Raporty, raporty z baz danych i formularze

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Aoschin »

Od jakiegoś czasu próbuję w C-Geo stworzyć szablony raportów z baz danych i zwykłych raportów(nie mylić z formularzami) w oparciu o zmienne i dane z baz danych do generowania np. Arkuszy Danych Ewidencyjnych Budynków. Niestety opcje dostępne w edytorach tych raportów są nieco ubogie, np. w raportach z bazy danych nie można wprowadzić samego identyfikatora jedn. ewid., a tylko pełny numer TERYT, albo sam numer obrębu. Przydałaby się też opcja generowania powierzchni z baz danych bezpośrednio w metrach kw. bez konieczności zmiany w Opcjach, albo usuwania początkowego zera i przecinka, łatwo przeoczyć i zajmuje niepotrzebnie czas.
Screen1.png
Screen1.png (167.32 KiB) Przejrzano 10837 razy
Nie wiem czy będzie to możliwe do wykonania, ale wygodne byłoby też podpinanie 2 obiektów do jednego raportu, np. danych budynku z PZGiK i naszego ze zmienionymi atrybutami, aby szybko i łatwo tworzyć Wykazy Zmian Danych. Coś w ten deseń uzyskujemy podobno w module SWDE.

To tylko 3 kwestie które najbardziej rzuciły mi się w oczy. Można by ogólnie ulepszyć te edytory, wyposażyć w nieco więcej opcji, jak choćby wygodniejsze formatowanie, czy możliwość zapisania kilku nagłówków i zamiany ich kliknięciem z jakiejś listy.

Z góry dzięki za pomoc,
______________
Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

Jednostkę ewidencyjną i możliwość określenia jednostek powierzchni dodamy być może jeszcze dzisiaj w wersji testowej. Możliwość generowania WZDE dla budynku to trochę więcej pracy, ale postaramy się wprowadzić za około miesiąc.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: tomek »

Nie wiem czy w tym wątku,ale proszę o możliwość wygenerowania wykazu zmian z budynku otrzymanego w pliku(gml lub swde)-jest np projektowany,czy w budowie a wprowadzonego po inwentaryzacji do bazy danych.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 18 wrz 2019, 14:55 Nie wiem czy w tym wątku,ale proszę o możliwość wygenerowania wykazu zmian z budynku otrzymanego w pliku(gml lub swde)-jest np projektowany,czy w budowie a wprowadzonego po inwentaryzacji do bazy danych.
Tak, to też będzie realizowane przez nową funkcję.

Te dwie zmiany (id. jednostki ewid. i możliwość ustalenia jednostek powierzchni przy wstawianiu pola z bazy do edytora raportu w bazie) o które pytał Aoschin są już dostępne w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Aoschin »

Do pełni szczęści, skoro można już wstawiać identyfikator jednostki ewidencyjnej, przydała by się też jej nazwa, przeoczyłem to pisząc pierwszego posta.

Z góry dzięki za pomoc,
______________
Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Tomasz.W »

Czy Identyfikator obrębu nadal nie jest obsługiwany przez szablon AZDB? Kombinowałem na wszelkie sposoby i nie pobiera mi <<Id obrębu>>
Obrazek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: grzes »

Tomasz.W pisze: 03 lut 2021, 11:41 Czy Identyfikator obrębu nadal nie jest obsługiwany przez szablon AZDB? Kombinowałem na wszelkie sposoby i nie pobiera mi <<Id obrębu>>
prosze sprawdzić wersję testową - wydaje mi się że poprawiłem choć nie jestem pewien czy we właściwym miejscu. Tylko trzeba usunąć to pole z szablonu i dodać ponownie z menu.
pozdrawiam
grzes
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Tomasz.W »

Potwierdzam, w wersji testowej działa.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: tomek »

Jurek B. pisze: 18 wrz 2019, 16:14
tomek pisze: 18 wrz 2019, 14:55 Nie wiem czy w tym wątku,ale proszę o możliwość wygenerowania wykazu zmian z budynku otrzymanego w pliku(gml lub swde)-jest np projektowany,czy w budowie a wprowadzonego po inwentaryzacji do bazy danych.
Tak, to też będzie realizowane przez nową funkcję.

Te dwie zmiany (id. jednostki ewid. i możliwość ustalenia jednostek powierzchni przy wstawianiu pola z bazy do edytora raportu w bazie) o które pytał Aoschin są już dostępne w wersji testowej.
Czy ta funkcja już działa? Chodzi o wygenerowanie wykazu zmian.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

Czy ta funkcja już działa? Chodzi o wygenerowanie wykazu zmian.
To czeka w kolejce jeszcze.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: tomek »

No to czekamy :( ,ale będziemy "nękać" :)
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: janek »

Czy można byłoby w kolumnie "nazwa" zmienić tekst na małe litery z pierwszą wielką. Wiem, że można przeedytować, ale za każdym razem jest to trochę uciążliwe. Wiąże się to z opisem zawartości z operacie
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

janek pisze: 26 kwie 2021, 11:48 Czy można byłoby w kolumnie "nazwa" zmienić tekst na małe litery z pierwszą wielką. Wiem, że można przeedytować, ale za każdym razem jest to trochę uciążliwe. Wiąże się to z opisem zawartości z operacie
Janek B.
Nie bardzo wiem o który raport chodzi i czy z C-GEO czy modułu SWDE czy z GeoOrganizera?
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: janek »

Przepraszam, trochę się zagalopowałem i nie napisałem, że chodzi o C-geo
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

janek pisze: 28 kwie 2021, 10:27 Przepraszam, trochę się zagalopowałem i nie napisałem, że chodzi o C-geo
Janek B.
Ok, super, ale jeszcze by się przydało info z jakiego raportu C-GEO i jakiego modułu :)
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: janek »

Chodzi o raporty z obliczeń
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

Chodzi o raporty z obliczeń
Hmm, czy chodzi o nazwy zadań obliczeniowych, które są potem tytułami raportów i pojawiają się na liście dokumentów przesłanych do GeoOrganizera/e-operatu?
Jeśli tak, to można w GeoOrganizerze/e-operacie w menu:
Słowniki-Nazwy dokumentów dla programu C-GEO
zdefiniować słownik dokumentów przekazywanych z C-GEO i potem z niego korzystać np. w Raportach C-GEO przy przesyłaniu ich do GO. Wówczas te raporty w spisie treści będą miały już nazwy ze słownika. Nie da się natomiast zmienić samych tytułów poszczególnych obliczeń.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (58.26 KiB) Przejrzano 5476 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że pdf`y tworzone w sekcji Raporty za pomocą ikonki (ikonka pdf obok ikonki zapisz) mają duży rozmiar. Np. wykaz współrzędnych (1 strona) zapisany za pomocą tej ikonki do pdf ma aż 2mb! Ten sam wydrukowany za pomocą microsoft pdf waży 650kb. Nie da się coś poprawić w tym generatorze pdf, żeby pliki były mniejsze?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raporty, raporty z baz danych i formularze

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 14 sty 2022, 12:02 Zauważyłem, że pdf`y tworzone w sekcji Raporty za pomocą ikonki (ikonka pdf obok ikonki zapisz) mają duży rozmiar. Np. wykaz współrzędnych (1 strona) zapisany za pomocą tej ikonki do pdf ma aż 2mb! Ten sam wydrukowany za pomocą microsoft pdf waży 650kb. Nie da się coś poprawić w tym generatorze pdf, żeby pliki były mniejsze?
Faktycznie, programista sprawdził to i wprowadził kompresję przy zapisie do PDF z raportów C-GEO - w wersji testowej jest już dostępna.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ