mapa w tle

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

mapa w tle

Post autor: maciekwu »

gdy chcę wyświetlić numery punktów na mapie to wyświetlają się one także na mapie w tle. Czy jest możliwość aby wyświetlać numery czy też inne opisy tylko na jednej z ma albo na tej w tle albo tej , na której pracuję?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Niestety nie mamy możliwości wprowadzenia zarządzania wyświetlaniem numerów punktów (tych jako opis na mapie) w zależności od tego czy dotyczą mapy czy mapy w tle :(
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

Szkoda. Byłoby to bardzo wygodne.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Czy była by możliwość poprawienie wyświetlania mapy w tle, w tedy kiedy zmienimy jej kolor (inna barwa). Niektóre linie zmieniają kolor na ten wybrany, niektóre pozostają bez zmian. Kolorów nie zmieniają tez symbole np. bramy, podpory itp.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: mapa w tle

Post autor: Asia T. »

MarekOtt pisze: 20 sty 2021, 08:53 Czy była by możliwość poprawienie wyświetlania mapy w tle, w tedy kiedy zmienimy jej kolor (inna barwa). Niektóre linie zmieniają kolor na ten wybrany, niektóre pozostają bez zmian. Kolorów nie zmieniają tez symbole np. bramy, podpory itp.
Proszę zaznaczyć oprócz opcji "inna barwa" jeszcze "rozjaśnij", wtedy wszystko powinno zmienić kolor na ten sam.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Asia T. pisze: 20 sty 2021, 10:40
MarekOtt pisze: 20 sty 2021, 08:53 Czy była by możliwość poprawienie wyświetlania mapy w tle, w tedy kiedy zmienimy jej kolor (inna barwa). Niektóre linie zmieniają kolor na ten wybrany, niektóre pozostają bez zmian. Kolorów nie zmieniają tez symbole np. bramy, podpory itp.
Proszę zaznaczyć oprócz opcji "inna barwa" jeszcze "rozjaśnij", wtedy wszystko powinno zmienić kolor na ten sam.
niestety nie pomaga, w zasadzie nic się nie dzieje po zaznaczeniu rozjaśnij (sprawdzane na przykładzie symbolu bramy)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

U mnie wszystkie obiekty mają ten sam kolor, więc najlepiej zadzwonić do serwisu - pomożemy w ustawieniu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Mała uwaga do pracy na mapie w tle. Przy użyciu narzędzia wstaw punkt, klikając w punkt z mapy w tle, można przenieść punkt z mapy w tle do tabeli roboczej. Niestety nie przenosi H.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Nie wiem czy tylko u mnie, ale przy wstawieniu mapy w tle, ustawienie np. koloru fioletowego i rozjaśnieniu na maxa, niektóre kolory obiektów wstawianej mapy są bardzo słabo widoczne. Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale w/g mnie, przy rozjaśnieniu na maxa, wszystkie obiekty mapy w tle powinny mieć taką samą intensywność ustawionego koloru, w moim przypadku fioletowego.

W załączniku przykładowy obraz mapy w tle, ustawionej na rozjaśnieniu na max (100)
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (77.68 KiB) Przejrzano 4093 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

W przypadku czarnego tła mapy, opcja Rozjaśnij działa odwrotnie - kolory są ciemniejsze. Proszę więc albo przejść na białe tło, albo nie korzystać z opcji rozjaśniania. Natomiast na zrzucie ekranu nie jestem w stanie dostrzec różnic intensywności koloru fioletowego. U siebie, przy mojej mapie w tle też nie mam takiego wrażenia. Być może u Pana nakładają się w niektórych miejscach obiekty z mapy bieżącej na obiekty mapy w tle i to daje wrażenie innej intensywności.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (92.47 KiB) Przejrzano 4082 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 01 cze 2021, 09:47 W przypadku czarnego tła mapy, opcja Rozjaśnij działa odwrotnie - kolory są ciemniejsze. Proszę więc albo przejść na białe tło, albo nie korzystać z opcji rozjaśniania. Natomiast na zrzucie ekranu nie jestem w stanie dostrzec różnic intensywności koloru fioletowego. U siebie, przy mojej mapie w tle też nie mam takiego wrażenia. Być może u Pana nakładają się w niektórych miejscach obiekty z mapy bieżącej na obiekty mapy w tle i to daje wrażenie innej intensywności.
Tak Panie Jurku, ja to rozumiem. Ale np. podkładając mapę w tle, ustawiając własny kolor i z wyłączonym rozjaśnianiem, mapa w tle powinna być podkładana w ustawionym kolorze, a niestety jest podkładana w odcieniach tego koloru.

Poniżej przykład. Mapa w tle ustawiona na kolor fioletowy.
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (33.47 KiB) Przejrzano 4027 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Ja na Pana obrazie widzę fioletowe linie grubsze i cieńsze a nie jaśniejsze i ciemniejsze.
Przecież takie samo wrażenie się odnosi gdy ogląda się linie o różnych grubościach w kolorze fioletowym umieszczone na mapie głównej na czarnym tle. To złudzenie optyczne, że wydaje się linie cieńsze są w innym odcieniu.
Poniżej załączam zrzut ekranu z pokazaniem jak wyglądają linie o różnych grubościach na mapie głównej i te z mapy w tle - ja nie potrafiłbym rozróżnić które pochodzą z której mapy gdyby nie podpisy. I jednocześnie linie grubsze wydają się mieć inny odcień niż cieńsze - niezależnie od tego czy są z mapy głównej czy z mapy w tle.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (69.89 KiB) Przejrzano 4013 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Panie Jurku, niestety nie do końca jest tak, jak Pan napisał i przedstawił na rysunku. To nie wina grubości linii.

Dla przykładu na poniższym rysunku, wszystkie lnie pochodzą z mapy w tle. Proszę zwrócić uwagę na linie przerywane (gr 0,35) i linie ciągłe (także gr 0,35). Oczywiście ustawienia kolor fioletowy 100%, bez rozjaśniania. Widać inny odcień koloru fioletowego.

Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (27.45 KiB) Przejrzano 3982 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

U mnie nadal nie widzę różnicy - obie linie przerywane 0.35, niższa z mapy w tle, poniżej linie 0,35 ciągłe (niższa z mapy w tle).
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (24.76 KiB) Przejrzano 3965 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 02 cze 2021, 15:13 U mnie nadal nie widzę różnicy - obie linie przerywane 0.35, niższa z mapy w tle, poniżej linie 0,35 ciągłe (niższa z mapy w tle).
U pana nie widać różnicy, ale u mnie widać, więc zapewne u Pana jest coś z mapą w tle. Czy może Pan pokazać oryginał mapy tej podkładanej w tle ? Bo wydaje mi się że wszystkie linie są tego samego koloru .. a u mnie nie.
obraz_2021-06-02_161237.png
obraz_2021-06-02_161237.png (19.91 KiB) Przejrzano 3953 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Nic w niej szczególnego nie ma, tylko czarne linie ciągłe i przerywane o różnych grubościach. Załączam tu kopię mapy CGT (trzeba zmienić rozszerzenie z zip na cgt). Zalecam jednak kontakt ze mną, np. w poniedziałek.
Załączniki
tlo.zip
(31.89 KiB) Pobrany 44 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ