Problem z łukiem/krzywą

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Problem z łukiem/krzywą

Post autor: Zbysiu »

Mam problem z rysowaniem w GMLu łuków dla obiektów przylegających do siebie (opartych na tych samych punktach). Mam dwie jezdnię, dwa krawężniki i chodnik. Pomierzone krzywe zostały na więcej niż 3 punkty, dodatkowo w miejscu styku 2 krawężników (2 jezdni) i chodnika, ich krzywe kończą się przechodząc w prostą w różnych miejscach. Narzędzie rysowania łuku daje słabe rezultaty, sprawdza się na łukach o nieparzystej ilości punktów. Po za tym mam wrażenie, że przy klikaniu z ALTem na punkt środkowy łuku, czasami miejsce się przesuwa choć mam przyciąganie ustawione do punktów.
Proponuję rozwiązanie podobne jak w GI, precyzyjne definiowanie początku i końca krzywej/łuku po narysowaniu obiektu:
Załączniki
Krzywe GML.png
Krzywe GML.png (38.72 KiB) Przejrzano 2278 razy
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Problem z łukiem/krzywą

Post autor: Daro »

nie wniosę nic do tematu, ale ciekawi mnie po co te łuki? nie może zostać łamana ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Problem z łukiem/krzywą

Post autor: Jurek B. »

Zbysiu pisze: 17 paź 2020, 10:52 Mam problem z rysowaniem w GMLu łuków dla obiektów przylegających do siebie (opartych na tych samych punktach). Mam dwie jezdnię, dwa krawężniki i chodnik. Pomierzone krzywe zostały na więcej niż 3 punkty, dodatkowo w miejscu styku 2 krawężników (2 jezdni) i chodnika, ich krzywe kończą się przechodząc w prostą w różnych miejscach. Narzędzie rysowania łuku daje słabe rezultaty, sprawdza się na łukach o nieparzystej ilości punktów. Po za tym mam wrażenie, że przy klikaniu z ALTem na punkt środkowy łuku, czasami miejsce się przesuwa choć mam przyciąganie ustawione do punktów.
Proponuję rozwiązanie podobne jak w GI, precyzyjne definiowanie początku i końca krzywej/łuku po narysowaniu obiektu:
Proszę o kontakt z naszym serwisem w poniedziałek - pokażemy online jak prawidłowo korzystać z funkcji tworzenia łuków, jest to dość proste i wygodne, jeśli pozna się zasady.
Co do tego dlaczego stosować łuki, a nie łamane - ja nie mam tu zdania, ale wiem, że niektóre ODGiK wymagają by obiekty miały łuki, a z kolei inne - wręcz przeciwnie - nie akceptują łuków w geometrii (czasem jest to skutek ograniczeń w aplikacji do PZGiK). Te właśnie problemy moim zdaniem są tu istotne - nie powinno się tego narzucać geodecie, dlatego, że zgodnie z przepisami (schematami aplikacyjnymi rozporządzeń) oba typy geometrii są poprawne.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ