Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Dyskusje dotyczące programu D-Geo (lub innych) na Androida
exceptio
__
__

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: exceptio » wtorek, 13 października 2020, 07:51

Zauważyłem, że aplikacja nie widzi drzew liściastych. Jest szansa na naprawę tego błędu?

Damian
Team
Team

Post autor: Damian » wtorek, 13 października 2020, 13:25

Problem w tym, że Android nie obsługuje łuków. Zostało natomiast w wersji testowej wprowadzone doraźne rozwiązanie polegające na eksporcie łuków jako kresek.
Można ewentualnie robić eksport mapy w postaci kafelek zaznaczając opcję Eksportuj Mapę.
pozdrawiam
Damian M.

Damian
Team
Team

Post autor: Damian » czwartek, 15 października 2020, 09:26

exceptio pisze:
wtorek, 13 października 2020, 07:51
Zauważyłem, że aplikacja nie widzi drzew liściastych. Jest szansa na naprawę tego błędu?
Problem z eksportem do D-Geo symboli drzew liściastych został już rozwiązany. Proszę pobrać plik testowy cgeo8.exe i podmienić go w głównym folderze C-Geo
pozdrawiam
Damian M.

exceptio
__
__

Post autor: exceptio » piątek, 27 listopada 2020, 08:22

Po ostatniej aktualizacji, występuje problem w trakcie włączania projektu. Chodzi o to, że wcześniej wyglądało to tak, że wysyłałem projekt z c-geo do d-geo i jak go włączyłem w aplikacji to od razu pojawiał się na mapie. A po tej aktualizacji włącza się jakiś losowy projekt z listy, albo w ogóle nie przyciąga do danego projektu (dzieje się to tylko w trakcie ładowania nowych projektów, stare projekty normalnie przybliża do ostatniego położenia) Jeszcze jak są jakieś punkty to można łatwo odszukać, ale problem się zaczyna jak mamy tylko same linie. Ewentualnie przydałby się przycisk "pokaż wszystko".

Awatar użytkownika
grzes
Team
Team

Post autor: grzes » piątek, 27 listopada 2020, 10:56

exceptio pisze:
piątek, 27 listopada 2020, 08:22
Po ostatniej aktualizacji, występuje problem w trakcie włączania projektu. Chodzi o to, że wcześniej wyglądało to tak, że wysyłałem projekt z c-geo do d-geo i jak go włączyłem w aplikacji to od razu pojawiał się na mapie. A po tej aktualizacji włącza się jakiś losowy projekt z listy, albo w ogóle nie przyciąga do danego projektu (dzieje się to tylko w trakcie ładowania nowych projektów, stare projekty normalnie przybliża do ostatniego położenia) Jeszcze jak są jakieś punkty to można łatwo odszukać, ale problem się zaczyna jak mamy tylko same linie. Ewentualnie przydałby się przycisk "pokaż wszystko".
hmm, nic nie było zmieniane. Po pobraniu projektu w d-geo, lista projektow jest budowana od nowa i faktycznie moze być tak, ze zaden projekt nie jest wybrany. Wystarczy kliknąc na projekt zeby go wskazac i wtedy mozna otwierac. A jeszcze lepiej otwierać przez przytrzymanie palca na jego nazwie.
Co do projektow bez punktów to proszę podesłac taki plik projektu d-geo (plik o rozszerzeniu .dgeo) na grzes małpa geo.pl, bo coś nie potrafię tego powtorzyć.
pozdrawiam
grzes

exceptio
__
__

Post autor: exceptio » poniedziałek, 30 listopada 2020, 09:00

Zacząłem sprawdzać czy znowu występuje ten problem i jak to w życiu bywa - złośliwość rzeczy martwych i już wszystko się poprawnie ładuje. Więc myślę, że mój telefon mógł mieć po prostu gorszy dzień do d-geo.
A tak przy okazji, jest szansa dodać opcję sortowania projektów np. wg nazwy i daty dodania?

ODPOWIEDZ