Punkt wysokościowy sztuczny

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: viadro »

Witam,
Wykonałem pomiar istniejącej drogi (jest na mapie otrzymanej ze starostwa) w celu zagęszczenia punktów wysokościowych, wstawiłam punkt sztuczny wysokościowy (na obiekcie jezdnia wstawiłem punkty) i po eksporcie do gml wyrzuca mi błąd "brak relacji obiektu punkt wysokościowy sztuczny z innymi obiektami". Czy jest możliwość wstawić punkty wysokościowe na obiekcie istniejącym? A jeśli jest możliwość to jak to zrobić?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: Asia T. »

Witam,
Jeśli wykonuje Pan eksport i walidację od daty modyfikacji, a jezdnia nie była przez Pana modyfikowana to nie zawiera się ona w eksportowanym pliku, w związku z czym dostawione przez Pana punkty sztuczne nie mają się jak z nią powiązać (stąd błąd braku relacji). Trudno powiedzieć,czy będzie to problem w ośrodku,czy też nie- jeśli jezdnia jest w zasobie to Pana punkty powinny się do niej związać.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: Asia T. »

Mamy informację od użytkownika, który oddaje pliki GML do ośrodka z oprogramowaniem Ewmapa, że w tej sytuacji wysokości sztuczne nie przypną się i powstanie błąd. Trzeba wtedy "poruszyć" jezdnią (lub innym obiektem, do którego mają być przywiązane punkty sztuczne) tak, aby znalazł się w pliku po eksporcie do GML od daty modyfikacji. Można to zrobić zmieniając wartość dowolnego atrybutu na inną i powrót do oryginalnej wartości, albo zmiana ręczna daty modyfikacji poprzez włączenie widoczności dla tego pola w bazie danych dla obiektów (ikona pojedynczego "i") i zmianie.
datamod.PNG
datamod.PNG (18.94 KiB) Przejrzano 4113 razy
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: viadro »

Dziękuje za odpowiedź, spróbuję tego sposobu z modyfikacją obiektu.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: pomiar »

Mam troszkę inne pytanie ale w temacie. Czy istnieje możliwość masowego przestawienia wysokości np wzdłuż krawędzi jezdni ? Chodzi o to żeby były rownolegle do przebiegu danego obiektu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkt wysokościowy sztuczny

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 22 sty 2020, 21:17 Mam troszkę inne pytanie ale w temacie. Czy istnieje możliwość masowego przestawienia wysokości np wzdłuż krawędzi jezdni ? Chodzi o to żeby były rownolegle do przebiegu danego obiektu.
Jest to możliwe, ale najpierw trzeba obrócić jeden napis, skopiować do schowka jego kąt skrętu z okna edycji tekstu. Potem zaznaczyć najlepiej z CTRL wszystkie napisy do skręcenia, wejść do menu Mapa-Edytor napisów, wywołać okno zmiany tekstów, wprowadzić kąt skrętu ze schowka i wykonać. Obrócone zostaną wybrane wcześniej na mapie napisy.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ