Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji

Z C-Geo Wiki
Wersja z dnia 13:33, 4 lip 2016 autorstwa Trazja (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji''' - popularny sposób wymiany plików wsadowych wygenerowanych z programu EWMapa z programem C-Geo. Pliki wsado...")

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji - popularny sposób wymiany plików wsadowych wygenerowanych z programu EWMapa z programem C-Geo. Pliki wsadowe otrzymywane z Ośrodka najczęściej mają rozszerzenie .txt lub nie posiadają żadnego rozszerzenia. Plik wsadowy może być jeden dla wszystkich baz lub może być podzielony na bazę GESUT, BDOT i EGiB. Plik modyfikujący eksportowany po modyfikacji ma rozszerzenie .txt.

1. Import

Plik importujemy na założony wcześniej projekt z szablonem ewmapa.sz (dla starszych wersji EWMapy) lub nowaewmapa.sz (dla wersji nowszych). Warto również dowiedzieć się wcześniej w Ośrodku, z którego otrzymaliśmy plik, dowiedzieć się z jakiego zestawu kodów korzystać - czy z K-1 1998, czy z kodów Mapy Zasadniczej wg. rozporządzenia z 2013 lub z 2015 roku. Jest to istotne, ponieważ tylko poprawnie wybrany zestaw kodów gwarantuje poprawnie zaimportowane i zakodowane symbole.

Import wykonujemy przez Plik -> Import -> EWMapa wektory do modyfikacji, jak na screenie poniżej.

Ewimportmodyfikacja.png

Następnie pojawia się okno wyboru pliku - należy wybrać plik wsadowy otrzymany z Ośrodka. Jeśli plików jest kilka trzeba je zaimportować pojedynczo. Jeśli nie widać plików wystarczy zmienić Pliki typu na Wszystkie pliki.

2. Eksport - po zakończonej pracy wykonujemy eksport przez Plik -> Eksport -> EWMapa wektory po modyfikacji. Po wybraniu opcji pojawia się komunikat, jak na screen'ie poniżej.


Ewmapamodyfikacja2.JPG