WZDE

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Andyjas
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2019, 15:06

WZDE

Post autor: Andyjas »

Czy można zrobić edytowalny formularz wzde ( ten drukuj wykaz-stan dotychczasowy z swd, stan nowy z danych C-geo) w rozliczaniu użytków ?
dwa poprzednie są edytowalne. Pilne . Dziękuję.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Programista dostał to do zrobienia, jak będzie gotowe - dam znać.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: WZDE

Post autor: maciekwu »

Mam problem z tworzeniem WZDE. Zaimportowałem GMl (dane opisowe+grafika) wprowadziłem nowe działki podziałowe. Przy tworzeniu WZDE gdy wpisuję numer działki przed podziałem otrzymuję komunikat, że takiej działki w ostatnio zaimportowanym pliku GMl -działka taka zaimportowała się z tego GML. Nie są pobieran żadne dane z tego GML. Nie ma znaczenia czy numer działki jest poprzedzony terytem. Mam wpisane by nie drukować pow. użytku mniejszego niż 0,0001 ale w WZDE wykazywane są powierzchnie 0,0000 dla użytków
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 14 wrz 2020, 12:07 Mam problem z tworzeniem WZDE. Zaimportowałem GMl (dane opisowe+grafika) wprowadziłem nowe działki podziałowe. Przy tworzeniu WZDE gdy wpisuję numer działki przed podziałem otrzymuję komunikat, że takiej działki w ostatnio zaimportowanym pliku GMl -działka taka zaimportowała się z tego GML. Nie są pobieran żadne dane z tego GML. Nie ma znaczenia czy numer działki jest poprzedzony terytem. Mam wpisane by nie drukować pow. użytku mniejszego niż 0,0001 ale w WZDE wykazywane są powierzchnie 0,0000 dla użytków
Takie posty na forum nie mają szans na rozwiązanie - już wielokrotnie pisaliśmy, żeby w indywidualnych problemach zwracać się do naszego serwisu - wtedy możemy pomóc online, widząc wszystkie dane. Tu nie załączył Pan ani oryginalnego GML, ani Pana projektu, ani informacji jaką działkę Pan dzielił i jakie nowe działki utworzył.
Najszybciej mogę pomóc gdy zadzwoni Pan do mnie, a nie przez wpisy na forum.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Andyjas pisze: 14 wrz 2020, 11:08 Czy można zrobić edytowalny formularz wzde ( ten drukuj wykaz-stan dotychczasowy z swd, stan nowy z danych C-geo) w rozliczaniu użytków ?
dwa poprzednie są edytowalne. Pilne . Dziękuję.
W wersji testowej jest już dostęp do edycji tego formularza WZDE.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 15 wrz 2020, 19:27
Andyjas pisze: 14 wrz 2020, 11:08 Czy można zrobić edytowalny formularz wzde ( ten drukuj wykaz-stan dotychczasowy z swd, stan nowy z danych C-geo) w rozliczaniu użytków ?
dwa poprzednie są edytowalne. Pilne . Dziękuję.
W wersji testowej jest już dostęp do edycji tego formularza WZDE.
Witam
Po wersji testowej "zgubiły" się raporty jest tylko podgląd.
Przy okazji czy jest możliwe w edycji WZDE (wykaz-stan dotychczasowy z swd, stan nowy z danych C-geo)
wstawić ID roboty. Do tej pory w innym formularzu WZDE ( Id [$pKERG(Id)] ) "działa" w nowym już nie.

Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Po wersji testowej "zgubiły" się raporty jest tylko podgląd.
Rozumiem, że chodziło o to, że nie ma możliwości zapisu WZDE do Raportów C-GEO? Jeśli tak to przekażę programiście, i wydaje się mi, że tego jednak dotąd nie było. Również Id pracy dodamy do zmiennych w formularzu.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 18 wrz 2020, 09:13
Po wersji testowej "zgubiły" się raporty jest tylko podgląd.
Rozumiem, że chodziło o to, że nie ma możliwości zapisu WZDE do Raportów C-GEO? Jeśli tak to przekażę programiście, i wydaje się mi, że tego jednak dotąd nie było. Również Id pracy dodamy do zmiennych w formularzu.
Wyraziłem się może niezbyt precyzyjnie chodzi mi o to, że raporty które generuję z obliczeń nie "trafiają" do raportów bo nie ma
w zakładce raporty raportów tylko pozostał podgląd raportu. Tak jest po wgraniu c-geo testowego, jak wrócę do bieżącej aktualizacji
raporty są tam gdzie mają być.
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Proszę o kontakt z naszym serwisem - pomożemy online - wygląda na to, że okno z listą raportów zostało tak pomniejszone, że go nie widać -serwisant przywróci jego rozmiar przez zmianę w oknie raportów.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 18 wrz 2020, 10:08 Proszę o kontakt z naszym serwisem - pomożemy online - wygląda na to, że okno z listą raportów zostało tak pomniejszone, że go nie widać -serwisant przywróci jego rozmiar przez zmianę w oknie raportów.
Wtam
Nie dałem rady dziś połączyć się z serwisem.
Ciekawi mnie tylko dlaczego na pliku oryginalnym (po aktualizacji) okno raportów jest a po wgraniu testowego znika.
Jakby okno było tak pomniejszone że nie widać go to byłoby tak samo w obu przypadkach tzn. przed wgraniem testowego i po wgraniu testowego.
Czy nie tkwi jakiś błąd w testowym?
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Proszę w takim razie o kontakt z serwisem w poniedziałek.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 18 wrz 2020, 19:34 Proszę w takim razie o kontakt z serwisem w poniedziałek.
Witam
Skontaktowałem się z serwisem, niestety nic nie dało się zrobić. Pan z serwisu poinformował, że przekaże temat informatykowi.
Dodatkowo sprawdziłem "testowy" na trzech innych komputerach i jest tak samo :( .
Wygląda na to że to "coś" jest w pliku testowym.
Pozdrawiam
KZibi
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE

Post autor: KZibi »

KZibi pisze: 21 wrz 2020, 10:48
Jurek B. pisze: 18 wrz 2020, 19:34 Proszę w takim razie o kontakt z serwisem w poniedziałek.
Witam
Skontaktowałem się z serwisem, niestety nic nie dało się zrobić. Pan z serwisu poinformował, że przekaże temat informatykowi.
Dodatkowo sprawdziłem "testowy" na trzech innych komputerach i jest tak samo :( .
Wygląda na to że to "coś" jest w pliku testowym.
Pozdrawiam
KZibi
Temat już nie aktualny panowie z serwisu wykryli przyczynę i jest wszystko dobrze (nowy testowy), wielkie dzięki dla nich
za szybką pomoc :D
KZibi
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

Czy w formularzu WZDE "stare z SWDE/GML, nowe z C-GEO" można by wyłączyć ustawianie takich samych użytków w jednej linii, w przypadku wykazu zmian do podziału oraz przeniesienie numerów i pola powierzchni do góry, tak aby stan nowy wyglądał adekwatnie do stanu dotychczasowego?
Zrzut ekranu 2020-10-03 102051.png
Zrzut ekranu 2020-10-03 102051.png (25.77 KiB) Przejrzano 7287 razy
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Aoschin pisze: 03 paź 2020, 10:24 Czy w formularzu WZDE "stare z SWDE/GML, nowe z C-GEO" można by wyłączyć ustawianie takich samych użytków w jednej linii, w przypadku wykazu zmian do podziału oraz przeniesienie numerów i pola powierzchni do góry, tak aby stan nowy wyglądał adekwatnie do stanu dotychczasowego?
Przydałby się ten projekt, w którym wykonał Pan podział, by szybciej nam było poprawić tą procedurę.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

Kopia projektu poszła na softline@xgeo.pl.

Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Co do prawej części WZDE, to wszystkie przykłady WZDE do których dotarliśmy, mają taki właśnie układ nr i pow. działek, więc programista nie bardzo chce to zmieniać. Z lewą stroną jest inny problem - nie jesteśmy na razie pewni czy da się to zmienić, jak się to uda - damy znać.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

1. Przypominam się w sprawie powstających pustych pól po lewej stronie. Da się coś z tym zrobić?

2. W którejś wersji testowej w WZDE "lewa z gml, prawa z bazy" (form_wzde4) działały wszystkie zmienne z projektu, nawet te użytkownika (jakoś wtedy wyedytowałem sobie szablon i działał), a teraz już nie, da się to przywrócić? Używam tego, aby wstawiać KW i Jedn. rej. do wykazów do podziału.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WZDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 12 lis 2020, 16:31 1. Przypominam się w sprawie powstających pustych pól po lewej stronie. Da się coś z tym zrobić?

2. W którejś wersji testowej w WZDE "lewa z gml, prawa z bazy" (form_wzde4) działały wszystkie zmienne z projektu, nawet te użytkownika (jakoś wtedy wyedytowałem sobie szablon i działał), a teraz już nie, da się to przywrócić? Używam tego, aby wstawiać KW i Jedn. rej. do wykazów do podziału.
Ad1 na razie bez szans - trzeba by to pisać od nowa.
Ad2 nie widzę problemu dziala mi np [$pnr_teryt]
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 12 lis 2020, 17:58 Ad1 na razie bez szans - trzeba by to pisać od nowa.
Ad2 nie widzę problemu dziala mi np [$pnr_teryt]
1. Będę poprawiał ręcznie w takim razie. Pozostaje tylko kwestia, że gdy zapiszę ten wykaz do RTF, albo OpenDoc to wszystko się rozjeżdża w WORD'zie. Jest to bardziej kompatybilne z jakimś innym edytorem typu Libre, czy Open Officem?

2. Po reinstalce wszystko śmiga. Dzięki! :)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Pozostaje tylko kwestia, że gdy zapiszę ten wykaz do RTF, albo OpenDoc to wszystko się rozjeżdża w WORD'zie.
U mnie po otwarciu RTF w Word wydaje się ok:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (245.67 KiB) Przejrzano 6032 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

W takim razie to wina tego, że zmodyfikowałem swój formularz. Dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Mój też był modyfikowany, ale może mniej - w razie potrzeby proszę podesłać swój - może uda się go "naprawić" by dobrze się też eksportował.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

Dla potrzebujących małe wyjaśnienie, bo udało mi się doprowadzić do poprawnego eksportu i otwierania w WORD'zie.

Podczas eksportu każde pole (tekstowe np.) staje się komórką tabeli i wszystkie są wyrównywane do jednej kolumny.
Jeśli w jednej wstędze ustawimy równe szerokości i ilość kolumn to wszystko będzie dobrze.

|abc|de|ef|ghijk|
|abc|de|ef|ghijk|
W przykładzie wyżej eksport będzie poprawny.

Jeśli w jednej wstędze ustawimy nachodzące na siebie (w płaszczyźnie pionowej) pola - różna ilość kolumn w wierszu - to przy eksporcie do RTF wszystko się rozjedzie.

|abc|de|ef|g..h.i..j.k|
|abc|de|ef|g|h|i|j|k|
W przykładzie wyżej eksport się rozjedzie.

Po rozbiciu tego na osobne wstęgi w edytorze formularzy, (Np. jedno jako Nagłówek, drugie jako Nagłówek strony), to w WORD'zie tworzone są osobne (choć przylegające do siebie) tabele, jedna pod drugą i efekt końcowy jest okay.

Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno, w razie czego wrzucę ze screenami.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: WZDE

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Czy w raporcie WZDE, mogę wstawić dowolną daną, jaką mam w bazie danych na warstwie działki. Chodzi dokładnie o wstęgę Header i Footer. Mam dla tej bazy danych stworzone własne pola, i chciałbym wstawić je do tego raportu.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (133.3 KiB) Przejrzano 4766 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ