zakolorowanie powierzchni
zakolorowanie powierzchni
obliczam powierzchnię dużej ilości ścinków działek ( długi obiekt liniowy) dla kontroli chcę zakolorowywać w miarę obliczania powstałe obiekty zamknięte leżące na warstwie działek. Program zachowuje się nieprzewidywalnie. Raz zakolorowuje działkę prawidłowo, niektóre z pominięciem niektórych narożników, niektóryw wogóle. Po ponownym zakolorowaniem pozornir jest OK ale po oświeżeniu rysunku powraca do błędnego zakolorowania. c-geo v 7 (ostatnia aktualizacja). Kolorowanie wykonuje z poziomu paska narzędzi. Sprawa nie dotyczy jednej tabeli. W zasadzie ten problem występuje od bardzo długiego czasu. ustawienie w parametrach programu na systemowe lub własne nie ma wpływau na występowanie problemu. Czy ktoś wie co z tym można zrobić. Jeżeli można.
pozdrawiam maciekwu
pozdrawiam maciekwu
Niestety nie pamiętam takiego problemu w wersji 7.0 i 8.0 - może ktoś jeszcze z uzytkowników się z tym spotkał?
Proszę ewentualnie wysłać projekt z mapą która ma takie obiekty na softline@geo.pl
Proszę ewentualnie wysłać projekt z mapą która ma takie obiekty na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
Witam
W przypadku gdy chce się zastosować wypełnienie dla obiektów znajdujących się na warstwie typu Działki, nie ma możliwości włączenia takiego atrybutu dla całej warstwy - nie da to efektu. W przypadku takiej warstwy, wypełnienie można stosować dla wybranych obiektów - czyli najpierw wybrać rodzaj wypełnienia w ikonce na mapie - Wypełnienie a potem zaznaczyć działkę/i i nacisnąć przycisk Zastosuj.
W przypadku gdy chce się zastosować wypełnienie dla obiektów znajdujących się na warstwie typu Działki, nie ma możliwości włączenia takiego atrybutu dla całej warstwy - nie da to efektu. W przypadku takiej warstwy, wypełnienie można stosować dla wybranych obiektów - czyli najpierw wybrać rodzaj wypełnienia w ikonce na mapie - Wypełnienie a potem zaznaczyć działkę/i i nacisnąć przycisk Zastosuj.
Pozdrawiam Jurek B.
tak też to wykonywałem. Przesłałem przykładowy obiekt mailem. Problem polega na tym, że działka ma określony kształt, a wypełnienie nie pokrywa sie z tym kształtem pomijając niektóre z punktów. zaznaczenie obiektu pokazuje jego prawidłowy kształt, a zakolorowanie nie pokrywa całej powierzchni
pozdrawiam maciekwu
pozdrawiam maciekwu
przed chwilą pobrałem plik aktualizacyjny z lokalizacji http://www.softline.xgeo.pl/cg7/cgeo7.exe.
Próbowałem zakolorować powierzchnie wadliwie zakolorowane w projekcie, który wysłałem. Problem dalej występuje!!!!
proszę oo wyjaśnienie.
pozdrawiam maciekwu
Próbowałem zakolorować powierzchnie wadliwie zakolorowane w projekcie, który wysłałem. Problem dalej występuje!!!!
proszę oo wyjaśnienie.
pozdrawiam maciekwu
przykro mi ale pobrałem ponownie aktualizację z lokalizacji jaką podałem w poprzednim poście i daslej nie mogę zakolorować tych powierzchni. Skontrolowałem spójność mapy, zrobiłem naprawę bazy skasowałem obiekt zamknięty i wstawiłem go ponownie-obiekt zakolorowuje się i po odświeżeniu obrazu (narzędziem odśwież) lub przesunięciu rysunku zakolorowanie jest dalej wadliwe. Chyba że pobieram aktualizację z niewłaściwego miejsca.
pozdrawiam maciekwu
pozdrawiam maciekwu
Czy na pewno nadaje Pan atrybut szrafury dla działek poprzez wybranie konkretnej działki i wykorzystanie ikonki na mapie "Wypelnienie" ? Dla obiektów na warstwie typu Działki, tylko w ten sposób można nadawać wypełnienie.
Jeżeli mimo to nadal nie działa u Pana wypełnienie poprawnie - proszę o telefon do nas w tej sprawie - może wtedy uda się nam pomóc.
Jeżeli mimo to nadal nie działa u Pana wypełnienie poprawnie - proszę o telefon do nas w tej sprawie - może wtedy uda się nam pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.