import dxf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

import dxf

Post autor: maciekwu »

wiem, że dużo było na forum o imporcie dxf ale nie mogę znaleźć tego co mi potrzeba.
Mam dxf wy eksportowany z Ewmapy. Importuje się prawidłowo z wyjątkiem linii przerywanych: krawężniki, skarpy. Część skarp powinna mieć linie ciągłe, a część przerywane. Wszystkie importują się jako linie ciągłe (krawężniki też). Wszystkie linie skarp są na jednej warstwie (linie tworzące i wypełnienie). Jak to zaimportować aby było OK?
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: import dxf

Post autor: giekon »

A na podglądzie DXFa w przeglądarce linie są ok? Jeżeli tak to może wystarczy zaznaczyć w ten sposób podczas importu DXFa (załącznik)?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (21.1 KiB) Przejrzano 10217 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import dxf

Post autor: marioo »

Mam ten sam problem, te linie skarpy są na jednej warstwie więc takie zaznaczenie nic nie zmieni.
Pozdrawiam
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: import dxf

Post autor: giekon »

Faktycznie, u mnie jest to wąski obiekt i tego nie widać ale te linie też są przerywane :/
Ogólnie jest problem z liniami, mi ostatnio zarzucono że nie mam ustawionych odpowiednich stylów linii dla użytków, konturów itd. Problem jest podobny bo po imporcie DXF wszystko jest na jednej warstwie i zmiana linii nie nie pomoże. Małą mapę wyklikałem od nowa ale jest to problematyczne :/
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: import dxf

Post autor: Asia T. »

A może problem nie jest w warstwie tylko w ustawieniach stylów linii?
http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... orem_linii
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: import dxf

Post autor: maciekwu »

Dxf był wyeksportowany z Ewmapy jaki szablon dla stosować dla tabeli?
A co ze skarpami, które na jednej warstwie dxf są i ciągłe (wypełnienie skarpy) i przerywane (linie tworzące skarpę)?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import dxf

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 20 mar 2020, 13:11 Dxf był wyeksportowany z Ewmapy jaki szablon dla stosować dla tabeli?
A co ze skarpami, które na jednej warstwie dxf są i ciągłe (wypełnienie skarpy) i przerywane (linie tworzące skarpę)?
Nie jest potrzebny żaden specjalny szablon, proszę jeszcze spojrzeć na to co napisała wcześniej koleżanka i na ten filmik, bardzo prawdopodobne, że to załatwi problem. Ewentualnie proszę dzwonić na serwis - tak jest najłatwiej pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: import dxf

Post autor: maciekwu »

Owszem gdy rodzaj linii na warstwie jest jednolity to problem w zasadzie jest nie wielki. Pozostaje sprawa skarp. Na jednej warstwie są linie ciągłe (wypełnienie skarpy) i linie przerywane (kontur skarpy). To stanowi problem.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: import dxf

Post autor: Asia T. »

maciekwu pisze: 20 mar 2020, 14:56 Owszem gdy rodzaj linii na warstwie jest jednolity to problem w zasadzie jest nie wielki. Pozostaje sprawa skarp. Na jednej warstwie są linie ciągłe (wypełnienie skarpy) i linie przerywane (kontur skarpy). To stanowi problem.
Filmik pokazuje, jak sobie poradzić, gdy na jednej warstwie jest kilka rodzajów linii, jak je ustawić. Wtedy nie ma znaczenia, że na jednej warstwie będzie Pan miał linie ciągłe wypełnienia skarp i przerywane konturu. To naprawdę rozwiązuje ten problem.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: import dxf

Post autor: giekon »

Działa :D
---
Pozdrawiam
Grzesiek
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: import dxf

Post autor: maciekwu »

Działa. Ale trzeba wykonać to inaczej niż na filmie. Trzeba zaznaczyć "Przypisz styl warstwy dxf do obiektu" i wtedy importują się linie tak jak są zdefiniowane w dxf różne na jednej warstwie. Z tym, że nie wszystkie. Przeanalizowałem kilka typów linii na dxf i przy imporcie, niektóre z nich mają przypisane inne typy niż w oryginalnym rysunku.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import dxf

Post autor: Jurek B. »

Zalecam jednak kontakt z naszym serwisem (w tym wypadku najlepiej na tel. firmowy i nr wewn. 7), jeśli samodzielne próby się nie powiodły, wtedy wyjaśnimy jak poprawnie ustawić parametry importu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: import dxf

Post autor: piotr j. »

maciekwu pisze: 20 mar 2020, 16:42 Działa. Ale trzeba wykonać to inaczej niż na filmie. Trzeba zaznaczyć "Przypisz styl warstwy dxf do obiektu" i wtedy importują się linie tak jak są zdefiniowane w dxf różne na jednej warstwie. Z tym, że nie wszystkie. Przeanalizowałem kilka typów linii na dxf i przy imporcie, niektóre z nich mają przypisane inne typy niż w oryginalnym rysunku.
Jeśli dany typ linii (nazwa linii w DXF) jest importowany pierwszy raz, ma domyślnie przypisaną linię ciągłą. Trzeba wtedy przypisać mu odpowiedni typ linii w cgeo. Te ustawienia będą pamiętane przez program następnym razem
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ