Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam propozycję aby dodać możliwość stworzenia szablonu z widocznością kolumn w bazie danych. Z urzędu dostajemy pliki shp w których jest cała masa zbędnych z mojego punktu widzenia kolumn. Po wczytaniu np warstwy z granicznikami trzeba tracić czas aby przewijać paskiem z początku do końca, bo interesujące mnie pola znajdują się na początku i samym końcu tabeli. A tak raz ustawimy sobie szablon które kolumny mają być widoczne w bazie danych i będzie problem rozwiązany.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Post autor: hasan »

Jakub Kwinta pisze:Mam propozycję aby dodać możliwość stworzenia szablonu z widocznością kolumn w bazie danych. Z urzędu dostajemy pliki shp w których jest cała masa zbędnych z mojego punktu widzenia kolumn. Po wczytaniu np warstwy z granicznikami trzeba tracić czas aby przewijać paskiem z początku do końca, bo interesujące mnie pola znajdują się na początku i samym końcu tabeli. A tak raz ustawimy sobie szablon które kolumny mają być widoczne w bazie danych i będzie problem rozwiązany.
Nie wiem, w czym masz problem? Dobrze kombinujesz.
Należy wczytać dane, ustawić widoczność kolumn w bazie danych, ewentualnie pogrupować warstwy, ustawić grubości linii, kolory itp. i zapisać jako szablon (Mapa->Zapisz szablon). Następnie należy założyć projekt wykorzystując wcześniej utworzony szablon i zaimportować dane.
Mam zrobiony własny szablon do importu GIV i widoczność działa, sprawdziłem dla shp i też się udało.

Mariusz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Post autor: Jakub Kwinta »

Na to nie wpadłem , że szablon mapy zapamięta też elementy wyświetlane w bazie danych.
Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę czy będzie chodziło i dam znać.
pabik1
_____
_____
Posty: 391
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Post autor: pabik1 »

Ta opcja z szablonem działa lecz po włączeniu ikonki "struktury" w bazie danych wszystko wraca do punktu wyjścia.
W bazie danych w "strukturze" brakuje w menu pod prawym klawiszem myszy opcji "zaznacz, odznacz wszystkie"
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustawianie widoczności kolumn w bazie danych

Post autor: Jurek B. »

Ta opcja z szablonem działa lecz po włączeniu ikonki "struktury" w bazie danych wszystko wraca do punktu wyjścia.
W bazie danych w "strukturze" brakuje w menu pod prawym klawiszem myszy opcji "zaznacz, odznacz wszystkie"
Racja - resetują się te ustawienia widoczności - poprawimy.
Co do tego zaznaczania w strukturze bazy - za tym musiałaby pójść przebudowa całego okna struktury - by wykorzystać tą funkcję - niestety raczej nie damy rady znaleźć czas na to :(
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ