Podgląd wydruku czcionki

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Robert71
___
___
Posty: 99
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:33

Podgląd wydruku czcionki

Post autor: Robert71 »

Przy generowaniu podglądu wydruku składającego się z kilku raportów zaznaczonych na liście raportów program c-geo zmienia czcionkę
w tabelkach niwelacji czy porównania współrzędnych z "Times new roman" na "Arial". Czy gdzieś w ustawieniach mogę to przestawić, żeby czcionka z raportów była bez zmian przenoszona do edytora raportów?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: logis »

Proszę sprawdzić ogólne ustawienia raportów czyli menu Opcje > Parametry raportów. Tam ustawia się domyślny font, może to pomoże.
Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: MarekOtt »

Robert71 pisze: 06 lis 2019, 09:23 Przy generowaniu podglądu wydruku składającego się z kilku raportów zaznaczonych na liście raportów program c-geo zmienia czcionkę
w tabelkach niwelacji czy porównania współrzędnych z "Times new roman" na "Arial". Czy gdzieś w ustawieniach mogę to przestawić, żeby czcionka z raportów była bez zmian przenoszona do edytora raportów?
Mam tak samo. I niestety muszę w takich przypadkach zmienić to ręczne. Nie potrafię jednak wyłapać reguły kiedy tak się dzieje.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: piotr j. »

Potwierdzam, też u mnie tak się dzieje.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: piotr j. »

Odnawiam temat. Zmiana czcionki miała miejsce, kiedy za raportem znajdował się inny raport. Raz czcionka zmieniła się w Arial, a raz w Time New Roman :)
Załączniki
bez nazwy.png
bez nazwy.png (492.81 KiB) Przejrzano 4502 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: piotr j. »

Dodam jeszcze, że gdy wykonuję edycję raportu, po wycięciu wierszy i wklejeniu ich niżej, aby wpisać inne pozycje, to w tych wyciętych wierszach też następuje zmiana czcionki. W tym przypadku na Tiime New Roman, gdzie w parametrach programu nigdzie nie mam ustawionej tej czcionki. Wykonując własny szablon, też zwróciłem uwagę, aby czcionka była jednolita dla całego szablonu.
Załączniki
bez nazwy.png
bez nazwy.png (492.81 KiB) Przejrzano 4498 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd wydruku czcionki

Post autor: grzes »

Wygląda, że edytor ma swoją domyślną czcionkę, którą używa jak wykasujemy formatowanie. W aktualizacji będzie poprawka: dodam ustawianie domyślnej czcionki na taką, jaka jest wybrana w parametrach raportów. Może coś to poprawi.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ