IMPORT GML

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
latajacekolano
_
_

IMPORT GML

Post autor: latajacekolano » środa, 20 listopada 2019, 22:31

Witam.
Importuje gml z ośrodka z programu EWMAP i mam jeden problem.
Po wczytaniu gmla nie pokazuje żadnych tekstów, etykiet- jest tylko sama geometria itd.
Kiedy sam wprowadzam na tym gmlu swój pomiar, moje etykiety się wyświetlają- a te ośrodkowe są jakby niewidoczne - można je zaznaczyć jeżeli wiadomo gdzie są i usunąć ale samych tekstów nie widać, w czym jest problem? GML importuje tak jak w instrukcji, kolega robi podobnie i posiada etykiety, te same ustawienia projektu itd.
Pozdrawiam.

trazja
Team
Team

Re: IMPORT GML

Post autor: trazja » czwartek, 21 listopada 2019, 09:42

Witam,
czy C-GEO jest aktualne? Ponieważ kiedyś odczytywaliśmy wysokość dla etykiet z Ewmapy z menu Opcje -> Parametry programu -> Zakładka Mapa -> Sekcja Teksty -> wysokość czcionki. Proszę tam zerknąć, czy jest poprawna wartość.
Ewmapa nie wysyła treści etykiet, dlatego musimy ich treść generować sami z bazy, natomiast C-GEO i inne oprogramowania wysyłają treść etykiet, dlatego się one Panu importują.

latajacekolano
_
_

Post autor: latajacekolano » czwartek, 21 listopada 2019, 17:18

Było ustawione "@ CGEO" rozmiar 1.8- zmieniłem na Arial 1.5 nic się nie zmieniło niestety i nie pomogło.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. » czwartek, 21 listopada 2019, 19:30

Chyba najlepiej będzie zadzwonić na nasz serwis i wtedy pracownicy pomogą online.
Pozdrawiam Jurek B.

bgspzoo
__
__

Post autor: bgspzoo » piątek, 6 grudnia 2019, 10:14

Dzień dobry. Mam kłopot zaczynam dopiero oddawać roboty w gml i mam same problemy. Ale rzuciło mi się w oczy to, że nie wczytuje mi poprawnie terytu przy zakładaniu projektu ( wybierz położenie). Pojawia się napis na niebieskim tle " Brak informacji o zarejestrowanych bazach danych BDOT/GESUT ...."
A po założeniu projektu gml nie przechodzi walidacji " niezgodność etykiet baz z mapą"
Co robię nie tak?

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. » piątek, 6 grudnia 2019, 11:18

bgspzoo pisze:
piątek, 6 grudnia 2019, 10:14
Dzień dobry. Mam kłopot zaczynam dopiero oddawać roboty w gml i mam same problemy. Ale rzuciło mi się w oczy to, że nie wczytuje mi poprawnie terytu przy zakładaniu projektu ( wybierz położenie). Pojawia się napis na niebieskim tle " Brak informacji o zarejestrowanych bazach danych BDOT/GESUT ...."
A po założeniu projektu gml nie przechodzi walidacji " niezgodność etykiet baz z mapą"
Co robię nie tak?
Dzień dobry, ten komunikat na niebieskim tle oznacza, że w tym powiecie nie zarejestrowano jeszcze baz danych, nie spowoduje to błędów w Pana GML.
Komunikat o niezgodności etykiet pojawia się gdy włączy Pan kontrolę etykiet przed walidacją. Ta kontrola nie jest obowiązkowa i wskazana tylko jeśli życzy sobie tego PODGiK, który działa w systemie TurboEwid.
Pozdrawiam Jurek B.

ODPOWIEDZ