GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Asia T.
Team
Team
Posty: 708
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Post autor: Asia T. »

Zbysiu pisze: 11 maja 2024, 12:39 Podpinam się tutaj, bo mam taki ciekawy przypadek: niedawno Geopoz poinformował o: zakończeniu prac polegających na dostosowaniu baz danych BDOT500 i GESUT do obowiązujących przepisów prawa. Nie piszą nic o bazie EGiB, tak więc BDOT i GESUT mamy w GMLu 2021, a EGiB w GML2015. Czy da się połączyć tę ekstrawagancję w jednej tabeli projektu C-geo ?
Zrobiliśmy taką mini-instrukcję do tego przypadku: https://softline.geo.pl/pdf/Aktualizacj ... geopoz.pdf
PrzemysławK
___
___
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:03

Re: GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Post autor: PrzemysławK »

Dziwna sytuacja.
Chcę narysować "obudowę ochronną przewodu" wybieram ją z paletki "e" rysuję i jako kod pojawia mi się "SUPE - przewód elektroenergetyczny", po przeładowaniu definicji obiektów pojawia się kod "EGB_ADRES" i w obydwu przypadkach "rodzajUrządzenia" jest pusty. Problem występuje przy każdej obudowie ochronnej wybieranej z "paletki"
Z edytora mapy obiektowej rysuje się normalnie.
Import GML z TurboMapy z pominięciem baz EGiB i BDOT
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Post autor: FaFaL »

PrzemysławK pisze: 13 maja 2024, 20:48 Dziwna sytuacja.
Chcę narysować "obudowę ochronną przewodu" wybieram ją z paletki "e" rysuję i jako kod pojawia mi się "SUPE - przewód elektroenergetyczny", po przeładowaniu definicji obiektów pojawia się kod "EGB_ADRES" i w obydwu przypadkach "rodzajUrządzenia" jest pusty. Problem występuje przy każdej obudowie ochronnej wybieranej z "paletki"
Z edytora mapy obiektowej rysuje się normalnie.
Import GML z TurboMapy z pominięciem baz EGiB i BDOT
Tak, niestety zmodyfikowaliśmy definicję obiektów (skasowane rury ochronne dla poszczególnych sieci) w edytorze mapy obiektowej nie zmieniając danych w paletkach. Jutro powinniśmy skończyć dopasowanie paletek do zmian w edytorze.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PrzemysławK
___
___
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:03

Re: GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Post autor: PrzemysławK »

FaFaL pisze: 13 maja 2024, 20:53 Tak, niestety zmodyfikowaliśmy definicję obiektów (skasowane rury ochronne dla poszczególnych sieci) w edytorze mapy obiektowej nie zmieniając danych w paletkach. Jutro powinniśmy skończyć dopasowanie paletek do zmian w edytorze.
Jakieś postępy w tej sprawie?
Asia T.
Team
Team
Posty: 708
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML 2021 - co jeszcze nie działa?

Post autor: Asia T. »

PrzemysławK pisze: 16 maja 2024, 10:48
FaFaL pisze: 13 maja 2024, 20:53 Tak, niestety zmodyfikowaliśmy definicję obiektów (skasowane rury ochronne dla poszczególnych sieci) w edytorze mapy obiektowej nie zmieniając danych w paletkach. Jutro powinniśmy skończyć dopasowanie paletek do zmian w edytorze.
Jakieś postępy w tej sprawie?
Tak, proszę pobrać załącznik i jego zawartość wypakować oraz podmienić z istniejacymi plikami w katalogu C-GEO/bin/paletki
paletki2021_GESUTOWE.zip
(16.98 KiB) Pobrany 20 razy
ODPOWIEDZ