Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji

Z C-Geo Wiki
Wersja z dnia 15:15, 25 maj 2021 autorstwa Trazja (dyskusja | edycje)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji
Kategorie Import/Eksport
Rozszerzenie dla pliku .txt
Powiązania Eksport do EWMapa — pliki ASCII dla programu EWMapa


Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji - popularny sposób wymiany plików wsadowych wygenerowanych z programu EWMapa z programem C-Geo. Pliki wsadowe otrzymywane z Ośrodka najczęściej mają rozszerzenie .txt lub nie posiadają żadnego rozszerzenia. Plik wsadowy może być jeden dla wszystkich baz lub może być podzielony na bazę GESUT, BDOT i EGiB. Plik modyfikujący eksportowany po modyfikacji ma rozszerzenie .txt.

1. Import

Plik importujemy na założony wcześniej projekt z szablonem ewmapa.sz (dla starszych wersji EWMapy) lub nowaewmapa.sz (dla wersji nowszych). Warto również dowiedzieć się wcześniej w Ośrodku, z którego otrzymaliśmy plik, dowiedzieć się z jakiego zestawu kodów korzystać - czy z K-1 1998, czy z kodów Mapy Zasadniczej wg. rozporządzenia z 2013 lub z 2015 roku. Jest to istotne, ponieważ tylko poprawnie wybrany zestaw kodów gwarantuje poprawnie zaimportowane i zakodowane symbole.

Import wykonujemy przez Plik -> Import -> EWMapa wektory do modyfikacji, jak na screenie poniżej.

Ewimportmodyfikacja.png

Następnie pojawia się okno wyboru pliku - należy wybrać plik wsadowy otrzymany z Ośrodka. Jeśli plików jest kilka trzeba je zaimportować pojedynczo. Jeśli nie widać plików wystarczy zmienić Pliki typu na Wszystkie pliki.

2. Eksport - po zakończonej pracy wykonujemy eksport przez Plik -> Eksport -> EWMapa wektory po modyfikacji. Po wybraniu opcji pojawia się komunikat, jak na screen'ie poniżej.


Ewmapamodyfikacja2.JPG


Jeśli wskazany przez program plik wsadowy jest prawidłowy klikamy "Tak" lub "Nie" jeśli plik przed modyfikacją ma być inny.

Następnie nazywamy nasz plik modyfikujący i zapisujemy. Plik ten przekazujemy do Ośrodka; zawiera on obiekty dodane, usunięte oraz zmodyfikowane.

UWAGA!!! Od niedawna obserwujemy, że do nowszych wersji Ewmapy, obsługujących formaty map obiektowych, nie wczytują się wektory po modyfikacji eksportowane z C-GEO. Niestety, nie jesteśmy w stanie dostosować eksportu do nowszych wersji Ewmapy ze względu na brak jawnej i dostępnej specyfikacji, dlatego też informujemy, że nie gwarantujemy, że eksport po modyfikacji wczyta się w każdym ODGiK. W tej sytuacji zalecamy pracę na plikach GML.