Szrafury w pdf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Szrafury w pdf

Post autor: Tomek83 »

Mam problem z wygenerowaniem mapy w pdf zawierającej różne kolory szrafur.
Jeżeli wybieram opcję wydruku z okna mapy i następnie zapisz do pdf to generuje mi czarno-białe szrafury.
Jeżeli wybieram opcję wydruku za pomocą drukarki wirtualnej z zapisem do pdf to zapisuje w kolorze ale plik jest bardzo duży i ciężko jest go otworzyć i później wyplotować(dla formatów większych od A3).
Jeżeli wybieram formatkę z zaznaczeniem okna mapy, którą następnie przyciskiem ex wyeksportuję do pdf jest ok. Plik ma mały rozmiar w pdf i kolory się trzymają. Mam problem obecnie bo potrzebuję czystą formatkę rozmiaru A0 aby móc wygenerować sobie w ten sposób plik. Czy ktoś może mi w tym temacie pomóc.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szrafury w pdf

Post autor: Jurek B. »

Proszę spróbować zmienić w Opcje-Parametry programu-Mapa - Wypełnienia obiektów na "własne".
To może pomóc dla szrafur innych niż półprzezroczyste. Generalnie nasza metoda generowania PDF nie obsługuje niektórych elementów do wydruku i nie da się jej już poprawić.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (83.3 KiB) Przejrzano 3766 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Szrafury w pdf

Post autor: Tomek83 »

Dziękuję za informację. Przetestuję jutro w biurze.
Z tego co zauważyłem generowane pdf przez guzik ex nawet w dużych rozmiarach działają poprawnie. Czy można ten guzik dolozyc do okna mapy aby wybrać obszar który chcemy wysłać do pdf?
Przy wydruku też można wybrać zapisz do pdf ale tam to nie działa, a jak generuje pdf z ex to działa poprawnie. Czy są to 2 różne generatory?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szrafury w pdf

Post autor: Jurek B. »

Mam problem obecnie bo potrzebuję czystą formatkę rozmiaru A0 aby móc wygenerować sobie w ten sposób plik.
Taki formularz bardzo łatwo zrobić samemu w edytorze formularzy (Opcje). Załączam tu przykładowy - trzeba tylko zmienić rozszerzenie z txt na frm i zapisać w katalogu C-GEO\Formular.
Obawiam się jednak, że taki duży formularz nie da się zapisać do PDF przez funkcję "EX" w formularzach - u mnie udało się przy DPI=100.
Załączniki
A0-poz-5mm.txt
(30 Bajtów) Pobrany 39 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szrafury w pdf

Post autor: Jurek B. »

Przy wydruku też można wybrać zapisz do pdf ale tam to nie działa, a jak generuje pdf z ex to działa poprawnie. Czy są to 2 różne generatory?
Tak, to zupełnie inne metody generowania PDF o innych właściwościach. Nie ma sensu dodawać tej funkcji zapisu "EX" w oknie drukowania mapy, tam się nie sprawdzi przez ograniczenie wielkości drukowanego obszaru.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Szrafury w pdf

Post autor: Tomek83 »

Znalazłem formularz dla obszaru a1 i bez problemu udało mi się wygenerować pdf za pomocą ex.
Dlatego chciałbym przetestować go na A0, ponieważ akurat mam taka mapę do wydruku. Dziękuję za pomoc jutro od rana będe testował ;)
ODPOWIEDZ