Punkty @

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Punkty @

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam taki pomysł aby po wyświetleniu w tabeli punktów ukrytych na mapie pojawiała się nowa warstwa na której z automatu znajdą się wszystkie te punkty.Teraz domyślnie są wyświetlane na warstwie zerowej razem z pozostałymi punktami. Gdy będą na innej warstwie możemy je wyświetlać i gasić w razie potrzeby. Dodatkowo można by wprowadzić w opcjach opisu punktu wyświetlanie ich numeru. Teraz aby dowiedzieć się jaki numer ma interesujący nas punkt trzeba na niego kliknąć i go edytować. Wiem, że istnieje możliwość przeniesienia tych punktów do tabeli poprzez przenumerowanie ale niepotrzebnie zaśmiecamy sobie całą tabelę. A tak w razie potrzeby możemy je wyświetlać i ukryć obecnymi narzędziami.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty @

Post autor: Jurek B. »

Rozumiem, że problem jest nie dotyczy tabeli ale mapy?
Jeśli tak to w menu Mapa jest funkcja "Wyświetlanie punktów bez kodu" - jeśli tam włączymy "Tylko z numerem" - nie będziemy widzieć punktów z @.
Ponadto by sprawdzić numer punktu na mapie, wystarczy kliknąć na niego - na dole ekranu wyświetli się jego numer, kod, współrzędne - nie trzeba więc wchodzić do edycji.
Jeśli miał Pan na myśli nie wyświetlanie ich w tabeli - to można je wyłączać/włączać niebieską ikonką "+@"
Można je też po zaznaczeniu przenieść samodzielnie na inną warstwę niż zerowa - menu Tabela-Zaznaczone punkty.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Punkty @

Post autor: Jakub Kwinta »

Jurek B. pisze:Ponadto by sprawdzić numer punktu na mapie, wystarczy kliknąć na niego - na dole ekranu wyświetli się jego numer, kod, współrzędne - nie trzeba więc wchodzić do edycji.
Bardziej chodziło o to aby ten numer był wyświetlany na ekranie bez konieczności klikania. Wystarczyło by dodać do opcji opisu punktów wyświetlaj numery z @.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty @

Post autor: Jurek B. »

Bardziej chodziło o to aby ten numer był wyświetlany na ekranie bez konieczności klikania. Wystarczyło by dodać do opcji opisu punktów wyświetlaj numery z @.
Faktycznie sam nie wiem czemu tej opcji nie ma - ale chyba dlatego że użytkownicy nie chcieli mieć śmieci w postaci wielu numerów z @. Można to w sumie dodać - może się przydać.
Pozdrawiam Jurek B.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Punkty @

Post autor: WueM »

Witam
Mnie się podoba pomysł z dodatkową warstwą dla punktó "@". Chodzi o to, żeby wyprowadzić punkty bez numerów z 'Warstwy zerowej".
Pozdrawiam
Witek M.
georodeo
__
__
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:36
Lokalizacja: WKS Śląsk Wrocław

Re: Punkty @

Post autor: georodeo »

Witam.
Można by przy okazji umożliwić wybór opcji "co wstawić" opisu punktu z pozycji dodatkowego okienka wyciąganego na mapę.
Pzdr.
Hej Śląsk
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1141
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty @

Post autor: marcinn »

Popieram, żeby punkty z @ były wrzucane na osobną warstwę. Przy eksporcie do DXF punkty z @ są widoczne i jest pełno kropek, które trzeba usuwać. Gdyby była osobna warstwa to wystarczy jej nie eksportować i problem znika.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty @

Post autor: Jurek B. »

A jakie jeszcze obiekty są na warstwie zerowej?
Tam nie powinno być żadnych obiektów, ewentualnie punkty bez kodów i z @.
Pozdrawiam Jurek B.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Punkty @

Post autor: WueM »

Witam
Na Warstwie zerowej trzymam różne rzecz. Między innymi punkty z pomiaru, które nie wejdą do operatu. A jak importuję DWG lub DXF, to na Warstwę zerową pakują się różne różności (całe obiekty, albo ich części). Na warstwie zerowej trzymam też rzeczy, z którymi nie wiem co zrobić. :|
Pozdrawiam :P
Witek M.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty @

Post autor: Jurek B. »

Punkty z pomiaru mają numery, nie zachodzi więc kolizja między nimi a punktami z @, pozostałe obiekty nie punktowe także nie kolidują z punktami z @, mogą więc być na tej samej warstwie.
Przy eksporcie do DXF punkty z @ są widoczne i jest pełno kropek, które trzeba usuwać.
Jeżeli są to punkty nie należące do żadnego obiektu, proszę wykonać Kontrolę spójności mapy - usunięte w ten sposób zostaną takie śmieci i nie będzie ich potem w DXF, sama mapa będzie w C-GEO także wyczyszczona i bez niepotrzebnych punktów.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1141
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty @

Post autor: marcinn »

Kontrola spójności mapy działa, ale tylko na punkty z @, tzn, wtedy gdy rysujemy obiekt w C-geo. Czasami zdarza się, że istnieją punkty puste- nie mają numery, ani @, ale mają współrzędne. Wtedy wykonanie kontroli spójności mapy ich nie wyrzuca. Wydaje mi się, że taka sytuacja ma miejsce gdy importujemy dxf- obiektom nie są przypisywane @ i jeżeli usuniemy np linie to zostają punkty bez @, których nie da się usunąć. Wtedy przydałoby się albo wrzucenie ich razem z pkt @ na osobną warstwę, albo poprawienie opcji kontroli spójności mapy- żeby ta opcja też usuwała punkty "puste", czyli ze współrzędnymi ale bez numery i bez @.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Punkty @

Post autor: Jakub Kwinta »

Wciągnięcie punktów @ na inną warstwę ułatwi zarządzanie punktami i wykonywanie pomiarów na mapie. Często wszystkie punkty z pomiaru mam bez kodu na potrzeby wykonania kontroli po tyczeniu.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Punkty @

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:
Bardziej chodziło o to aby ten numer był wyświetlany na ekranie bez konieczności klikania. Wystarczyło by dodać do opcji opisu punktów wyświetlaj numery z @.
Faktycznie sam nie wiem czemu tej opcji nie ma - ale chyba dlatego że użytkownicy nie chcieli mieć śmieci w postaci wielu numerów z @. Można to w sumie dodać - może się przydać.
Ponieważ temat zginął w gąszczu dyskusji przypominam i ponawiam prośbę o dodanie możliwości wyświetlania na mapie opisów punktów z @. Np tak:
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (28.12 KiB) Przejrzano 8441 razy
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Punkty @

Post autor: marioo »

Czy da się wprowadzić wyświetlanie na mapie numerów punktów z @?
Pozdrawiam
andy210879
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2014, 10:30

Re: Punkty @

Post autor: andy210879 »

Czy da się wstawić tą opcję?
Andrzej
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Punkty @

Post autor: Jakub Kwinta »

Wyświetlanie numerów punktów @ czasem bardzo by się przydało, pisałem już jakiś czas temu na ten temat ale niestety umarło.
Przy okazji mam pytanie. Dlaczego gdy w tabeli mamy ukryte punkty z @ w trakcie kontroli punktów położonych blisko siebie program bierze je pod uwagę?
Powinien szukać tylko wśród punktów wyświetlonych w tabeli.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Punkty @

Post autor: marioo »

Wyświetlanie punktów z @ jest super, ale dobrze byłoby gdyby ta opcja była "odhaczona" domyślnie dla każdej nowej tabeli.
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1141
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty @

Post autor: marcinn »

Racja- też mi się to rzuciło w oczy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8316
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty @

Post autor: Jurek B. »

ok, podeślę programiście do zmiany ustawienia
Pozdrawiam Jurek B.
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Punkty @

Post autor: GEOMAG »

Witam
Czy jest jakaś opcja za pomocą której można w tabeli wybrać/zaznaczyć do exportu wszystkie punkty o danym kodzie
pozdrawiam
Tomek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1141
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty @

Post autor: marcinn »

Pasek grupowania rekordów- Taka ikonka z wierszami
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Punkty @

Post autor: GEOMAG »

Pasek grupowania rekordów jest ok, tylko grupowanie mi nic nie daje równie dobrze można włączyć sortowanie po kodzie, załóżmy sytuację że mam kilka tysięcy punktów o różnych kodach i chciałbym zaznaczyć tylko drzewa liściaste (około 1000 punktów) i nie chcę po pogrupowaniu ręcznie ich zaznaczać chciałbym je zaznaczyć poleceniem tak jak można zaznaczyć punkty o określonych numerach opcją => Tabela/wybieranie punktów/numer
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2885
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Punkty @

Post autor: grzes »

Tabela -> Przesiewanie ...
pozdrawiam
grzes
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Punkty @

Post autor: GEOMAG »

Super dzięki za pomoc :)
a ja głupi się tak męczyłem tego myku nie znałem, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2885
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Punkty @

Post autor: grzes »

Inna scieżka (dziala dla dowolnej kolumny):
1. Zakładamy filtr wybierając z menu kolumny "Inne"
2. W oknie jakie się pojawi zadajemy warunek filtra
3. Po zaakceptowaniu filtra klikamy ikonkę "zaznacz przefiltrowane"
filtr.png
filtr.png (11.43 KiB) Przejrzano 7122 razy
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ