etykietowanie przewodów

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
drelson
____
____
Posty: 193
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

etykietowanie przewodów

Post autor: drelson »

Witam, przy rysowaniu edytorem mapy zasadniczej przewodów następuje wybranie/wpisanie opisu etykiety i wstawienie go na przewodzie. Wstawia się on tylko raz po czym żeby wstawić następną taką samą etykietę na tym samym przewodzie trzeba znowu w edytorze wybrać etykietę pojawia się okno w którym trzeba znowu wpisać wartość etykiety i znowu wstawić itd.
Przy przyłączach nie jest to problem bo zazwyczaj w jednym miejscu się wstawia, ale przy inwentaryzacji rozległych sieci no to trzeba trochę klikać.
Można zrobić jakoś tak żeby w momencie kiedy przejdziemy to wstawiania etykiety, to żeby ta "akcja" była cały czas aktywna żeby można było se wstawić kilka etykiet na przewodzie no i wyjście z "akcji" np ESC albo PPM zakończ ?
drelson
____
____
Posty: 193
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: drelson »

Halo halo, da się coś zrobić w tym temacie ? :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3154
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: FaFaL »

Tak na szybko to należy warstwę z opisem sieci uczynić domyślną, wybrać napis i nacisnąć F6, dzięki czemu napis przylepia się do kursora i można go wstawiać w wielu miejscach.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
drelson
____
____
Posty: 193
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: drelson »

O. Nie wiedziałem o tej opcji, bardzo użyteczna. To mi w zupełności wystarczy :)
drelson
____
____
Posty: 193
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: drelson »

Witam, chciałbym trochę odgrzać temat. Funkcja opisana wyżej (F6) działa fajnie, natomiast po kliknięciu F6 mam możliwość wstawienia etykiety do lini, ale następne wstawienie etykiety już nie jest do linii tylko zawsze do kąta obrotu pierwszego wstawienia - możecie zrobić tak żeby zawsze było do lini ?

A może jest inna możliwość etykietowania rozległej sieci GESUT ? Bo po narysowaniu przewodu program daje możliwość opisania etykietą przewodu tylko raz, a potrzeba jest wstawienia etykiet w wielu miejscach :)

Dziekuje

EDIT: I czy wogóle powyższy sposób (F6) jest w porządku gdy kartuje się GML'a ? Czy ta etykieta będzie powiązana z obiektem ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3154
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: FaFaL »

drelson pisze: 05 wrz 2024, 11:58 EDIT: I czy wogóle powyższy sposób (F6) jest w porządku gdy kartuje się GML'a ? Czy ta etykieta będzie powiązana z obiektem ?
nie, taki napis nie będzie powiązany.
W aktualizacji lipca wprowadzono taką funkcjonalnosć:
w opcjach edytora mapy obiektowej, w menu „Etykietowanie”, dodano pozycję „Wstaw we wskazanym miejscu”. Funkcja ta umożliwia wielokrotne umieszczanie właściwie skierowanych etykiet np. na długich przewodach, wydłużonych obiektach powierzchniowych. Zakończenie działania funkcji umieszczania etykiet następuje po naciśnięciu klawisza Esc (kursor wraca do pozycji podstawowej - wybierania), lub po naciśnięciu klawisza Enter (kursor jest przełączany do trybu kartowania ostatnio wybranego obiektu mapy zasadniczej):
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: marcinn »

drelson pisze: 05 wrz 2024, 11:58 Witam, chciałbym trochę odgrzać temat. Funkcja opisana wyżej (F6) działa fajnie, natomiast po kliknięciu F6 mam możliwość wstawienia etykiety do lini, ale następne wstawienie etykiety już nie jest do linii tylko zawsze do kąta obrotu pierwszego wstawienia - możecie zrobić tak żeby zawsze było do lini ?
Też jestem za takim rozwiązaniem. Jeżeli tekst jest wyrównany do linii i używamy klawisza F6, to naturalnym się wydaje, żeby podczas wstawiania kolejnego opisu można było wskazać linię do której ma być wyrównany napis. Znacznie przyspieszyłoby to wstawianie tekstu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3154
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: etykietowanie przewodów

Post autor: FaFaL »

Skrót F6 służy jedynie do kopiowania obiektów, a tekst nie wie czy był ustawiony do linii, on zna jedynie swój aktualny kąt obrotu. Jak potrzeba więcej niż jednej etykiety chyba aktualnie najprościej wybrać opcję o której wcześniej wspomniałem - zwłaszcza, że dzięki temu większa ilość etykiet będzie przeniesiona do pliku GML. Klawisz F6 nie tworzy etykiet powiązanych z obiektem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ