skroty: CTRL+Q - CTRL+W; tryb prezent.

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

skroty: CTRL+Q - CTRL+W; tryb prezent.

Post autor: Ezy »

prosze o wziecie pod uwage wukluczenia lub zmiany wartosci skrotu CTRL+W. Przy pracy na mapie czesto korzysta sie z CTRL+Q. Pomylka wcisniecia W zamiast Q powoduje wykluczenie z edytowalnosci wszystkich warstw, a przywracanie ich do stanu sprzed CTRL+W jest nieco klopotliwe przy pracy o roznej widocznosci warstw.

czy bylaby mozliwosc powrotu skrotu odwolujacego sie do trybu prezentajacego

pozdrawiam
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: skroty: CTRL+Q - CTRL+W; tryb prezent.

Post autor: Jurek B. »

Tryb prezentacyjny spróbujemy dodać z zabezpieczeniem przed przypadkowym wyłączeniem, a co do CTRL-W - programista może podłączy go do undo - wtedy będzie można wycofać to wyłączenie wybieralności.
PS. Tryb prezentacyjny w wersji testowej jest już po nowemu
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: skroty: CTRL+Q - CTRL+W; tryb prezent.

Post autor: MarekOtt »

Ezy pisze: 21 wrz 2022, 11:22 prosze o wziecie pod uwage wukluczenia lub zmiany wartosci skrotu CTRL+W. Przy pracy na mapie czesto korzysta sie z CTRL+Q. Pomylka wcisniecia W zamiast Q powoduje wykluczenie z edytowalnosci wszystkich warstw, a przywracanie ich do stanu sprzed CTRL+W jest nieco klopotliwe przy pracy o roznej widocznosci warstw.

czy bylaby mozliwosc powrotu skrotu odwolujacego sie do trybu prezentajacego

pozdrawiam
Tyle razy o tym pisałem i zero odzewu, myślałem że tylko mnie dotyczył ten problem :).. ale dobrze że w końcu się doczekałem i operację wyłączności będzie można cofnąć.
ODPOWIEDZ