GML - problem z relacjami

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geo-mix
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2020, 07:52

GML - problem z relacjami

Post autor: geo-mix »

Witam.

Mam pytanie czy można sprawdzić w jakiś sposób czy w gml wyeksportowanym do ośrodka są relacje właz-komora oraz obiekt i punkt wysokościowy?
Wiem, że relacje powinny tworzyć się automatycznie przy eksporcie. Niestety otrzymałem raport z ośrodka z pokazanymi błędami atrybutów :

Wynik analizy: NEGATYWNY. Kontrola wykazała błędy atrybutów.
Nieprawidłowa liczność relacji w obiekcie Kod: SUUS22, podpowiedź: właz znajdujący się na komorze powinien być jej podobiektem.
Nieprawidłowa liczność relacji w obiekcie Kod: SUPS01, podpowiedź: rzędna wysokościowa nie jest podobiektem.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML - problem z relacjami

Post autor: Asia T. »

Witam,
Tylko i wyłącznie w pliku GML, otwierając go za pomocą przeglądarki internetowej (Firefox, Opera - byle nie IE) lub Notatnika, wyszukując dla włazów relacji wlazKomora i konkretnego lokalnego id, który powinien Panu zostać podany w raporcie z ośrodka oraz dla punktów GESUT relacji rodzajPunkt.

Poza tym, gdy tych relacji brak pojawiają się w C-GEO błędy w walidacji koloru żółtego o braku relacji dla włazów i dla punktów GESUT.

W razie czego proszę podesłać na at@geo.pl taki pakiet: plik gml, z którym jest problem, kopię projektu C-GEO, z którego idzie eksport gml oraz ten raport.
geo-mix
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2020, 07:52

Re: GML - problem z relacjami

Post autor: geo-mix »

Dziękuję za odpowiedź.
Przy wykonywanej walidacji w C-geo błędy nie wyskakują. Nasuwa mi sie kolejne pytanie.
Czy C-geo wykonuje relację pomiędzy włazem a komorą już istniejącą w terenie, którą mamy w pliku z ośrodka i domierzamy tylko właz? Czyli mamy komorę wyeksportowana do gml-a z Ewmapy z osrodka, robimy pomiar włazu i opracowanie pomiaru w C-geo i eksport gml.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML - problem z relacjami

Post autor: Asia T. »

Tak, jeśli dostawi Pan właz do istniejącej komory to C-GEO wykona taką relację. Relacja utworzy się zawsze, jeżeli na mapie właz jest w obrębie komory.
geo-mix
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2020, 07:52

Re: GML - problem z relacjami

Post autor: geo-mix »

Wysłałem maila z paczką plików z prośbą o zerknięcie.
geo-mix
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2020, 07:52

Re: GML - problem z relacjami

Post autor: geo-mix »

Problem rozwiązany poprzez stworzenie nowego obiektu - komora, w aktualnej wersji c-geo wraz z przeniesieniem historii ze starego obiektu (utworzonego w starszej wersji c-geo). Wtedy tworzy się relacja komora nowy właz. Eksportowany GML- Ewmapa importuje bez błędów.
Dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ