem punktów granicznych lub ustaleniem ich położenia w innym trybie",""
Zrodlo,12,"2-geodezyjne pomiary terenowe niepoprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem punktów granicznych lub ustaleniem ich położenia w innym trybie",""
Zrodlo,13,"3-geodezyjne pomiary fotogrametryczne punktów granicznych, których położenie zostało uprzednio ustalone w sposób określony w rozporządzeniu, a także pomiary fotogrametryczne znaków granicznych uwidocznionych na zdjęciach lotniczych lub na ortofotomapie",""
Zrodlo,14,"4-geodezyjne pomiary fotogrametryczne niepoprzedzone ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych lub sygnalizacją znaków granicznych przed wykonaniem zdjęć lotniczych",""
Zrodlo,15,"5-zatwierdzone projekty podziału nieruchomości lub scalenia i podziału nieruchomości",""
Zrodlo,16,"6-zatwierdzone projekty scalenia lub wymiany gruntów",""
Zrodlo,17,"7-ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej z jednoczesnym wykorzystaniem wyników geodezyjnych pomiarów terenowych (miar liniowych)",""
Zrodlo,18,"8-ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej bez wykorzystania wyników geodezyjnych pomiarów terenowych",""
Zrodlo,19,"9-inne źródła danych, w tym wyniki ustaleń i analiz, o których mowa w rozporządzeniu",""

Jeśli baza punktów zawiera takie atrybuty to w kolumnie ZRD jest pustka...

I jeszcze jedno. Plik "warstwy" wydawany z PODGiK (EwMapa) zawiera m.in. symbol słupa (SLS/510). C-geo nie zaczytuje tego symbolu i muszę "ręcznie" uzupełniać treść mapy.

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: Zibi123 »

Pliki wysłałem na maila. Pozdrawiam...
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: FaFaL »

Może wystarczy uzupełnić słownik o te nowe opisy. W C-GEO ich nie ma bo jest to niezgodne z przepisami, a EWMAPA chyba tak zapisuje atrybuty według poprzedniej wersji rozporządzenia.
Jak się robi wydruk z atrybutami to te 11, 12 itp się drukują, jedynie nie ma ich w widoku tabeli.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Aktualizacja z 30.12.2019

Post autor: maciekwu »

miałem ten sam problem proszę zerknąc
viewtopic.php?f=507&t=11590&p=36149&hil ... zrd#p36149
ODPOWIEDZ