Mapa porównania z terenem

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
mach99
___
___
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Mapa porównania z terenem

Post autor: mach99 »

Fajnie jak by program też automatycznie wykonał opis na mapie lub jako raport :
" MAPA PORÓWNANIA Z TERENEM
SKALA 1:500"
+ miejscowośc, obręb, "kerg", data itd.

a jak jest to ciężkie do zrobienia to chociaż niech doda warstwę "opis"
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3154
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: FaFaL »

Myślę, że najlepiej będzie utworzyć sobie szablon w Edytorze RTF na mapie. Dzięki temu cały tekst formatowany można będzie swobodnie przesuwać na mapie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1530
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 04 cze 2024, 15:45 Myślę, że najlepiej będzie utworzyć sobie szablon w Edytorze RTF na mapie. Dzięki temu cały tekst formatowany można będzie swobodnie przesuwać na mapie.
Dokładnie, sprawdza się. Można sobie tez wstawić generowaną datę.
mach99
___
___
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: mach99 »

to chociaż dodajcie warstwę "opis oraz "zakres" bo za każdym razem w nowej tabeli muszę takie dodawać
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1530
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: MarekOtt »

mach99 pisze: 05 cze 2024, 09:04 to chociaż dodajcie warstwę "opis oraz "zakres" bo za każdym razem w nowej tabeli muszę takie dodawać
No ale to załatwia szablon warstwy. Gdy zakładam tabele dla mapy wywiadu, to zakładam na szablonie mapa wywiadu i tam już mam warstwę zakresu z odpowiednim stylem i kolorem.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3154
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: FaFaL »

mach99 pisze: 05 cze 2024, 09:04 to chociaż dodajcie warstwę "opis oraz "zakres" bo za każdym razem w nowej tabeli muszę takie dodawać
na bazie dostarczonych szablonów, każdy użytkownik może stworzyć własny z dodatkowymi warstwami. Dzięki temu, tworząc nową tabelę/mapę można wybrać utworzony szablon.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
mach99
___
___
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: mach99 »

tak wiem, tworze swoje szablony ale czy da się edytować szablon Mapa Zasadnicza 2021?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8347
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: Jurek B. »

mach99 pisze: 06 cze 2024, 11:22 tak wiem, tworze swoje szablony ale czy da się edytować szablon Mapa Zasadnicza 2021?
Można edytować ten szablon i zapisać pod nazwą oryginalną w katalogu C-GEO\BIN. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że przy aktualizacji C-GEO ta własna wersja zostanie zastąpiona wersją z aktualizacji.
Ponadto należy wówczas zachować ostrożność by nie uszkodzić warstw i baz danych, które potem będą ważne w kontekście importu/eksportu GML.
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-06-06 113352.png
Zrzut ekranu 2024-06-06 113352.png (33.57 KiB) Przejrzano 1761 razy
Pozdrawiam Jurek B.
mach99
___
___
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: mach99 »

dlatego proszę o dodanie tych warstw przez Państwa w module Mapa porównania z terenem, albo lepiej wykonania gotowego szablonu opisu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8347
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: Jurek B. »

mach99 pisze: 06 cze 2024, 11:37 dlatego proszę o dodanie tych warstw przez Państwa w module Mapa porównania z terenem, albo lepiej wykonania gotowego szablonu opisu
Taki opis można umieścić np. na warstwie zerowej, PrezentacjaGraficzna lub innej już istniejącej.
Nie wprowadzamy do szablonu standardowego warstw potrzebnych indywidualnym użytkownikom.
Pozdrawiam Jurek B.
kindjj97
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2023, 12:12

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: kindjj97 »

mach99 pisze: 06 cze 2024, 11:37 dlatego proszę o dodanie tych warstw przez Państwa w module Mapa porównania z terenem, albo lepiej wykonania gotowego szablonu opisu
Można też skorzystać z formularzy v2 - raz utworzony formularz długo posłuży, są zalety zmiennych itd. w razie czego można ręcznie dopracować opis ;)
ciesiel
____
____
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: ciesiel »

1. Symbol skreślenia X zapisuje się do pdf i dwg/dxf grubością 0.35 mimo, że w c-geo jest "cienki". Przy terenie zurbanizowanym i zagęszczeniu pikiet pomiarowych mocno zasłania to mpzt.
2. Czy w opcjach do wyboru zapisu i otwarcia automatycznego po zapisie pdf można dodać opcje automatycznego otwarcia okna Eksplorator Windows. Dotyczy wszystkich miejsc zapisu plików pdf, rtf, txt. Można wtedy szybko wygenerowany plik załączyć do poczty oraz skorzystać z opcji "Otwórz z"
Pzdr.
ciesiel
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1530
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: MarekOtt »

Nie jestem pewny czy kiedyś było dobrze czy nie, bo dopiero kilka dni temu, zaczęto mi to usterkować.

Przy generowaniu mapy wywiadu z GML, generuje się kreskowanie na obiektach zmienionych (nie usuniętych.

Np. poniższą krawędź drogi zmieniłem tylko na jednym odcinku (cała droga ma około 300m). Wygenerowała się cała na czerwono + znaki skreślenia.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (22.69 KiB) Przejrzano 781 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8347
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa porównania z terenem

Post autor: Jurek B. »

U mnie jest jak trzeba - tylko na odcinkach które zostały zmodyfikowane są skreślenia, proszę kontaktować się z naszym serwisem, pomożemy online.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ