paski narzędzi

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 19 sie 2021, 16:00 Można dodać ikonkę czerwonego krzyżyka do paska narzędzi, która zamykała by działanie edytora mapy obiektowej? Jak korzystam ze skrótów przypiętych do paska narzędzi, to potem muszę go włączyć i wyłączyć, bo w przeciwnym razie dalej są zachowane style linii z edytora.
Z dodaniem takiego wyłączania jest problem dlatego, że jest to możliwe tylko wtedy gdy jest dopuszczalne tylko jedno jego okno. Są użytkownicy C-GEO, którzy chcą wyświetlać więcej niż jedno to okno jednocześnie. To uniemożliwia wyłączanie go funkcją spoza samego okna edytora mapy obiektowej.
W takim przypadku jak Pan opisał, można też wyświetlić okno stylów linii i po zakończeniu kartowania z paska skrótów obiektów wcisnąć ikonkę "Ustaw domyślny dla warstwy":
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (15.99 KiB) Przejrzano 1218 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: paski narzędzi

Post autor: marcinn »

ok, a czy w takim razie można byłoby taką ikonkę dodać do paska narzędzi, żeby jednym kliknięciem załatwiać tą sprawę? Tylko trzeba byłoby chyba trochę inna ikonkę zastosować, bo jest już identyczna dla "warstwy"
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: paski narzędzi

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 22 lip 2021, 10:38
A czy coś da się zrobić z tym zapamiętywaniem dla "obiektów mapowych" ? Nawet ostatnio wspominałem o tym Panu Jurkowi telefonicznie.
Trzeba czekać, programista to ma na liście do zrobienia.
Chciałem spytać czy daleko to jest w kolejce?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 17 lis 2021, 12:32
Jurek B. pisze: 22 lip 2021, 10:38
A czy coś da się zrobić z tym zapamiętywaniem dla "obiektów mapowych" ? Nawet ostatnio wspominałem o tym Panu Jurkowi telefonicznie.
Trzeba czekać, programista to ma na liście do zrobienia.
Chciałem spytać czy daleko to jest w kolejce?
Z racji dużego nakładu pracy na to, a małej ważności, czeka na wolny czas do zrobienia.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ