Multipowierzchnia

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Dzień dobry.
Tworzę pliki shp i mam problem ze stworzeniem obwiedni dla obszaru, składającego się z dwóch odrębnych powierzchni, (ale należących do tego samego obrysu). Czy jest w chwili obecnej możliwe zdefiniowanie takiej multipowierzchni?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, co prawda w C-GEO można taką multipowierzchnię utworzyć, ale teraz faktycznie nie można zapisać tego typu geometrii do SHP, wprowadzimy tą możliwość po świętach.
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Dziękuję bardzo i czekam niecierpliwie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

A do jakiej aplikacji będzie to Pan wczytywał? Bo testowaliśmy taką multipowierzchnię i tylko aplikacja ESRI była w stanie to wyświetlić.
PS. tu załączam spakowany SHP z przykładową multipowierzchnią - proszę sprawdzić go.
Załączniki
multi.zip
(3.06 KiB) Pobrany 83 razy
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Docelowo musi się to otworzyć w EwMapie.
Wczytałem przesłany plik do mapy C-Geo, ale nic mi się nie wyświetliło.
Jaką komendą lub ikoną narysowano tę multipowierzchnię? Nie potrafię tego narysowć.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

Obecnie C-GEO też nie wyświetli takich multipowierzchni z SHP (tylko z GML), będzie to możliwe po aktualizacji pod koniec kwietnia. Skoro ma Pan to dać do Ewmapy, to tam trzeba to sprawdzić - być może będzie ona umiała je wyświetlić.
W C-GEO takie multipowierzchnie tworzy się łącząc dwie odrębne powierzchnie w funkcji "Przecięcie obiektów" - wariant Połączenie - opis jest na Wiki i na YouTube:
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia, sprawdzimy eksport do EwMapy i dam znać czy działa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

Tylko proszę sprawdzić na razie te SHP, które przekazałem sam. Obecnie standardowy eksport do SHP w C-GEO nie wspiera multi powierzchni - będzie to możliwe zapewne jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Niestety przesłany przez Pana plik nie importuje się do EwMapy, otrzymujemy błąd: „Shape’y zawierające struktury typy Miltipatch nie są obsługiwane”.
W załączniku plik eksportowany z EwMapy, może będzie to pomocne w definicji eksportu z C-Geo.
Załączniki
test multi shp.rar
(676 Bajtów) Pobrany 90 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

Czyli tak jak przypuszczałem, nie są to prawdziwe multipowierzchnie, zobaczymy czy będziemy w stanie wygenerować takie obiekty jakie może załadować Ewmapa.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej C-GEO jest już możliwość eksportu do SHP multipowierzchni w prostszym wydaniu, takim, który umożliwia ich odczyt np. w Ewmapie. Tu link do filmiku pokazującego jak można w C-GEO utworzyć taką multipowierzchnię i wyeksportować. Załączam też przykładowy SHP - w układzie lokalnych współrzędnych (mam nadzieję, że to nie utrudni importu).
Załączniki
export.zip
(1.17 KiB) Pobrany 95 razy
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

Przesłany plik oraz wykonany w testowym programie po eksporcie SHP wczytuje się poprawnie do EwMapy. Pozostaje jeszcze kwestia importu takiej multipowierzchni, bo na razie wczytuje do C-Geo jako osobne obiekty.
Dziękuję za pomoc.
Marcin F.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Multipowierzchnia

Post autor: Jurek B. »

Proszę zaimportować przez menu GIS - najpierw tam z SHP, a potem przez ikonkę Zapisz - do mapy C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
fabianini
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2015, 10:06

Re: Multipowierzchnia

Post autor: fabianini »

OK, działa, dziękuję.
ODPOWIEDZ